Peklo / Ohlasy / Prostě se snažíš dělat správné věci a poté jsi odměněn. Hodnotil střelec Stempniak

Devils vyhráli díky dvěma gólům Leeho Stempniaka ve Winnipegu před vyprodanou arénou MTS Centre 3:1. Byla to už čtvrtá výhra v řadě. Ďáblové nyní okupují poslední postupové, tedy 8. místo, ve Východní konferenci.

Dnešní hrdina a první hvězda zápasu Stempniak

Lee Stempniak říká, že to není nic osobního hrát proti bývalým klubům, avšak tyto chvíle si užívá. “Všichni bojovali, celý tým makal,” chválí Stempniak. “Snažíme si udělat náskok na některé týmy pod námi, sahající také na play off příčky. Výborně jsme blokovali střely, poctivě se vraceli do obrany a skvěle zachytal Schneids.”

Ani gól Byfugliena Ďábly nerozhodil

Dustin Byfuglien se trefil bekhendem při dorážce Wheelerovy střely. Tento gól zkazil Schneiderovi čisté konto a dal jiskřičku naděje Tryskáčům na vyrovnání nebo obrat. Do konce zbývalo 5:09. Jenže Ďáblům záleželo na vítězství tolik, že si nenechali utéct takhle dobře rozehraný zápas. Naposledy vyhráli čtyřikrát v řadě mezi 14. až 24. říjnem sezóny 2015/16.

Devils zůstali na 8. místě tabulky Východní konference

Pittsburgh vyhrál nad Vancouverem ve stejný den, kdy hrálo Jersey proti Winnipegu a tak Devils potřebovali výhru k udržení 2. postupové divoké karty na Východě. Ďáblové se ještě před all star přestávkou utkají právě s Tučňáky.

“Soustředili jsme se jen na zápas s Jets,” řekl po zápase Schneider

Schneider, který si poradil s 22 střelami soupeře, přiznal, že viděl výhru Penguins ještě během dne, ale cílem nebylo se soustředit na hru Pittsburghu, ani na pořadí v tabulce, ale na zápas s Jets.

“Pořadí se mění stále,” řekl Schneider. “Máš volný den a tři týmy tě předběhnou. Prohraješ jeden duel a spadneš v tabulce dolů. Nemusíš koukat na pořadí tak často, pokud boduješ.”

Stempniakův útok na hattrick nevyšel

Stempniak vstřelil jeden gól ze situace 2 na 0, kdy mu nabil Michael Cammalleri. Druhou branku dal Stempniak po teči, díky které zvyšoval už na 3:0. Cammalleri se na konci zápasu pokoušel připravit pro svého spoluhráče z útoku gól do prázdné branky, aby Lee zaznamenal hattrick, jeho střela byla však zblokována.

Hodnocení Leeho Stempniaka po zápase

“Byl to dobrý zápas,” hodnotil Stempniak. “Neměl jsem moc střel. Prostě se snažíš dostat do dobrých pozic a dělat správné věci a potom jsi odměněn.”

Stempniak se vrátil na led svých bývalých spoluhráčů

Čtyři ze šesti posledních utkání Devils bylo proti Stempniakovým bývalým týmům- St.Louis, Arizona, Calgary a  Winnipeg. Lee si připsal 4 góly a 2 asistence při těchto měření sil. Navíc Ďáblové hrají v příštích zápasech také s týmy, kde Lee působil. 26.1. s Pittsburghem, 2. února proti NY Rangers a 4. února s Torontem.

“Ano hrajeme s týmy, kde Lee hrával, ale je skvělé vidět ho dávat góly,” řekl Schneider. “Má dobrou střelu zápěstím a hraje chytře do útoku. Myslím, že jim to s Michaelem (Cammalleri) a Adamem (Henrique) šlape.”

Hynes si přeje, aby si Stempniak schoval ještě jeden gól na zápas s Pittsburghem

“Doufám, že přidá další gól v úterý,” dodává hlavní kouč Hynes.

“Je to super být znovu tady. Hodně vzpomínek, hodně zážitků, s několika hráči jsem stále kamarád. O organizaci Jets nemůžu říct nic špatného.” Ukončil rozhovor Stempniak.

Klíčové bylo nenechat se vylučovat

Hynes zdůrazňoval před zápasem vyloučení. v posledních třech utkáních hráli Devils 13 oslabení. “Ano, bylo to něco, o čem jsme mluvili. Chci hráčům poděkovat, že se jich nyní vyvarovali. Byl to jeden z klíčových okamžiků. Zdržení se mimo trestné lavice hodně přispělo k dnešnímu vítězství.” Dodal Hynes.

Josefsonova trefa

Josefson dal teprve svůj druhý gól v sezóně. Trefil se z první z pravého kruhu a tato branka se ukázala být vítězná. Byl to také jeho první gól v přesilových hrách v kariéře.

Ďáblové nevyužili žádnou z 19 přesilovek za 8 zápasů. Pak byl ale do speciální pětice přesunut Josefson a jeho přesilovková formace dala 3 góly v početních výhodách za poslední 2 duely.

Farnhamův návrat

Farnham se vrátil do sestavy po čtyřzápasovém trestu za faul na Jaškina. Sám říká, že neměl problémy s návratem. “Celou dobu jsme trénovali, takže jsem se necítil jako bych vynechal hodně zápasů. Možná jsem byl trochu nervózní, ale dnes to bylo skvělé týmové vítězství.

Další program:

Devils odletěli do Pittsburghu. Budou mít dva dny volna než nastoupí proti Tučňákům. Poté je na programu all star přestávka.

1. Stempniak od doby odchodu z Winnipegu zaznamenal proti svému bývalému klubu – 2+4, z toho dva góly dnes.
  2. Když Ďáblové skórovali v této sezóně jako první, dovedli zápas 17 krát k vítězství, včetně dnešního, a jen 3 krát prohráli v nastavení.
  3. Brankářská jednička Devils Cory Schneider odchytal k dnešku celkem 2451 minut, to je nejvíc ze všech gólmanů v lize. Na 2.místě je Quick (2405 minut) a 3. příčku obsazuje Fin Pekka Rinne (2398 minut)
  4. Nováček N.Ehlers, hrající za Winnipeg, si v posledních 10 utkáních připsal hned 4 góly a 2 asistence, přitom je mu jen 19 let.

zdroj: Tom Gulitti, Fire and Ice blog