Peklo / Albany Devils / Albany je i přes výsledkový propad stále na špici

Albany je i přes výsledkový propad stále na špici

Období po vánočních svátcích vypadalo v podání Albany fantasticky. Devils šestkrát v řadě vyhráli a nechali zapomenout na prohry z poloviny prosince. Špatné výsledky se sice farmě nevyhnuly ani v lednu, její postavení však nijak dramaticky neovlivnily.

První týden nového roku přinesl Albany rovné tři triumfy. Svěřenci Ricka Kowalského tak natáhli šňůru vítězství na šest utkání, čímž zatlačili na vedoucí družstvo Severní divize z Toronta. Hokejisté Marlies však ve svém dominantním projevu nehodlali polevit a nadechli se k zisku dalších důležitých bodů.

V úvodní části měsíce se Devils ocitli v úzkých pouze dvakrát. Desátého ledna ztratili bod na ledě průměrného Hartfordu, o pět dnů později zase pětkrát inkasovali z holí Providence. To ještě Albany nemohlo vědět, že nepříznivým skóre skončí také většina nadcházejících střetnutí.

Přitom zažehnání negativní série měli Ďáblové na dosah ruky již v navazujícím zápase s Uticou. Poměr střel 44:14 odpovídal aktivnímu hernímu pojetí Comets, poměr branek ovšem vydržel celých 60 minut na nule. O selhání Albany rozhodl až ve čtvrté minutě přidaného času Bancks.

Porážku v prodloužení uštědřili ďábelskému týmu i hráči Hartfordu, kteří podruhé v řadě svého protivníka nepříjemně zaskočili. Devils prohráli v horizontu devíti dnů celkem pětkrát. Zbytek lednových výzev proto potřebovali bezchybně zvládnout, aby se dotírající Utica nedostala do těsnějšího závěsu.

Plán se zástupcům Albany povedl z poloviny. Ze závěrečné fáze měsíce vytěžili tři body ze šesti možných. Při porovnání s prosincovými výsledky tak lze pozorovat mírný ústup Albany.

V tabulce Severní divize se toho přesto mnoho nezměnilo. Devils zůstávají druzí. První Toronto Marlies si hýčká gigantický dvacetibodový náskok. Pod ďábelským umístěním začali vzhůru stoupat hokejisté Comets, ale k dorovnání Albany jim stále schází devět bodů. Ve Východní konferenci patří Devils třetí příčka, druhá náleží Wilkes-Barre/Scranton Penguins.

foto: thealbanydevils.com

Čtěte také

Kam by mohli zamířit nováčci v další sezoně?

Minulý měsíc proběhl nováčkovský kemp, kdy ve velmi náročném a dlouhém týdnu ukazovali mladí talenti, co v nich je. Po celý týden byli pod drobnohledem trenérů z NHL a AHL. Spoustu z nich zatím moc neoslovilo, ale sezona 2017-18 bude dalším krokem v jejich vývoji. Pojďme se společně podívat na kompletní přehled nováčků a jejich …

Ďáble, co na to říkáš...?