Peklo / Preview / Ďáblové se dnes pokusí vrátit prohru Jets z prvního utkání sezony

Ďáblové se dnes pokusí vrátit prohru Jets z prvního utkání sezony

Zápasy proti Jets

15. října 2015 @ Devils
24. ledna 2016 @ Jets

Dnes mají Devils před sebou druhý a poslední zápas v základní části proti Jets. Ten první se odehrál hned v říjnu, jako vůbec první zápas Ďáblů v sezoně 15/16. Skončil však prohrou 1-3 na domácím ledě. Dnes se tak pokusí Devs domácím Jets tuto prohru vrátit a zároveň natáhnout sérii výher na čtyři zápasy, což by bylo letos vůbec poprvé.

Jak jsme vás informovali již prostřednictvím FB, do sestavy prvního týmu byl povolán Seth Helgeson, který nahradí zraněné obránce Johna Moora a Jona Merrilla. Níže se můžete mrknout, jak první zápas v sezoně 15/16 v podání Devils a Jets vypadal.

Historie Jets

Winnipeg Jets má velmi divokou historii co se stěhování týče. Klub hrál původně konkurenční WHL a do NHL přistoupil až v roce 1979 právě pod přízviskem Jets. Rok 1996 byl rokem černým pro tento klub. Kvůli finančním problémům byl klub přestěhován do Phoenixu v Arizoně a vznikli dnešní Coyotes. Město posmutnělo a stejně tak jako fanoušky Nordiques, tak fanoušky Jets bylo na stadionech NHL stále vidět. A město se také nakonec v roce 2011 dočkalo. Opět kvůli finančním problémům musel své působení v NHL ukončit tým Atlanty Thrashers a tým se tak vzniknul nový tým ve Winnipegu, který si ponechal původní přizvisko Jets, pouze inovoval své logo.

Aktuální kádr Jets

Ondřej Pavelec*, Michael Hutchinson, Connor Hellebuyck

Dustin Byfuglien, Ben Chiarot, Grant Clitsome*, Toby Ernström, Tyler Myers, Adam Pardy, Mark Stuart “A”, Jacob Trouba

Joel Armia, Alexander Brumistrov, Andrew Copp, Patrice Cormier, Nikolaj Ehlers, Matt Halischuk, Andrew Ladd “C”, J.C. Lipon, Bryan Little, Adam Lowry*, Anthony Peluso, Mathieu Perreault, Mark Scheifele*, Drew Stafford*, Chris Thorburn, Blake Wheeler

Aktuální forma Jets

Forma Jets v posledních zápasech není ideální. V posledních 7 zápasech dokázali pouze 2 zvítězit. To byl zápas proti Predators, kteří jsou taktéž v útlumu, v poměru 5-4 pro Jets a následně back-to-back zápas proti Wild 1-0. Pak už následovali jen prohry opět proti Nashvillu (1-4), Coloradu (1-2), San Jose (1-4), Buffalu (2-4) a prohra v prodloužení 1-2 proti Stars.

Celkově Jets nyní okupují až poslední příčku silné Centrální divize s 45 body. Na předposlední Predátory ztrácí už 5 bodů a pro Jets pro letos na play-off příliš nevypadá. Z pohledu konference je horší už pouze Edmonton, který má o 2 body méně. Na pozici divoké karty ztrácí pak tento tým 8 bodů. Poslední postupovou pozici nyní drží Colorado, které má 53 bodů a situace je tak na chlup stejná jako ve Východní konferenci v podání Devils.

Na sestavě Jets je také znát, že je sezona již daleko za svojí polovinou a na svém Injury listu má několik jmen, včetně českého brankáře Ondřeje Pavelce. V pátek se již do tréninku zapojili útočníci Burmistrov, Scheifele a Stafford. U Scheifeleho ještě není nic jistého, ale u dvou zbylých se již předpokládá návrat do sestavy. Obránce Lowry je stále mimo sestavu se zraněním v horní části těla.

Odchody

T.J. Galiardi (Malmö), Michael Frolík (Calgary), Eric O’Dell (Ottawa), Jussi Olkinuora (Manitoba Moose), Will O’Neill (Pittsburgh), Jiří Tlustý (New Jersey), Jim Slater (Geneva), Lee Stempniak (New Jersey), Peter Budaj (LA) 

Příchody

Andrew Copp (Univ. of Michigan), Chase De Leo (Portland), Alexander Burmistrov (Kazaň), Matt Fraser (Edmonton), Andrew MacWilliam (Toronto), Thomas Raffle (Salzburg)

Předpokládané sestavy

Devils: Schneider – Greene, Larsson, Gelinas, Schlemko, Helgeson, Severson – Cammalleri, Henrique, Stempniak – Blandisi, Zajac, Palmieri – Boucher, Josefson, Farnham – Ruutu, Gionta, Tootoo

Jets: Hellebuyck – Trouba, Byfuglien, Enstrom, Myers, Stuart, Chiarot – Ladd, Little, Wheeler – Armia, Perrault, Ehlers – Thorburn, Copp, Halischuk – Lipon, Cormier, Peluso

Čtěte také

Corey Crawford je Ďábel. Co Devils získali?

Pětatřicetiletý americký golman podepsal s Ďábly smlouvu na 2 roky v celkové výši 7,8 milionů amerických dolarů. Byl pravděpodobně tím nejlepším golmanem, kteří se na trhu s volný hráči (UFA) objevili. Pochytal více střel, než byl jeho očekávaný výkon a navíc se pod tuto hranici dostal za posledních šest let pouze jednou. Dvojnásobný vítěz Stanley …

Ďáble, co na to říkáš...?