Peklo / Reporty / Ďáblové si do pekla pozvali Plameny, ty sfoukl skvělý výkon

Ďáblové si do pekla pozvali Plameny, ty sfoukl skvělý výkon

New Jersey po šesti zápasech dokázalo porazit Calgary a své fanoušky v Prudential Center tak potěšilo vítězstvím 4:2!

AUTOR REPORTÁŽE: JAN ZHEJBAL

Po čtyřech zápasech jsme mohli na domácích vidět opět červené dresy a červená barva byla na ledě vidět, kde se dalo. Jednoduše Ďáblové vlétli na Plameny jak se patří a největší šanci na otevření skóre měl několikrát Joseph Blandisi. Sice brankaře Hillera překonal, ale proti byla tyč jeho branky. Úvod zápasu patřil tedy domácím a tlak se zúročil v šesté minutě, kdy se po přihrávce Reida Bouchera do horní části branky trefil Adam Larsson. 1:0!
Přesila na ledě pokračovala a Flames si jen těžko hledali cestu do útočného pásma. Bohužel po zbytečném faulu Ruutua se domácí dostali do oslabení a krátce po začátku se k odraženému puku dostal Sean Monahan a bylo vyrovnáno. 1:1!
Po vyrovnávacím gólu se síly na ledě vyrovnaly, ovšem více střelecky se prosazovali hosté.
Z týmu New Jersey byl hodně vidět Joseph Blandisi. V poslední minutě se do samostatného úniku dostal Travis Zajac, ale než se dostal ke střele, ozvala se siréna.
Střely na branku: 10:9

Ze začátku druhé části měli domácí štstí, protože Monahan netrefil prázdnou branku, a tak se skóre neměnilo. To pomohlo domácím, když v nájezdu dva na jednoho přihrál Michael Cammalleri na Lee Stempniaka, a ten překonal brankáře Hillera. 2:1!
Vzápětí 17 vteřin poté se po nátlaku nejlépe zorientoval před brankou Reid Boucher a Ďáblové vedli o dvě branky. To celé se ale nelíbilo hostujícímu trenérovi, vzal si na pomoc videorozhodčí, a ten rozhodl ve prospěch domácích. 3:1!
Hráči z Newarku měli herní i střeleckou převahu, přesné přihrávky se střídaly s kličkami a individuálními šancemi. V polovině periody měli domácí další výhodu přesilové hry, která není jejich silnou stránkou. Po skončení početní výhody následovaly dvě přesilové hry hostí, z nichž jednu dokázal využít Kris Russell a vstřelil kontaktní gól. 3:2!
Do konce periody přeběhlo několik vyloučení, ale na skóre se nic nezměnilo.
Střely na branku: 12:8

V poslední části bylo vidět na hráčích New Jersey, že už se těší na oslavy, protože jejich hra výrazně polevila. Střelecké skóre se přelilo na stranu Calgary, a celkově Devils přestali hrát. Nebýt vynikajícího Coryho Schneidera, tak by výsledek vypadal jistě jinak. Hrály se dlouhé úseky bez přerušení, hrálo se tzv. nahoru dolů. Šest minut před koncem měl velkou šanci Travis Zajac, když nedokázal ze 100% pozice překonat brankáře Hillera. Calgary zkusilo hru bez brankaře a dnešní kvalitní výkon potvrdil kapitán Andy Greene. 4:2!
Cory Schneider měl ještě v posledních vteřinách plné ruce práce, ale svůj tým podržel, a tak New Jersey Devils vyhráli podruhé v řadě.
Střely na branku: 4:11

Branky a nahrávky: 6. Larsson (Boucher, Kalinin), 21.Stempniak (Cammalleri, Henrique), 22. Boucher (Kennedy, Severson), 60. Greene (Stempniak, Larsson) – 10. Monahan (PPG) (Gaudreau, Hamilton), 36. Russell (Gaudreau, Giordano)

Zajímavosti:
– Adam Henrique zaznamenal 100 .asistenci v kariéře
– brankář Cory Schneider si připsal 20. vítězství v sezoně
– do sestavy se vrátil po osmi vynechaných utkáních nejlepší hráč Michael Cammalleri (35 bodů za 14+21), dnes hrál v lajně s Adamem Henriquem a Lee Stempniakem
– v hostujícím týmu Calgary Flames nastoupili hned 3 Češi: Jiří Hudler, Ladislav Šmíd a Michael Frolík
– Devils nevyužili žádnou z posledních 19 přesilovek (včetně dneška)
– Tyler Kennedy odehrál svůj 500. zápas v NHL.
– Reid Boucher si připsal vítězný gól

Sestava:
Schneider (Kinkaid)
Andy Greene, Adam Larsson, John Moore, Damon Severson, Eric Gelinas, David Schlemko

Mike Cammalleri, Adam Henrique, Lee Stempniak – Joseph Blandisi, Travis Zajac, Kyle Palmieri – Reid Boucher, Sergej Kalinin, Tyler Kennedy – Tuomo Ruutu, Stephen Gionta, Jordin Tootoo

Zranění:
Patrik Eliáš (zranění kolena), Jacob Josefson (zranění nohy), Jiří Tlustý (zranění v horní části těla), Jon Merrill (zranění v horní části těla)

Vynechali:
Brian O‘Neill, Stefan Matteau, Bobby Farnham (trest na 4 zápasy)

Hvězdy utkání:
1. NJD Reid Boucher, 1+1, 4 střely, čas na ledě 13:40
2. NJD Adam Larsson 1+1, 1 střela, čas na ledě 23:13
3. NJD Lee Stempniak 1+1, 2 střely, čas na ledě 16:02

Rozhodčí: Ghislain Hebert –Justin St.Pierre, Scott Cherrey – Mark Schewchyk

Foto: Thomas Gažda

Čtěte také

Seznamte se: Ryan Murray

Příchod obránce Ryana Murraye byl prvním krokem, který provedl generální manažer Tom Fitzgerald, když se Draft roku 2020 chýlil ke konci a liga směřovala k volnému jednání. V noci před otevřením trhu s volnými hráči přijal Fitzgerald telefonát od generálního manažera Columbusu Jarmo Kekalainena, který pro něj měl nabídku. Tou nabídkou byl Ryan Murray, hráč, …

Ďáble, co na to říkáš...?