Peklo / Reporty / Utkání rozhodly přesilovky, Devils vezou oba body domů

Utkání rozhodly přesilovky, Devils vezou oba body domů

Ďáblové vezou z Philadelphie oba body za vítězství v prodloužení!

AUTOR REPORTÁŽE: JAN ZHEJBAL

Zápas rivalů má vždy speciální náboj, nejde ani tak o čest, ale o prestiž. Oba týmy se snažily neudělat první chybu, a tak byla hra od začátku velmi přesná a rychlá.
První přerušení hry přišlo až s hvizdem oznamující vyloučení hráče. Devils měli možnost přesilové hry, kterou náležitě využili, když se po několika pokusech prosadil parádní dorážkou alá Tomáš Hertl zblízka Joseph Blandisi. 0:1!
Bylo vidět, že třídenní pauza mezi zápasy udělala hostím dobře, na jejich hře byla vidět pohoda a přesnost. Na branku Coryho Schneidera se tlak nevyvíjel, obrana Ďáblů fungovala perfektně. Letci koncem třetiny začali hrát více do těla, ale rozhodčí vždy jejich pokusy o vyprovokování soupeře zastavili. V první třetině New Jersey výrazně přestřílelo domácí.
Střely na branku v 1. třetině 2 – 8

Začátek druhé částí byl oproti té první pomalejší, ani jeden tým se nikam nehnal. Na práci obránců jsme mohli sledovat velký pokrok v oblasti „zametání“ před brankou. Puky zbytečně nenechávali ležet a ihned je vyhazovali pryč. Domácí měli možnost po přísně posouzením hákování Blandisiho možnost hrát přesilovou hru, ale i přes 6 střel, které vyslali na Schneidera, tak nedokázali skórovat. Domácí si brousili zuby právě na Blandisiho, každou chvilku byl v hledáčku „hitujících“ hráčů. Před minut před druhou sirénou si málem dal vlastní gól Adam Larsson, ale Schneider byl pozorný. Flyers byli střelecky aktivnější.
Střely na branku ve 2. třetině 16 – 9

Poslední část zápasu začala sérií vyloučení, kdy napřed byl vyloučen Sergej Kalinin za hru vysokou holí na 2+2 minuty a následně Wayne Simmonds na 2 minuty za nedovolené bránění. Na domácích hráčích byla vidět velká frustrace, i když prohrávali jen o jednu branku. Nakonec ale skvělého Schneidera překonali, když po dlouhé přesilové hře od modré čáry napřáhl Shayne Gostisbehere a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. 1:1!
Hra New Jersey se výrazně zhoršila, na branku Neuvirtha nešly žádné střely, první až v osmé minutě třetiny. Asi největší šanci měl 5 minut před koncem Reid Boucher po nahrávce Tylera Kennedyho, ale Radko Gudas šanci zastavil. Poslední dvě minuty se díky provokaci Farnhama a naražení Gudase hrálo 4na4. Skóre se ale nezměnilo, a tak se hra dostala do prodloužení.
Střely na branku ve 3. třetině 13 – 3

Oba týmy měly několik šancí , ale v prodloužení vládli brankáři. Cory Schneider i Michal Neuvirth měli několik skvostných zákroků. Jakub Voráček byl vyloučen, a tak Devils mohli využít šance a ve hře 4na3 skórovat. To se nakonec povedlo a rozhodujícím střelcem po nahrávkách Palmieriho a Moorea byl Adam Henrique!
New Jersey Devils zvítězili na půdě Philadelphia Flyers.

Střely na branku (celkově): 32 – 24

Branky:
7. Blandisi (PPG) (Zajac), 63. Henrique (PPG) (Moore, Palmieri) – 44. Gostisbehere (PPG) (Giroux)

– bilance vzájemných zápasů tuto sezonu je 1-1. Celkově proti sobě oba týmy v historii odehrály 231 zápasů (104-103-18-6), což je třetí největší počet. Více zápasů odehráli už jen proti Islanders a Rangers.
– Při tréninku se zranil Stefan Matteau, když dostal pukem do obličeje. Musel být ošetřen v nemocnici.
– v týmu Flyers se představili hned tři čeští hráči. Radko Gudas, Jakub Voráček a brankář Michal Neuvirth.

Sestava:
Cory Schneider (Keith Kinkaid)
Joseph Blandisi – Adam Henrique – Lee Stempniak, Sergej Kalinin – Travis Zajac – Kyle Palmieri,
Reid Boucher – Jacob Josefson – Tyler Kennedy, Bobby Farnham – Stephen Gionta – Jordin Tootoo

Andy Greene – Adam Larsson, John Moore – Damon Severson, Seth Helgeson – David Schlemko

Hvězdy utkání:
1. NJD Adam Henrique, 1+0, 2 střely, čas na ledě 19:21
2. PHI Shayne Gostisbehere 1+0, 5 střel, čas na ledě 24:30
3. NJD Cory Schneider 1+1, 5 střel, čas na ledě 56:34

Rozhodčí: Francois St. Laurent – TJ Luxmore, Trent Knorr – Devin Berg

19: Zraněná opora

Číslo 19 má v posledních sezónách jasného nositele, ale víte, kdo jej nosil v historii? Nositelů bylo celkem 27 a my si je dnes stručně představíme. Doug Horbul (1975) V NHL za Kansas odehrál pouze 4 zápasy, ve kterých jednou skóroval. John Van Boxmeer (1977) Celkem 197 zápasů za Colorado Rockies odehrál tento kanadský obránce. …