Peklo / Ohlasy / Měl jsem chytat lépe, snad dostanu šanci to napravit, mrzelo Schneidera utkání s Columbusem

Měl jsem chytat lépe, snad dostanu šanci to napravit, mrzelo Schneidera utkání s Columbusem

Zápas v Columbusu Ďáblům hrubě nevyšel. New Jersey prohrálo 1:6, po první třetině za stavu 0:3 byl dokonce z branky odvolán Cory Schneider.

Šanci na reparát budou mít Devils již dnes v noci, kdy hostí Tampu Bay. Původně bylo v plánu, že v brance bude Schneider. Trenér ale přiznal, že na základě utkání s Modrokabátníky tomu tak být nemusí.

„Probereme to,“ řekl trenér. „Po takovém zápase není dobré na to tlačit. Sedneme si a zvážíme tu nejlepší možnou volbu, která nám, doufejme, pomůže k vítězství,“ dodal.

„Nechci dlouho sedět,“ říká Schneider

Cory Schneider má jasno. Ačkoliv ho na zbytek zápasu musel zastoupit náhradník Keith Kinkaid, brankářská jednička Ďáblů by zápas s Tampou chtěla odchytat.

„Doufám v to, nechci dlouho sedět. Samozřejmě bych mohl být lepší. Měl jsem být lepší. No, vlastně, všichni jsme měli být lepší, ale odpovědnost beru na sebe. Ale není to tak, že bych si myslel, že jsem dostal hloupé góly. Prostě nám nic nevyšlo, včetně mě samotného. Umím být lepší, takže doufám, že proti Tampě dostanu šanci to ukázat,“ řekl Schneider.

Teprve podruhé v sezoně americký brankář nedochytal utkání, v němž začal. První případ byl 13. prosince na ledě Islanders, kde dostal tři góly z 18 střel v prvních dvou třetinách.

Na ledě Blue Jackets dostal stejný počet branek z 11 pokusů. Přiznal však, že si nebyl jistý, jestli bude vystřídán. „Samozřejmě jsem věděl, že ta možnost tu je. Bylo to rozhodnutí trenéra a to já respektuji,“ říká.

„Proč jsem ho vystřídal? Mělo to více důvodů. Cory odstoupil, Keith nastoupil… Tým potřeboval impulz. V první třetině jsme dostali tři branky, a upřímně, Corymu jsme moc nepomohli,“ prozradil trenér John Hynes.

Pouze brankář za to nemohl

„Jeho vina to všechno nebyla,“ ví kapitán Andy Greene. „Před brankou jsme nebyli důslední, dali jsme jim až moc šancí. Musíme hrát lépe, není to všechno jen na něm,“ dodává obranná stálice.

Foto: nhl.com, Jamie Sabau

Zdroj: Blog Fire & Ice, Tom Gulitti

Čtěte také

New Jersey Devils 2018/2019: Obránci

Náš seriál převzatý od Chrise Ryana z nj.com a upravený podle našeho uvážení pokračuje druhým dílem. Dnes se podíváme na zub obráncům v organizaci Devils! Sami Vatanen Netrvalo dlouho a stal se tento Fin top obráncem v sestavě New Jersey Devils. Po trejdu za Adama Henriquea a Josepha Blandisiho se brzy Vatanen dostal do prvního …

Ďáble, co na to říkáš...?