Peklo / Ohlasy / Blandisi označil dnešok za sen, ktorý sa splnil

Blandisi označil dnešok za sen, ktorý sa splnil

Diabli dnes v nájazdoch nestačili na tím z Toronta a po prehre 3-2 si z Ontária odvážajú aspoň jeden bod. Dnes to bol špeciálny zápas pre Josepha Blandisiho, ktorý podal dobrý výkon pred očami svojej rodiny a priateľov.

Blandisi označil dnešný deň za “splnený sen”

Blandisi označil hranie v Air Canada Centre za splnený sen. Stretnutie si užil naplno a pripísal si v ňom sekundárnu asistenciu pri Schlemkovom góle v tretej tretine. Od posledného povolania, ktoré prišlo 9. januára, odohral 10 zápasov so ziskom dvoch gólov a šiestich asistencií.

“Bolo to vzrušujúce,” povedal o zápase Blandisi. “Mohli ste počuť z hľadiska malé hučanie, keď bolo hlásateľom povedané moje meno, takže to bolo vzrušujúce. Nakoniec to neskončilo podľa mojich predstáv, pretože sme nezískali dva body.”

Blandisi bol v zápase aktívny, odohral 18 minút a 53 sekúnd, dovedna ohrozil súperovho brankára dvakrát a pripísal si štyri hity, čo bol najvyšší počet v tíme Diablov.

“Odohral naozaj dobrý zápas,” chválil svojho zverenca tréner John Hynes. “Priniesol do tímu veľa energie. Mal niekoľko šancí na skórovanie. Škoda, že to tam nepadlo. Bolo dobré ho vidieť hrať solídny zápas pred jeho rodinou a priateľmi.”

Pri prvej presilovej hre tímu dokázal domáceho brankára Reimera prekonať Jacob Josefson. Niektorí si mysleli, že práve Blandisi tečoval Josefsonovu strelu. Nakoniec to tečované nebolo a gól bol uznaný Josefsonovi.

“Trafilo to hornú časť Reimerových betónov,” povedal Blandisi. “Nemyslím si, že to dobre videl. Trafilo to hornú časť jeho betónov a prešlo pod brvno.”

Diablom sa v Air Canada Centre nedarí, prehrali štvrtý zápas z ostatných piatich po nájazdoch

Hráči Devils nemajú dobré spomienky na halu, v ktorej odohrali dnešný zápas. V posledných piatich dueloch dokázali vyhrať iba jediný zápas (4. decembra 2014 si pripísali výhru 5-3) a ostatné štyri stretnutia doviedli iba do nájazdov, kde vždy prehrali.

V tejto sezóne majú bilanciu 2-6 a pri posledných dvoch nedokázali streliť ani jeden gól.

“Na začiatku sezóny sme boli v nájazdoch úspešní, ale v poslednom období sa nám nedarí,” pvoedal Hynes. “Skúšali sme viacerých strelcov a naďalej sa budeme pokúšať zlepšiť.”

Tréner Devils poslal ako prvého strelca Reida Bouchera, ktorý spravil dobrý pohyb, puk si dal na backhand, ale trafil iba bránkovú konštrukciu za Reimerom.

Z Maple Leafs sa trafil P.A. Parenteau, ktorý bol nakoniec jediným úspešným exekútorom v nájazdovej lotérii.

Diablov mrzí strata bodu, takéto zaváhania by mohli mať vplyv na konečný výsledok sezóny

Tím z Newarku dnes v zápase dvakrát viedol, ale svoje vedenie si nedokázal ustrážiť a nakoniec prehral po nájazdoch. Po zisku jedného bodu sa však posunuli na druhú divokú kartu a s bodmi sa vyrovnali New Yorku Islanders, ktorí okupujú tretiu pozíciu v Metropolitnej divízii. Pittsburgh aj Islanders však majú tri zápasy k dobru.

Prehry, aká sa objavila aj dnes, by v konečnom zúčtovaní mohli byť rozdielové a mohli by mať veľký vplyv na nepostup do play-off.

“Na každom bode záleží, ale dnes sme si nechali jeden bod utiecť,” povedal Kyle Palmieri. “Chceli sme získať oba body, ale nakoniec sme získali len jeden.”

Tréner Devils John Hynes si myslí, že jeho tím nebol dostatočne dobrý a dva body si pravdepodobne nezaslúžil.

“Proste sme neboli schopní na konci dňa získať dva body,” povedal Hynes. “Nebol to zápas, v ktorom sme dominovali a hrali dobre. Myslím, že Toronto hralo dobre. Spravili sme chybu, keď mali odvolaného brankára. Nehrali sme tak, ako sme mali hrať a puk skončil v bráne, takže by som mohol povedať, že tam prišiel ten rozdiel.”

Palmieri zobral  na seba vyrovnávajúci gól, ktorý strelil Tyler Bozak. “Posledný gól bol môj. Bol to môj hráč pre bránou a nestihol som tam dať hokejku a nakoniec to skončilo v bráne, čím nás to stálo extra bod.”

Brankár Keith Kinkaid mal zakrytý výhľad, takže mohol len ťažko reagovať na strelu. Aj tak chytal výborne a zaslúžil si pochvalu od trénera a svojich kolegov.

“Keith chytal naozaj dobre,” povedal Hynes. “Bol v zápase veľkým faktorom. Najmä v druhej tretine sme prepadli v defenzíve a súper mal niekoľko dobrých šancí, ale Keith vytiahol pár vynikajúcich zákrokov v kľúčových momentoch zápasu. Chytal výborne. Bolo dobré vidieť ho dobre chytať. Potrebujeme, aby počas mesiaca pokračoval v dobrých výkonoch.”

“Dnes bol neuveriteľný,” chválil svojho brankára Schlemko. “Najmä v prvých dvoch tretinách, kedy sme nehrali veľmi dobre nás podržal v hre a dal nám šancu ísť do tretej tretiny.”


zdroj: Tom Gulitti (Fire&Ice)

zdroj obrázku: Joe Sargent/GettyImages, nhl.com

 

 

Čtěte také

New Jersey Devils 2018/2019: Obránci

Náš seriál převzatý od Chrise Ryana z nj.com a upravený podle našeho uvážení pokračuje druhým dílem. Dnes se podíváme na zub obráncům v organizaci Devils! Sami Vatanen Netrvalo dlouho a stal se tento Fin top obráncem v sestavě New Jersey Devils. Po trejdu za Adama Henriquea a Josepha Blandisiho se brzy Vatanen dostal do prvního …

Ďáble, co na to říkáš...?