Peklo / Reporty / Ďáblové po perfektním výkonu potřetí v sezoně zdolali Rangers!

Ďáblové po perfektním výkonu potřetí v sezoně zdolali Rangers!

Od první vteřiny byli velmi aktivní hostující Rangers, na jejich hře byla vidět velká touha po získání bodů. Po několika pokusech překonat domácího gólmana se hra přesunula na druhou stranu, v páté minutě se napřáhl od modré Damon Severson a jemnou tečí usměrnil puk do branky Tyler Kennedy! 1:0!
Od otevření skóre se hra ještě zrychlila a šance se střídaly na obou stranách. Cory Schneider a Henrik Lundqvist odváděli svou práci velmi dobře. Hostující Jezdci nepolevili v atakování branky a po přihrávce Stålberga se neměl problém do prázdné branky trefit Kevin Hayes a vyrovnal. 1:1!
To ale nebylo vše a 45 vteřia na to šťastně trefil bruslí nahozený puk Dominic Moore a zvýšil ve prospěch hostí. 1:2!
New Jersey trochu zlepšilo hru, hlavně v osobních soubojích, hosté však byli dnes velmi rychlí. Do konce třetiny se skóre již nemělnilo.
Střely na branku v 1. třetině 11 – 8

Do druhé části vstoupili Devils s obrovským elánem, během zahajovací minuty měli dvě velké šance v situacích 2 na 1. Hra měla spád, více ze hry měli hráči z Newarku, opět kralovali brankáři. Nervy pracovaly na plné obrátky což se začalo projevovat i na ledě. Na mladíka Blandisiho si vyšlápl obr McIlrath. Oba byli po strkanici vyloučeni za hrubost.
Po navratu Blandisiho si na něj počkal Zuccarello, faulouval ho a v následné přesilové hře mladíček přihrál před branku, kde před samotným Lundqvistem stál Kyle Palmieri a ten neminul. Vyrovnáno! 2:2!
McIlrath a Blandisi se opět potkali, a opět byli oba vyloučeni. McIlrath za nedovolené bránění a Blandisi za filmování. Hráči New Jersey ostřelovali branku Henrika Lundqvista, až se to povedlo a švédského gólmana po přihrávce Blandisiho překonal Lee Stempniak. 3:2!
Domácí ve druhé třetině zaslouženě otočili skóre a přestříleli svého soupeře. Druhou část ještě pečetila bitka Sergeje Kalinina a J.T. Millera, kterou po přetlačení soupeře vyhrál hostující hráč, ovšem New Jersey se chystalo na dlouhou přesilovou hru, protože Miller měl při souboji na ruce obvaz a tím výhodu. Dostal tak navíc trest do konce utkání.
Střely na branku ve 2. třetině 17 – 5

Třetí část zápasu začali domácí v početní výhodě, kterou měli díky dalšímu faulu hostů prodlouženou až na 7 minut. Tu ale Jezdci perfektně ubránili a dokázali tak, že mají ještě síly se rvát a body. Oba týmy hrály agresivně a přesně. Devils měli na svém kontě o něco více šancí, na střely bylo vyrovnáno. Na druhé straně Cory Schneider měl několik přesných zásahů. Necelé tři minuty před koncem se po vhazování ve vlastním obranném pásmu uvolnil Sergej Kalinin a sám dovedl sólo do úspěšného konce, dokonal tak Gordie Howe hattrick. 4:2!
Rangers ještě zkoušeli minutu hru bez brankaře a to potrestal obránce Adam Larsson, když přes celé hřiště uklidil puk, a pečetil tak skóre na konečných 5:2!
Střely na branku ve 3. třetině 8 – 6

Střely na branku (celkově): 36 – 19

Branky:
5. Kennedy (Severson, Kalinin), 31. Palmieri (PPG) (Blandisi, Josefson) 38. Stempniak (Blandisi, Larsson) 58. Kalinin (Greene, Henrique), 60. Larsson – 9. Hayes (Stålberg), 10. D. Moore (Yandle, Hrivík)

Zajímavosti:
– New Jersey Devils hostili New York Rangers na svém ledě ve vzájemném zápase č. 100
– Lee Stempniak skóroval v posledních šesti utkáních proti Rangers
– Sergej Kalinin se trefil po 23 zápasech (naposledy 22. 12. 2015) a zaznamenal Gordie Howe hattrick za gól, asistenci i bitku
– Cory Schneider vyrovnal osobní rekord, když zaznamenal 26. výhru v sezoně
– Devils v této sezoně mají bilanci s Rangers v poměru 3-1

Sestava:
Brankáři: Cory Schneider (Keith Kinkaid)
Útočníci: Joseph Blandisi – Adam Henrique – Lee Stempniak, Reid Boucher – Travis Zajac – Kyle Palmieri, Sergej Kalinin – Jacob Josefson – Tyler Kennedy, Tuomo Ruutu – Stephen Gionta – Jordin Tootoo
Obránci: Andy Greene – Adam Larsson, John Moore – David Schlemko, Damon Severson – Jon Merrill

Zranění:
Patrik Eliáš (zranění kolena), Jiří Tlustý (zranění zápěstí), Michael Cammaleri (horní část těla), Stefan Matteau (zlomenina lícní kosti)

Vynechali:
Bobby Farnham, Eric Gelinas, Seth Helgeson

Hvězdy utkání:
1. NJD Lee Stempniak, 1+0, 2 střely, čas na ledě 17:43
2. NJD Sergej Kalinin 1+1, 1 střela, čas na ledě 14:37
3. NJD Joseph Blandisi 0+2, 2 střel, čas na ledě 16:38

Rozhodčí: Mike Leggo – Mark Lemelin, Jonny Murray – Tim Nowak

Foto: The Gazda & Son photography, Thomas Gažda

AUTOR: JAN ZHEJBAL

Čtěte také

New Jersey Devils 2018/2019: Obránci

Náš seriál převzatý od Chrise Ryana z nj.com a upravený podle našeho uvážení pokračuje druhým dílem. Dnes se podíváme na zub obráncům v organizaci Devils! Sami Vatanen Netrvalo dlouho a stal se tento Fin top obráncem v sestavě New Jersey Devils. Po trejdu za Adama Henriquea a Josepha Blandisiho se brzy Vatanen dostal do prvního …

Ďáble, co na to říkáš...?