Peklo / Reporty / Po tvrdé bitvě vezou Devils bod z Toronta

Po tvrdé bitvě vezou Devils bod z Toronta

Ďáblové se na půdu Toronta vrátili po skoro dvou měsících, kdy prohráli po samostatných nájezdech.

AUTOR: JAN ZHEJBAL

V začátku třetiny to vypadalo, jako by chtěli Leafs zopakovat bodový zisk a první střely směřovaly na brankáře Keitha Kinkaida. Hosté se ale nenechali zatlačit a postupnými kroky se propracovali až k vedoucí brance, kdy David Schlemko vybojoval puk ze vhazování a po přihrávce jej do horní části branky poslal Jacob Josefson. 0:1!
Vyrovnávací gól na sebe nenechal dlouho čekat. Po úspěšném oslabení po vyloučení Travise Zajaca se po tlaku na branku nejlépe zorientoval před Kinkaidem Shawn Matthias. 1:1!
Na hře New Jersey byla vidět nervozita, moc šancí si nevytvořili, ale ke konci periody se najednou herně zvedli a začali hodně tlačit. Několikrát i prověřili pozornost brankáře Reimera.
Střely: 14:11

Ve druhé části byl hodně vidět Joseph Blandisi, který dne odehrál svůj třináctý zápas v NHL. Střelecká přesila Toronta byla značná, ale Kinkaid plnil svůj úkol statečně. Někteří domácí hráči měli pocit, že musí hostům pořád dokazovat, že jsou doma, a tak se hrálo přes minutu ve hře 4 na 4. Dokonce Stephen Gionta v oslabení vstřelil branku, ale rozhodčí odpískali ofsajd. Při přesilové hře se podařilo hostům dostat puk za záda Reimera, ale bylo to již po odpískání, takže gól neplatil. I přes toto všechno nepadl v druhé části žádný gól a střelecky skončila stejně jako ta první.

Hráči od řeky Hudson vstoupili do třetí části přesilovou hrou po chybě domácí střídačky, která do hry vyslala více hráčů. Hra poté pokračovala ve vysokém tempu a hosté měli několik střel. Ta poslední, kterou vyslal David Schlemko, byla přesná. 1:2!
Adam Henrique si počínal zakázaně, a tak si šel odpočinou na trestnou lavici. Během oslabení měli Leafs velký problém se dostat před ďábelskou branku, dokonce měl velkou tutovku Stephen Gionta, ale Reimer měl lapačku připravenou. Hráči Toronta byli hodně nervózní, strkanice byly celkem časté. Naopak hosté hráli velmi soustředěně a přesně. Dvě a půl minuty pře sirénou trenér Javorových Listů povolal na střídačku brankaře a poslal do hry dalšího útočníka. To se ukázalo jako dobrý tah, protože pár vteřin na to prostřelil skrumáž před brankou Tyler Bozak a vyrovnal. 2:2!
Do konce řádné hrací doby se Devils nepodařilo vstřelit branku, získali tedy bod a zápas se přesunul do prodloužení.
Střely: 8:9

V nastaveném čase se klasicky otevřelo pole pro úniky a přečíslení. Asi největší šance měl Joseph Blandisi, ale brankář James Reimer byl pozorný. Stejně tak i Ketih Kinkaid, který podržel své družstvo při přetlačované před jeho brankou. Oba týmy se snažily rozhodnout zápas ve stanoveném čase pro prodloužení, ale zápas se překlenul do samostatných nájezdů , stejně jako v prosinci. Konečný výsledek bude stejný.
Střely: 3:2

Nájezdy
TOR – Peter Holland – neúspěšný (zákrok betonem)
NJD – Reid Boucher – neúspešný (tyčka)
TOR – P.A. Parenteau – úspěšný (pravý horní roh)
NJD – Jacob Josefson – neúspěšný (zákrok hokejkou)
TOR – Tyler Bozak – neúspešný (zákrok betony)
NJD – Lee Stempniak – neúspěšný (zákrok betony)

Střely celkem: 39:34

Toronto Maple Leafs 3:2sn New Jersey Devils
9. Matthias (Bozak, Parenteau), 58. Bozak (Holland, Phaneuf), SN P.A.Parenteau – 5. Josefson (Schlemko, Zajac), 47. Schlemko (Gelinas, Blandisi)

Maple Leafs: Reimer (Bernier) – Hunwick, Rielly, Phaneuf, Corrado, Gardiner, Polák – Grabner, Kadri, Komarov – Winnik, Bozak, Parenteau – Matthias, Spaling, Lupul – Holland, Froese, Clune
Devils: Kinkaid (Schneider) – Greene, Larsson, Moore, Helgeson, Gelinas, Schlemko – Blandisi, Henrique, Stempniak – Kalinin, Zajac, Palmieri – Boucher, Josefson, Kennedy – Farnham, Gionta, Tootoo

– Oba týmy se již tuto sezonu potkaly, Maple Leafs 8. 12. 2015 vyhráli 3:2 po samostatných nájezdech. Rozhodl v nich Nazem Kadri.
– do sestavy Devils se vrátil zraněný John Moore
– Joseph Blandisi se vrátil do míst, kde vyrůstal
– v týmu Toronta se představil český obránce Roman Polák a účastník All Star Game Leo Komarov
– Keith Kinkaid nastoupil ke svému desátému utkání v sezoně

Zranění:
Patrik Eliáš (zranění kolena), Jiří Tlustý (zranění zápěstí), Jon Merrill (zranění pravé ruky)

17: Ruský (ne)oblíbenec

Do začátku nového ročníku zbývá již jen 17 dní. Přípravné zápasy jsou v plném produ. Dnes si představíme nositele sedmnáctky. Simon Nolet (1975-1977) Vítěz Stanley Cupu z roku 1974 (tehdy hájil barvy Philadelphie) se do organizace dostal v roce 1974 při jejím vzniku a působil zde až do roku 1977. Odehrál zde 165 zápasů se …