Peklo / Hlavní zprávy / Ruský bojovník z Omsku sa usadil v NHL

Ruský bojovník z Omsku sa usadil v NHL

Sergej Kalinin je bojovníkom, ktorý vo farbách Devils hrá svoju prvú sezónu a stáva sa obľúbencom na ľade aj mimo neho.

AUTOR: RADOVAN GÁL
Kalinin sa narodil 17.3. 1991 v ruskom Omsku. Tu hral od svojho narodenia a v sezóne 2014-2015 bol dokonca kapitánom Avangardu Omsk, ktorý pôsobí v KHL. Po tejto sezóne sa rozhodol skúsiť svoje šťastie v NHL a upísal sa cez letnú prestávku celku Devils. Ako nedraftovaný hráč dostal zmluvu, ktorej znenie je na jeden rok a zarobí v nej 925-tisíc dolárov. Po tejto sezóne sa stane chráneným voľným hráčom.


Prvý gól Kalinina v NHL

Tento ruský dobre stavaný hráč môže hrať ako center, ale aj ako krídlo, a to si dobre uvedomuje aj tréner Hynes, ktorý ho podľa potreby využíva na oboch postoch. Sergej meria 190 centimetrov a váži 91 kilogramov a práve toto je jeho prednosť, ktorú vie veľmi dobre využiť v zápasoch, keď chodí do pred bránkového priestoru a tam to vždy bolí. V tomto priestore je veľmi nebezpečným hráčom, vie si dobre prikryť puk a telom si odstaviť hráča.

Svoje o tom vie hlavne Chicago a Detroit, ktorým Kalinin dal víťazné góly práve z tohto priestoru. No treba povedať, že hlavne zápas v Detroite mu skvelo vyšiel. Po skončení zápasu si vyslúžil veľké slová chvály od trénera Hynesa, aj spoluhráči ocenili jeho výkon a dali mu čestnú helmu pre najlepšieho hráča. Tento bojovník je platný na oboch koncoch ľadovej plochy. V obrannej hre sa často vrhá do striel a bojuje ako lev a často svojimi výkonmi strhne celé mužstvo.


Zostrih zápasu s Detroitom, kďe dal Kalinin víťazný gól (čas 2:10)

Sergej začínal v tretej útočnej rade, no často sa ukázal aj v tej druhej a svojimi výkonmi si vypýtal aj miesto v presilovkových formáciách. Pri príchode do organizácie Devils sa vedelo, že nepatrí medzi najproduktívnejších hráčov, ale je obrovským prínosom. Po odohraných 50 zápasoch sezóny Sergej nastúpil k 46. Vynechal iba 4 duely pre chorobu. Jeho štatistiky tvorí 5 gólov, 4 asistencie a v štatistike +/- je to -7.

Vo svojej prebiehajúcej prvej sezóne Kalinin určite nesklamal a tak musí byť generálny manažér Ray Shero v pozore a začať pomaly riešiť novú zmluvu pre tohto perspektívneho a stále mladého hráča. V Sergejových začiatkoch mu veľmi pomohol Raman Hrabarenka (Albany Devils, minulú sezónu si pripísal aj jeden štart v NHL), ktorý vedel čo a ako u Devils funguje a hlavne mu aj pomohol s anglickým jazykom, s ktorým mal zo začiatku problémy.

Kalinin do kabíny Devils veľmi dobre zapadol a po čase sa stal aj záškodník, ktorý robí zle spoluhráčom pri rozhovoroch, o čom dobre vie aj Keith Kinkaid. Na oplátku sa z kabíny dostalo von, že veľa hráčov označilo práve Kalinina ako najlepšieho tanečníka v šatni Devils.

Na záver už len treba dodať, ak mu vydrží jeho chuť do hokeja, tak by sa v blízkom čase mohol stať oporou tímu Devils a dovolím si povedať, že veľa fanúšikov si želá jeho zotrvanie v tíme.

Foto: nhl.com, Andy Marlin

Komentáře

Čtěte také

Jack Hughes poprvé v Newarku. Představil číslo a vtipkoval

Jack Hughes, jednička draftu a rodící se superstar NHL, má po pátečním vybrání nabitý program. Z Vancouveru letěl rovnou do New Jersey, účastnil se zápasu slavných Yankees a v úterý jej již čekala první návštěva Prudential Center. Na baseballovém zápase Yankees byl osmnáctiletý Američan dokonce zvěčněn s Adamem Sandlerem, tedy představitelem Happyho Gilmora ze stejnojmenného …

Ďáble, co na to říkáš...?