Peklo / New Jersey Devils / Projelo mnou mnoho emocí, přiznal po zápase střelec Blandisi

Projelo mnou mnoho emocí, přiznal po zápase střelec Blandisi

V klíčový moment se projevil Blandisi

Joe Blandisi pracoval celý večer, pak, když ho tým nejvíce potřeboval, nováček Ďáblů udeřil. Po druhém gólu J.T. Millera ve třetí třetině se po levém křídle utrhl jednadvacetiletý Blandisi a střelou k tyči srovnal. “Byl to klíčový moment divokého zápasu. Po celý zápas jsme výrazně nepolevili, ale ten gól Millera nás nakopl k extra rychlé odpovědi,” pochvaloval si trenér John Hynes. Nováček si připsal druhý gól v NHL.

Blandisi zažil stejnou gólovou situaci už v první třetině, tehdy se ale rozhodl nahrávat na Stempniaka.  “Když jsem se ocitl ve stejné situaci ve třetí třetině, možná si Lundqvist myslel, že budu opět nahrávat. Tak jsem ho možná nachytal,” radoval se Blandisi.

Měl jsem si proti němu víc vyjet, být víc agresivní. Dlouho jsem stál v brance, aniž by na mě šla střela, možná jsem ztratil soustředění.  Nevím,” smutnil Lundqvist.

Projelo mnou mnoho emocí, dnes večer to celkově  byla velice emotivní hra. Nevím, co se mi honilo hlavou, ale byla to velice spontánní oslava,” dodal Blandisi.

A Hynesovi se to líbilo. “To jsou mladíci. Když se na to podíváte, byl to velký gól proti kvalitnímu soupeři v divokém zápase. To vše přináší život a energii, to chcete od svých hráčů. Mají mladé nohy, přináší mladiství entuziasmus,” těšilo trenéra.

Zajace naopak těšilo, že Blandisi využíval svou rychlost proti obránci Girardimu, který měl velké problémy udržet se. “Je opravdu rychlý, s rukama to mí. Je nebezpečný s pukem i bez něj. On a Boucher vystoupili a předvádí skvělou hru. Potřebujeme všechny a oni to dnes udělali za nás,” řekl Zajac.

Blandisi si očividně užíval, že pomohl složit rivala z Hudson River. “Stoprocentně, zápas mi připadal jako z play off. Přijelo tolik jejich fanoušků, že bylo těžké určit, kdo je domácí. Byla to zábava. Branky v této lize jsou vždy dobré a jsem rád, že můj gól pomohl k vítězství,” dodal Blandisi.

Byla to další noc, kdy ďábelské mládí bylo rozdílové. Blandisi, Boucher a obránce Helgeson – všichni tři byli klíčem k vítězství. I když se Boucher nezapsal mezi střelce a odehrál necelých 14 minut, Hynes byl spokojen. “Reid odvedl dobrou práci, v zápase, o kterém víte, že se projeví soutěživost, je dobré vidět jej na puku. Soutěžil velice dobře. Reid je ryzí útočník. Dnes toho sice moc k útočení nebylo, o to více mě těší, že takový hráč dokáže zapracovat do obrany, vyhrávat osobní souboje, nebojíte se ho poslat na hřiště,” řekl Hynes

Helgeson dnes pomáhal zvládnout oslabení, všechny čtyři přesilové hry Devils ubránili, Helgeson přidal dva hity. Jeden dokonce krvavý – na Pailleho, který si poranil nos.  “Záznam jsme ještě neviděl, ale trefit tak vysoko jsem ho nechtěl, nic se nestalo, ale nikdy nevíte,” řekl Helgeson

K žádnému překvapení, Schneider byl opět ostrý jako břitva, jeho 31 zákroků pomohlo vyhrát zápas, pro něj jistě velká zkouška po návratu z All-star game. “Dnešní zápas byl podobný prvnímu střetnutí s nimi na začátku roku. Odvedli jsme úžasnou práci a v druhé polovině jsme byli jednoznačně lepší. Odehrál jsem 43. zápas a čím dál více se učím, jak se vracet ve formě po přestávkách – vánočních, all-stars, olympijských… Dřív jsem s tím měl problém, ptal jsem se sám sebe, jestli jsem připravený, jak se cítím. Teď vím, že jsem připravený nehledě na okolnosti.Cítím se výborně!” hlásí hrdě Schneider.

Klíčovým faktorem byla přesilová hra. Ďáblové využili obě přesilovky včetně vítězného gólu z hole Schlemka. “Pracovali jsme na nich, strávili jsme spoustu času s hráči a nácvikem přesilovek. Byla to jedna z věcí, co nám moc nešla, proto jsme využili přestávky a je skvělé vidět, že se to vyplatilo. Včetně oslabení, která jsme ubránili,” pochvaloval si Hynes.

Z posledních čtyř zápasů dovolili Ďáblové pěti střelcům prosadit se během jedenácti přesilových her. “Mluvili jsme o tom, oslabení nebylo zrovna nejlepší, spíše podprůměrné. Udělali jsme super práci a dnes naše oslabení klapala. A přesilovou hru jsme zjednodušili,” prozradil Stempniak.


Zajímavosti:

  • Schlemkových pět gólů je nový sezónní rekord pro něj. Jeho dřívější nejlepší výkon byly čtyři branky v sezoně 2010/11 za Coyotes.
  • Ďáblové si připsali sedmou výhru v jejich jedenácti posledních domácích zápasech.
  • Ďáblové přerušili sérii tří domácích proher s Rangers.

zdroj: fireandice.northjersey.com

zdroj obrázku: nhl.com

Čtěte také

Seznamte se: Ryan Murray

Příchod obránce Ryana Murraye byl prvním krokem, který provedl generální manažer Tom Fitzgerald, když se Draft roku 2020 chýlil ke konci a liga směřovala k volnému jednání. V noci před otevřením trhu s volnými hráči přijal Fitzgerald telefonát od generálního manažera Columbusu Jarmo Kekalainena, který pro něj měl nabídku. Tou nabídkou byl Ryan Murray, hráč, …

Ďáble, co na to říkáš...?