Peklo / Hlavní zprávy / Martin Brodeur začína byť nervózny, vyradenie jeho dresu sa blíži

Martin Brodeur začína byť nervózny, vyradenie jeho dresu sa blíži

Martin Brodeur je neodlúčiteľnou súčasťou histórie tímu New Jersey Devils, jedna z legiend a kľúčových postáv pri ceste za troma titulmi. 9. február bude z jeho pohľadu veľmi emotívny – Diabli totiž vyradia jeho dres s číslom 30.
Brodeur sa vyjadril, že to bude veľmi emotívne, keď sa v New Jersey opäť postaví na ľad.


Bude to asi po prvýkrát, čo budem na ľade tak nervózny,“ povedal Brodeur pre WFAN Sports Radio. „Nikdy som nebol taký nervózny počas hrania, ale toto bude trochu odlišné, takže budem pociťovať nervozitu. Bude to emotívne, o tom niet pochýb.

Brodeur v New Jersey zažil neobyčajne bohatú kariéru. Vo svojej zbierke má tri prstene za výhru v bojoch o Stanleyho pohár a počas pôsobenia v tíme prekonal niekoľko brankárskych rekordov, vrátane vychytaných víťazstiev a čistých kont. Brodeur sa po ukončení kariéry stal asistentom generálneho manažéra v St. Louis Blues, kde aj odchytal svoje posledné zápasy v NHL. Je však jasné, že jeho pravý domov je v New Jersey a určite sa bude chcieť počas ceremoniálu odvďačiť každému, kto mu počas 21 sezón pomohol.

V prejave sa budem snažiť hovoriť najmä o tom, čo sme ako organizácia dosiahli,“ povedal Brodeur. „Čo som dokázal, ale aj o tímoch, čo sme mali a výborných spoluhráčov a trénerov, ktorí tu pre mňa vždy boli. Chcel by som sa zamerať na ten čas, prejsť opäť tým všetkým a dúfajme, že to pôjde tým správnym smerom.

43-ročný Brodeur bude štvrtým hráčom, ktorý sa dočká vyradenia dresu pod strop Prudential Center. Pred ním sa tejto ceremónie dočkali len traja obrancovia – Scott Stevens (číslo 4, vyradený 3. februára 2006), Ken Daneyko (číslo 3, vyradený 24. marca 2006) a Scott Niedermayer (číslo 27, vyradený 16. decembra 2011). Všetci štyria menovaní boli pri všetkých troch víťazných ťaženiach New Jersey Devils.

Ako už bolo dávnejšie avizované, Brodeur bude prvým hráčom, ktorý si vyslúži za svoje výkony aj sochu. Túto pamiatku má na starosti architekt Jan Krawczyk a mala by byť odhalená v ten istý deň.

Bol som naozaj prekvapený, keď prišli s touto myšlienkou. Je to vec, o ktorej som predtým nikdy nepremýšľal,“ pokračuje Brodeur. „Spracovanie je výborné. Prišli sme s niečím, čo by malo v prvom rade vyzerať ako ja, a po druhé by malo symbalizovať niektoré veci, ktoré som v kariére dokázal.

Prišli sme s typom pózy, na ktorej oslavujem. Je to póza, ktorú som používal pri pozdravovaní fanúšikov, keď som bol vyhlásený za hviezdu zápasu alebo po dosiahnutí nejakého rekordu. Cítil som, že je to správna možnosť.

Tento nápad však neprišiel zo dňa na deň. Lou Lamoriello, bývalý manažér Devils, ktorý v tejto pozícii vydržal 28 rokov, povedal ešte počas pôsobenia v Newarku, že Brodeurov čas určite príde. Lamoriello v lete opustil organizáciu a 23. júla zaujal post manažéra v Toronte Maple Leafs.

Legendárny brankár teraz musí riešiť aj menoslov ľudí, ktorí budú pri tejto príležitosti prítomní.

Postupne robím zoznam hostí, ktorí by mali prísť do mesta,“ povedal Brodeur. „Samozrejme chcem, aby tu bola moja rodina a deti. Viem, že hráči, s ktorými som hral, tu budú tiež.
Chcel by som, aby prišiel aj David Clarkson, ale v tých dňoch má klubové povinnosti (Clarkson momentálne pôsobí v Columbuse Blue Jackets). Tiež dúfam, že bude prítomný aj Lou (Lamoriello).

Brodeur má vo svojeje zbierke tri prstene za víťazstvo vo finále Stanleyho pohára, štyrikrát dostal za svoje výkony Vezinovu trofej, desaťkrát bol odmenený nomináciou na Zápas hviezd a v NHL drží niekoľko rekordov. Spomedzi všetkých brankárov má najviac víťazstviev (691), čistých kont (125), odchytaných zápasov (1 266) a odchytaných minút (74 439). Vo vyraďovacích bojoch mu patrí prvá priečka v počte štartov (204) a čistých kont (24) a je na druhom mieste v počte vychytaných zápasov (113).


zdroj: nhl.com

zdroj obrázku: cbssports.com

Čtěte také

Seznamte se: Ryan Murray

Příchod obránce Ryana Murraye byl prvním krokem, který provedl generální manažer Tom Fitzgerald, když se Draft roku 2020 chýlil ke konci a liga směřovala k volnému jednání. V noci před otevřením trhu s volnými hráči přijal Fitzgerald telefonát od generálního manažera Columbusu Jarmo Kekalainena, který pro něj měl nabídku. Tou nabídkou byl Ryan Murray, hráč, …

Ďáble, co na to říkáš...?