Peklo / Hráči / Díky bohu, ulevil si po prvním gólu Blandisi. Zasloužil si ho, dodal Hynes

Díky bohu, ulevil si po prvním gólu Blandisi. Zasloužil si ho, dodal Hynes

Joseph Blandisi, familiárně nazývaný Joe, se v utkání s Ottawou dočkal své první branky v NHL.

Skóre zápasu otevřel během přesilové hry v sedmé minutě zápasu, když tečoval Schlemkovu střelu od modré čáry. „Díky bohu,“ řekl si sám sobě poté, co viděl puk v brance. Ten mu pochopitelně jeho spoluhráč Jacob Josefson vzal a odvezl na střídačku, aby si ho nechal na památku.


Joseph Blandisi s pukem, který tečoval do sítě Craiga Andersona

Ďáblové poté pokračovali v kanonádě a úvodní dvacetiminutovku dokázali vyhrát vysoko 5:0. Senátoři sice snížili na rozdíl dvou branek, nicméně v závěru vítězství 6:3 potvrdil gólem do prázdné brány Adam Henrique.

New Jersey tedy v důležitém souboji získalo třetí vítězství za sebou a poprvé v sezoně dalo šest branek v jednom utkání. „Góly jsou samozřejmě skvělé, ale za to je třeba ocenit hráče,“ řekl skromně trenér John Hynes. „Přístup v té první třetině byl neskutečný! Bylo skvělé vidět, jak na ten zápas byli kluci připravení.“

Ne nadarmo si po této třetině zasloužili i potlesk ve stoje. Snad každý z více než 14 tisíc fanoušků stál na nohou, tleskal a slavil. Blandisi vstřelil gól a přidal dvě asistence, Travis Zajac měl bilanci 1+3 a Kyle Palmieri 2+1.

Blandisi poprvé v jednom utkání NHL zaznamenal více než bod v zápase, Zajac se trefil po 27 zápasech a vyrovnal své bodové maximum z jednoho duelu. Kyle Palmieri se dočkal dvacáté branky v sezoně, čímž tak utvrdil své prvenství v klubové tabulce střelců.

„Pro naší lajnu to byl opravdu skvělý večer,“ ví Palmieri. „Vím, že Trav na svou branku čekal opravdu dlouho a Blandisi také. Je pro něj dobré, že skóroval poprvé. Samozřejmě, že bychom byli rádi, kdyby ten zápas pokračoval lépe, ale výhra je výhra,“ má jasno.

V minulé sezoně byl Blandisi nejlepším střelcem juniorské OHL, když se v dresu Barrie prosadil hned 52krát. Když se tedy ze svých šancí nemohl v NHL prosadit osm zápasů, snažil se zůstat v klidu a zbytečně nebýt frustrovaný. A pak se dočkal.

„Tohle už jsem opravdu nemohl neproměnit,“ smál se. „Bylo tam hodně prostoru. Schlemko to nahodil skvěle a já jsem věděl, kam puk míří, takže jsem ho opravdu nemohl minout,“ popsal inkriminovanou situaci.


První branka Blandisiho v NHL

„Šancí jsem měl opravdu hodně, konečně to vyšlo. Budu se nadále snažit, abych zůstal nahoře co nejdéle,“ prozradil nováček Joe Blandisi, který si o dlouhé době bez gólu dokonce povídal i s rodinou. „Řekli mi, že pokud se s tím dokážu vypořádat, budou dobré výsledky. A rozhodně jsem za to byl odměněn.“

„Pokud jste viděli poslední zápasy, museli jste si všimnout, že měl velké gólové šance,“ řekl trenér John Hynes. „A nejen to. Hrál velice kvalitně, takže je skvělé, že se konečně dočkal. Doufám, že to bude pokračovat. A to v obou směrech – ve výkonech i v odměnách za ně. Ten gól si zasloužil.“

I asistent trenéra Geoff Ward se s Blandisim bavil o jeho výkonech. A dokonce i zkušenější hráči.

„Několik lidí mu říkalo, že hraje dobře a Geoff s ním před zápasem strávil trochu času, kdy mu říkal, že odvádí skvělou práci. Všechny takovéhle konverzace mladým hráčům pomáhají a je dobře, že se mu to vrátilo tím gólem,“ radoval se kouč Hynes.

A aby toho nebylo málo, Blandisi zazářil ještě dvakrát. V osmé minutě asistoval u branky Palmieriho, kdy mu nahrál z rohu kluziště. Lepší přihrávku si ale schoval na gól Travise Zajaca, kterého perfektně našel zpoza brány.

„Je to dobrý hráč. S hokejkou to umí, je rychlý … má vynikající přehled o hře, takže svými akcemi zlepšuje hráče okolo sebe. A dnes to znovu prokázal,“ vysekl Blandisimu poklonu Zajac.

„Dnes nám všechno vycházelo. Občas odehrajete skvělý zápas, občas špatný. Já jsem nyní jen šťastný, že to konečně vyšlo a moc jsem si to užil,“ uzavřel Joseph Blandisi.

Foto: Thomas Gažda

Zdroj článku: Blog Fire & Ice, Tom Gulitti

Čtěte také

Patří Patrik Eliáš do síně slávy?

V minulém týdnu byl odtajněn seznam nominovaných jmen, kteří byli nominováni do síně slávy NHL. Každý rok tak liga vybere několik jmen, která jsou pak v Torontu slavnostně přiřazena k již tak dlouhému seznamu výjimečných osobností nejvyšší hokejové ligy. Na tomto seznamu se objevilo i jméno útočníka, rodáka z Třebíče, Patrika Eliáše. Po čekání, zda …

Ďáble, co na to říkáš...?