Peklo / Ohlasy / Kalininův hattrick Gordieho Howea? Sen, který se vyplnil

Kalininův hattrick Gordieho Howea? Sen, který se vyplnil

Jersey v noci na dnešek rychle prohrávali se soupeřem z New Yorku 2:1, ale pak předvedli výborný výkon a brali 2 body za výhru 5:2. Je to určitě cenné vítězství nad úhlavním rivalem. Vítězný gól si připsal Lee Stempniak, když v 38. minutě  překonal Henrika Lundqvista.

Kalininův hattrick Gordieho Howea

Kalinin moc dobře věděl, čeho dosáhl, když 2 minuty a 44 sekund před koncem skóroval a zvýšil vedení Devils na dvoubrankové – 4:2. Dokonal tím hattrick Gordieho Howea = gól, asistence a bitka. 24 – letý Rus, narozený v Omsku zaznamenal asistenci na Kennedyho branku, potom shodil rukavice a popral se s J.T. Millerem, navrch přidal svůj šestý gól v sezóně.

Hynesův komentář ke Kalininovi

Kouč Hynes si nebyl jistý, jestli Kalinin věděl, co to vůbec hattrick Gordieho Howea je. Avšak Kalinin trenéra překvapil, jelikož věděl přesně co to je. Hynes dodal: “Je to hokejista, takže ví.”

Kalinin byl po zápase tázán několikrát na hattrick Gordieho Howea

“Jsem ze Sibiře, ale doma máme internet.” Rozesmál novináře. “Takže jsem o tom samozřejmě  slyšel. Dřív to byl jen sen, nyní je to sen, který se stal skutečností.”

Schneider chválí spoluhráče Kalinina

Cory Schneider o Kalininovi říká: “Nemyslím si, že můžete podceňovat jeho přechod z KHL do NHL. Toto je část roku, kdy hraje 50 zápasů v KHL, zatímco v NHL už je na čísle 60. Takže je hezké vidět ho hrát naplno a s energií. Pro náš tým skvělé, že nastupuje, jelikož je důležitý hráč.” 

Schneider si dělal legraci

“Až budem potřebovat, zavoláme Ruského Gordie Howea.” (Kalinin)

První bitka Kalinina v NHL

Když se novináři Kalinina ptali, jestli si užil první bitku v NHL, odpověděl: “Samozřejmě, byla to první bitka v NHL, takže určitě. Vlastně to nebylo úplně špatné.”

Kalininovi se nelíbilo, jak se ho snažil Miller trefit po odehrání puku od mantinelu. “Měl jsem puk v rohu a vyhodil jsem ho ven ze třetiny. Mezitím mě chtěl srazit, tak jsem řekl: “Pojď, pojď.” Vysvětloval Kalinin. “Nic hrozného.”

Výhra Devils po třech prohrách

Dnes to byla pro Devils skvělá výhra, utnuli třízápasovou řadu proher a naděje na play off žije. Nyní ztrácejí na Penguins jeden bod, ale Pittsburgh má o tři utkání v tabulce méně.

“Vždy chcete porazit takové týmy, jakými byli newyorští Jezdci. Je dobré, že jsme ukončili řadu proher. Teď na to musíme navázat.”

Letos 3 výhry nad Rangers

Schneider s radostí mluví o třech letošních výhrách nad Rangers. Říká: “Je pěkné je třikrát porazit, minulý rok se nám to nepovedlo.”

Strategie Devils podle Stempniaka

“Nebyl to start do zápasu, jaký jsme si představovali, zatlačili nás, ale myslím, že jsme dobře zareagovali gólem,” hodnotí Stempniak. “Snažili jsem se víc střílet, dostat puky na branku a dorážet. Musíte brankářovi stínit, tak padá v dnešní NHL hodně gólů.” Radí Stempniak.

“Bruslili jsme dobře, využívali jsme naší rychlosti. Nemůžu klukům nic vyčítat,” říká Schneider.

Trenérský štáb nadšen výkonem Ďáblů

Hynes dodává, že byl s výkonem svých svěřenců velmi spokojen. “Bylo pěkné vidět, že hráči našli způsob, jak vyhrát.”

Neuvěřitelný zákrok Schneidera

Jeden z klíčových momentů, který byl skoro zapomenut, byl Schneiderův skok – zákrok. Ten se odehrál jen 22 sekund po Palmieriho vyrovnávacím přesilovkovém gólu. Andy Greene blokoval Brassardovu střelu z pravého kruhu, avšak puk skočil rovnou k Millerovi na levý kruh, a Miller nezakončil přesně. Schneider to okomentoval takto: “Další ze špatných odskoků.” Trefilo to Greeneovo brusli a odrazilo se přímo k Millerovi. Uvědomil jsem si, že nemám moc času, takže jsem tam mrštil část výstroje a doufal, že jí to trefí. Říkal jsem si, asi to dá nahoru a naštěstí jsem vybral správnou variantu.”

Stempniak se vyjadřuje k výtečnému zákroku Schneidera

“Byl to velký zákrok,” souhlasil Stempniak. “Opět nás podržel. Myslím, že oba gólmani chytali skvěle, ale Cory prostě chytal famózně. Někdy vás přinutí jeho zákroky jen k nevěřícnému kroucení hlavou.”

Stempniak k vítězné brance

“Byla to nádherná přihrávka od Joea (Blandisiho). Dokázal jsem to dát do brány. Navíc se puk odrazil od soupeře a pak do branky. Takže jsem měl i štěstí. Ve správný čas, na správném místě. Porazit NY Rangers, je velké vítězství. Jsme šťastní.”

Zápasy proti Rangers (základní část 2015/16)

18.10.15  Rangers @ Devils  1:2 PP

3.2.16 Devils @Rangers  3:2

9.2.16  Rangers @ Devils   2:1

24.2.16  Devils @ Rangers  5:2


Zdroj ohlasů: Fire and Ice blog

Zdroj fotky: Thomas Gažda

Čtěte také

New Jersey Devils 2018/2019: Obránci

Náš seriál převzatý od Chrise Ryana z nj.com a upravený podle našeho uvážení pokračuje druhým dílem. Dnes se podíváme na zub obráncům v organizaci Devils! Sami Vatanen Netrvalo dlouho a stal se tento Fin top obráncem v sestavě New Jersey Devils. Po trejdu za Adama Henriquea a Josepha Blandisiho se brzy Vatanen dostal do prvního …

Ďáble, co na to říkáš...?