Peklo / Reporty / Devils porazili Kings futbalovým výsledkom

Devils porazili Kings futbalovým výsledkom

 Devils si dnes pripísali dva body za jednogólovú výhru proti LA Kings. Defenzívna hra domácich pripomínala časy zlatej éry tímu z Newarku. Diabli tak dokázali vyhrať aj v druhom víkendovom zápase a dovedna v oboch stretnutiach inkasovali iba jediný gól.

AUTOR REPORTÁŽE: RADOVAN GÁL

1.Tretina

Od začiatku zápasu sa hral aktívny hokej bez vážnejších šanci. V 5.minúte putoval na lavicu hanby hosťujúci Lecavalier. Devils túto presilovú hru využili expresne rýchlo. Travis Zajac vyhral čisté buly na modrú čiaru pre Davida Schlemka a ten strelou od modrej prekonal Enrotha. Pri góle treba pochváliť prácu mladého Josepha Blandisiho, ktorý ukážkovo zaclonil Enrothovi a puk aj tečoval. Po góle boli aktívni domáci a peknými strelami sa prezentovali Boucher a Moore, ale bez úspechu. Na druhej strane sa prezentoval peknou akciu Toffoli, no skóre sa nemenilo. Domáci si vyskúšali v prvej tretine aj hru v oslabení, keď na trestnú lavicu putoval Helgeson. V oslabení sa podarilo uniknúť domácemu Henriqovi, ale skvele sa vrátil Doughty a jeho pokus zablokoval. Svoju veľkú šancu mali aj hráči Kings. Martinez z medzikružia nastrelil tyčku. V závere tretiny fauloval hosťujúci Doughty, ale hráči Kings sa puku už nedotkli, a tak sa domácim presilová hra preniesla celá do druhej tretiny.

Strely: 8-9

2.Tretina

Druhú tretinu začali domáci v početnej výhode. Svoje šance mali najprv Josefson, ktorého strelu vytlačil Enroth na pravú tyč a následne aj aktívny Schlemko, ale bez úspechu. Svoje šance si vytvorili na opačnej strane Lecavalier, Lucic aj Nolan, ale ani jeden z nich nebol úspešný. V 13.minúte sa po ľavom krídle predral Farnham, ale jeho strelecký pokus hosťujúci brankár kryl. O malú chvíľu z ľavej strany na pravú preniesol hru Zajac na Seversona, ale Enroth bol pozorný. Keď do konca tretiny ostávali 2 minúty a 8 sekúnd putoval na trestnú lavicu Shore. Devils si v presilovke vytvorili veľký tlak. Po strele Kennedyho strieľal do poloodkrytej brány Stempniak, ale v poslednej chvíli skvelo zasiahol Martinez a puk zblokoval nad bránu, a tak sa stav nemenil.

Strely: 5-7

3.Tretina

Do tretej tretiny lepšie vstúpili hráči Los Angeles, keď si hneď v prvej minúte vytvorili tlak. V 6.minúte mali opäť obrovskú šancu hostia, ale defenzíva Devils aj túto hrozbu ustála. Do tlaku sa dostala aj tretia útočná formácia domácich, ale skóre nezvýšila. Šance následne mali aj Muzzin a Stempniak, ale v tomto stretnutí boli brankári oporami svojich tímov. Proti Kinkaidovi skúsila svoje šťastie aj hviezda slovinského hokeja Kopitar, ale tiež bez úspechu. Minútu a pol do konca stretnutia po Lewisovej šanci za domácim brankárom zvonila pravá tyč. Los Angeles tlačilo domácich až do konca zápasu. Domáci hráči na čele s brankárom Kinkaidom tento tlak ustáli a pripisujú si dôležité dva body. Pre Kinkaida to bola dnes jeho prvá vychytaná nula v NHL.

Strely: 5-12


NEW JERSEY DEVILS 1-0 LOS ANGELES KINGS

Góly: 6. PPG – Blandisi (Schlemko, Zajac)

Brankári: Keith Kinkaid (28/28, 1. čisté konto v NHL) – Jhonas Enroth (17/18, 94,4%SV)

Hviezdy stretnutia: 3. Travis Zajac 2. David Schlemko 1. Keith Kinkaid


zdroj obrázku: Andy Marlin/GettyImages, NHL.com

Čtěte také

New Jersey Devils 2018/2019: Obránci

Náš seriál převzatý od Chrise Ryana z nj.com a upravený podle našeho uvážení pokračuje druhým dílem. Dnes se podíváme na zub obráncům v organizaci Devils! Sami Vatanen Netrvalo dlouho a stal se tento Fin top obráncem v sestavě New Jersey Devils. Po trejdu za Adama Henriquea a Josepha Blandisiho se brzy Vatanen dostal do prvního …

Ďáble, co na to říkáš...?