Peklo / Reporty / Diablom patrí rieka Hudson aj po druhýkrát v sezóne

Diablom patrí rieka Hudson aj po druhýkrát v sezóne

Dnešný zápas bol to, čomu sa hovorí derby. Hokej plný šancí, tvrdosti, zvratov – presne toto bolo druhé derby o rieku Hudson.

AUTOR REPORTÁŽE: RADOVAN GÁL

Derby o rieku Hudson odštartovalo agresívnym hokejom, tak ako sa na derby zápas patrí. V prvej vážnej šanci sa ocitol v 4.minúte Kreider, no Adam Larsson zatiahol ručnú brzdu a smeroval tak na trestnú lavicu. No paradoxne boli to práve Devils, ktorí mali obrovskú šancu. Stempniak poslal v prečíslení prihrávku na voľného Henriquea, ale ten trestuhodne prepálil bránku Rangers. Pri tejto presilovej hre hráči Rangers nevyslali ani jednu strelu na bránu Devils. Po presilovej hre sa v dobrej šanci po chybe v obrannom pásme Devils dostal k puku Brassard, ktorý nebezpečne vypálil, no Schneider bol pozorný. V 14.minúte chyboval Gelinas a do prečíslenia dva na jedna sa dostal Brassard, ktorý poslal cez padajúceho Schlemka prihrávku Millerovi a ten sa nemýlil – 0:1. Šancu si vypracovali následne aj domáci hráči, keď Blandisi prekorčuľoval obrancu Rangers a prihral pred bránu Stempniakovi, no prekonať Lundqvista sa mu nepodarilo. Pred koncom tretiny sa krásnou strelou prezentoval McDonagh, no Cory Schneider sa prezentoval ešte krajším semaforom ako Martin Brodeur. V posledných sekundách tretiny fauloval hosťujúci Stepan, a tak Devils do druhej tretiny išli v početnej výhode.
Střely: 10:10

Devils v druhej tretine začínali v presilovej hre a tú hrali naozaj pekne. To, čo sa nepodarilo hneď na začiatku Palmierimu a ani dorážajúcemu Blanidsimu o malú chvíľu vyšlo. Stempniak vynikajúco clonil pred bránou, keď od modrej čiary vypálil svoju povestnú bombu Gelinas a tá Lundqvistovi vypadla presne k Stempniakovi a ten poslal puk do brány 1:1. Lavička Rangers si vyžiadala coach challenge, ale aj ten preukázal, že gól bol regulérny. Po tomto presnom zásahu to boli Rangers, ktorí sa dostávali do šancí, no gólová nebola žiadna. 8.minúta priniesla tvrdý hit v podaní Helgesona, po ktorom putoval na lavicu hanby. Devils ustáli aj toto oslabenie bez vážnejších problémov. V 12.minúte spravili domáci hráči chybu vo svojom pásme a do šance sa dostal Stålberg. Pred bránou sa hráči do seba pustili a dosť prísne bol vylúčený domáci Palmieri. V tejto presilovke po prihrávke aktívneho Brassarda vystrelil z prvej Zuccarello, no Schneider famóznym zákrokom svoj tím podržal. V posledných piatich minútach boli lepší Devils, vytvorili si aj šance, no žiadna strela sa neujala, a tak stav po dvoch tretinách bol 1:1.
Střely: 10:12

Začiatok tretej tretiny priniesol hokej, ktorý sa musel páčiť každému. Prvú šancu mali domáci, keď Kalinin zadovkou spoza brány našiel Palmieriho, no Lundqvist bol pozorný. Potvrdilo sa tak nedáš-dostaneš. Yandle pálil od modrej, no puk sa poodrážal tak, že sa vrátil k Yandleovi a ten prihral na pravý kruh voľnému Millerovi a ten pridal svoj druhý gól zápasu 1:2. No Devils na seba nenechali dlho čakať. Domáci kapitán Greene o mantinel posunul puk našliapnutému Blandisimu a ten strelou z ľavého kruhu prekonal Lundqvista 2:2. Po góle sme znovu videli únik, no tentokrát to bol Kreider, no on svoju príležitosť nevyužil. V 10.minúte si na trestnú lavicu sadol Lindberg. Túto presilovú hru môžeme nazvať Schlemkove dve minúty strachu a šťastia. Po prvom vhadzovaní sa puk dostal ku Schlemkovi a ten vyslal strelu na Lundqvista, ktorá bola zblokovaná a tak sa buly opakovalo. Puk sa znova dostal ku Schlemkovi a ten zadovkou chcel nájsť spoluhráča, no túto jeho snahu prečítal McDonagh, ktorý sa rútil sám na bránu, ale svoju šancu nevyužil a bránu trestuhodne prestrelil. Devils táto presilovka absolútne nevychádzala, no bol to práve Schlemko, ktorý sa ocitol na pravej strane pred Lundqvistom voľný a to si všimol Stempniak, a tak mu adresoval prihrávku, ktorú hosťujúci hráči stečovali, no nie dostatočne, a tak Schlemko svoju ponúknutú šancu využil 3:2. Devils tak využili obe presilové hry v zápase. Osem minút do konca zápasu sadol na trestnú lavicu Larsson a Rangers dostali možnosť vyrovnať. Najprv Schneider vytesnil strelu McDonagha na tyčku a následne sa mohlo skóre znova meniť, keď Miller nahral Boyleovi, no aj toho Schneider vychytal. Tri minúty pred koncom zápasu poslal k ľadu Boucher hosťujúceho Kleina a ten po tomto zákroku ostal ležať a zápas už nedohral. V poslednej minúte hostia odvolali brankára a vytvorili si tlak aj šancu, no mužstvo coacha Hynesa tento tlak ustálo a zvíťazilo v pomere 3:2.