Peklo / Ohlasy / Dostat tolik gólů? Bylo to pro nás nezvyklé, míní Schneider

Dostat tolik gólů? Bylo to pro nás nezvyklé, míní Schneider

V noci na dnešek New Jersey prohrálo v Prudential Center s Philadelphií 3:6. 6 gólů dostalo vůbec poprvé v sezóně. Vítěznou branku Letců vstřelila od začátku sezóny nová tvář v jejich dresu Nick Cousins, teprve 22-letý Kanaďan nastupující za Flyers.

Na výhře hostů se podílel i český útočník Jakub Voráček, jenž svým 9. gólem v sezóně přispěl k poražení Ďáblů. Zápas nedohrál Radko Gudas, český zadák, který předvedl další ze svých likvidačních zákroků a inkasoval trest do konce utkání. Obětí byl forvard 4. řady Bobby Farnham. Výborným výkonem se zaskvěla 1. útočná formace Flyers ve složení Schenn – Giroux – Simmonds. Schenn (1+2), Giroux (0+3), Simmonds (1+1).

Blandisi předvedl nafilmovaný pád 

Při vedení Devils 1:0 v první třetině Blandisi obdržel od obránce Andrewa MacDonalda “sekeru.” Blandisiho reakce však nebyla zdařilá, místo spadnutí k ledu, vyskočil a poté následně obdržel vyloučení za simulování.

Pak toho litoval

Blandisi litoval jeho reakce. “Nikdy jsem neinkasoval takovou “sekeru,” ale myslím si, že jsem se mohl vyhnout vyloučení.”

Co by udělal jinak?

“Nevím, jen obdržet zákrok a přemýšlet, než spadnout hned na led.” Myslí si Blandisi. “Asi jsem se chtěl ujistit, aby si toho zákroku rozhodčí všiml.”

Později vše Blandisi vysvětlil na twitteru

“Omlouvám se za své jednání. Nikdy bych takhle neměl dávat soupeři výhodu přesilovky.”

Centr Travis Zajac uklidnil fanoušky

“Po hitu od Simmondse jsem byl v pohodě. Rozhýbal jsem to v kabině a pak se vrátil do utkání. Byl to zákrok nad koleno. Navíc pěkný hit. Jen jsem se mu nevyhnul.”

Schneider inkasoval poprvé po dlouhé době více jak 5 branek

Cory Schneider vstupoval do zápasu jako nejlepší brankář v průměru obdržených branek – 1.98 branek na zápas. Poprvé od prohry 2:6 s Divočáky z Minnesoty 10. března 2015, tedy minulého ročníku, povolil soupeři vstřelit 5 a více gólů. Průměr si tak pokazil o pár desetin. Nyní má 2.04 obdržených gólů na zápas.

Devils a dostat tolik gólů? Neobvyklé

“Určitě to bylo pro nás nezvyklé. Celou sezónu málo inkasujeme a hrajeme dobře do obrany. Dnes jsme jim dovolili lehké branky, ale zasloužili si to. Proměnili své šance a využili našich chyb. Za stavu 2:2 jsme měli zápas ve svých rukou, pak jsme si ho však nechali utéct. Příště musíme být lepší.” Charakterizuje zápas Schneider.

Zajacův pohled na utkání

V zápase Devils neubránili dvě ze tří prvních oslabení. Flyers se tak dostali do vedení 2:1 a 3:2. “Dostali se na koně.” Popisuje vývoj utkání Zajac, jehož vyloučení vedlo k Simmondsovu gólu. 

Oslabení Ďáblů se blížilo k dokonalosti od All Star přestávky. Devils dostali 1 gól ze 24 příležitostí. Dnes večer se však nevyvedla.

Greene hovoří o povinnosti utkání dotáhnout do úspěšného konce

Hodně frustrující, nazval Greene vývoj zápasu. “Je to na nás. Věděli jsme, že to bude ten typ zápasu, kdy musíte odvést dobrou práci, zejména když soupeř dohrával, kvůli faulu, jen o 5 obráncích. Musíte nabídnutou výhodu využít. Vzít to takříkajíc na sebe.”

Hráči čekající dlouho na bod

Gól Jordina Tootooa byl prvním gólem New Jersey při hře 5 na 5 od 6. února, kdy Devils prohráli 2:3 po nájezdech s Washingtonem. Tootoo dal branku po 22 zápasech půstu.

Bek Seth Helgeson zaznamenal 3. bod za jeho kariéru v NHL. Všechny tři body jsou navíc asistence. Byla to první asistence po více jak roce (nebodoval od 3. ledna 2015).

Kennedy ukončil 40 zápasů dlouhé čekání na gól. Palmieri se trefil po 9 utkáních bez gólu.

Program Devils do konce února

19.2.2016 – Devils @ Islanders

20.2.2016 – Capitals @ Devils

23.2.2016 – Devils @ Rangers

25.2.2016 – Blue Jackets @ Devils

26.2.2016 – Devils @ Ligthning 

Tabulka Východní konference kolem Devils

7. New Jersey Devils – 58 zápasů, 65 bodů

8. Pittsburgh Penguins – 55 zápasů, 64 bodů


 

9. Tampa Bay Lightning – 56 zápasů, 64 bodů

10. Carolina Hurricanes – 57 zápasů, 62 bodů


Zdroj fotky: Andrew Mills, NJ.com

Zdroj ohlasů: Tom Gulitti, Fire and Ice blog

Čtěte také

Seznamte se: Ryan Murray

Příchod obránce Ryana Murraye byl prvním krokem, který provedl generální manažer Tom Fitzgerald, když se Draft roku 2020 chýlil ke konci a liga směřovala k volnému jednání. V noci před otevřením trhu s volnými hráči přijal Fitzgerald telefonát od generálního manažera Columbusu Jarmo Kekalainena, který pro něj měl nabídku. Tou nabídkou byl Ryan Murray, hráč, …

Ďáble, co na to říkáš...?