Peklo / Ohlasy / Blandisiho branka? Nádhera, dobrá práce, říká kouč Hynes

Blandisiho branka? Nádhera, dobrá práce, říká kouč Hynes

Devils vybojovali 2 body ve Wells Fargo Center za výhru v prodloužení 2:1. Rozhodující trefu obstaral Adam Henrique. Tímto vítězstvím se Ďáblové vyhoupli opět na postupovou 8. příčku na Východě. Avšak na záda jim dýchá nejvíce Pittsburgh, jenž má stejně bodů jako Jersey. Liga je nesmírně vyrovnaná a tak je každý bod velmi důležitý. Dalo by se říct, že pro někoho začalo play off už nyní v únoru. 

Joe Blandisi vstřelil v čase 6:43 v přesilové hře úvodní gól zápasu proti Philadelphii. Když branku opakovali na kostce, všichni fanoušci Devils se nemohli nabažit této krásné, obdivuhodné a pro Ďábly netypické trefy.

Vyjádření kapitána Greenea k brance Blandisiho

“Už je to nějaký pátek,” takové góly nedáváme často, souhlasil Andy Greene. “Joe se nebál a zkusil to. Nejdůležitější ovšem je, že střela skončila v brance. Byla to jedna z věcí, která ukazuje dovednosti a sebevědomí hráče,” popisuje Greene.

A co říká ke svému gólu jeho autor?

“Puk skákal a motal se kolem brány, takže jediný způsob jak ho dostat před Neuvirthovu svatyni bylo prostrčit si ho mezi nohy a vystřelit s hokejkou mezi nohama,” vysvětluje Blandisi.

“Střílel jsem jen tak do skrumáže, aby kotouč někdo případně dorazil, ale nestalo se, naštěstí jsem ho dostal do branky sám.” Dodává Blandisi.

“Seběhlo se to rychle, takže jsem potřeboval záznam, abych si ujasnil, co Blandisi provedl.” Říká kouč John Hynes.

“Nádherný gól, dobrá práce,” přidal pochvalu Hynes.

Při tréninku Blandisi toto zakončení nezkoušel

Když jsem se zeptal Coryho Schneidera, jestli Blandisi zkoušel takovéto zakončení při tréninku, odpověděl: “ne takové, které jsem viděl dnes.” Blandisi nikdy neskóroval podobný gól na velké úrovni.

Potvrzení přišlo z Toronta

Jeho branku musel posvětit ještě videorozhodčí v Torontu. avšak Blandisi sám říká, že měl nejlepší výhled v aréně, a proto věděl, že to byl regulérní gól.

Blandisi se dostává do formy a pravidelně boduje

Blandisi byl povolán z farmy letos už podruhé 9. ledna. Od této doby má na kontě 14 zápasů, 11 kanadských bodů (4+7). Včetně tří gólů a dvou asistencí za posledních šest zápasů, kdy nahradil Michaela Cammalleriho, který léčí zraněné zápěstí. Blandisi dostává hodně prostoru, hraje první řadu se Stempniakem a Henriquem.

“Hodně se o tom bavíme, musíte mít hráče, kteří zaplní mezery v sestavě, nebo mladé hráče, jež udělají pokrok a plnohodnotně nahradí ty chybějící. Blandisi je toho příkladem.” Vyzdvihuje Schneider.

Hynes chválí svého svěřence Joea Blandisiho

“Joe odvedl dobrou práci,” říká Hynes. Přišel a dodal našemu týmu energii. Posílil naší ofenzívu. Nejvíce na něm máme rádi jeho rychlost a odvahu. Nenechá se zastrašit. Hraje tvrdě. Je hezké vidět, jak se postupně zlepšuje.

Lídr Adam Henrique

Adam Henrique je další hráč, který má v poslední době formu. Jeho gól v prodloužení, byl třetím gólem za poslední 4 utkání.

“Adam musí pokračovat v tom co dělá,” říká Hynes. “Musíte mít hráče jako je on, lídr, který má velký ice-time a je na něj spolehnutí v klíčových situací. V posledních utkání se mu toto daří.”

Opora v bráně Cory Schneider

Schneider opět zářil. Chytil 31 střel, ale vypadal nešťastný z inkasovaného gólu. Shayne Gostisbehere vstřelil branku v početní výhodě v čase 3:49 a srovnal na 1:1.

Gostisbehereho branka, popis z pohledu Schneidera

“Ztratil jsem orientaci a pozdě jsem se vrátil na místo v brance,” litoval Schneider. “Stále jsem věděl, že to přijde a domníval se, že puk držím, ale očividně jsem ho neměl. Zavrávoral jsem a dostal se pozdě na pozici brankáře. Naštěstí jsme vyhráli a to je dobře,” dodal Schneider.

Tabulka střelců – New Jersey

  1. Kyle Palmieri – 20 gólů
  2. Adam Henrique – 19 gólů
  3. Lee Stempniak – 15 gólů
  4. Michael Cammalleri – 14 gólů
  5.  Travis Zajac – 8 gólů

 

Zdroj fotky: Thomas Gažda

Zdroj ohlasů: Fire and Ice blog

Čtěte také

Seznamte se: Ryan Murray

Příchod obránce Ryana Murraye byl prvním krokem, který provedl generální manažer Tom Fitzgerald, když se Draft roku 2020 chýlil ke konci a liga směřovala k volnému jednání. V noci před otevřením trhu s volnými hráči přijal Fitzgerald telefonát od generálního manažera Columbusu Jarmo Kekalainena, který pro něj měl nabídku. Tou nabídkou byl Ryan Murray, hráč, …

Ďáble, co na to říkáš...?