Peklo / Ohlasy / Navzdory špatnému období Ďáblové věří v play-off; před trade deadline se nepředpokládá velká aktivita

Navzdory špatnému období Ďáblové věří v play-off; před trade deadline se nepředpokládá velká aktivita

Tři čtvrtiny sezony máme pomalu za sebou a na Ďábly přišlo horší období ve špatný čas. V únoru, kdy odehráli většinu svých utkání proti divizním či konferenčním sokům, si moc dobře nevedli.

Včera Devils prohráli opět vysokým rozdílem, tentokrát proti Lightning 0-4, noc před tím proti Jackets 1-6. Na druhou stranu, není důvod k panice. Na pozici divoké karty nyní ztrácí Devils jeden bod. Před nimi tuto pozici okupuje Pittsburgh, který má sice  ještě 3 zápasy k dobru, avšak pozice je to stále hratelná.

Nikdy se nevzdáváme. Jsme dobrá parta, což jsme bohužel poslední dvě noci neukázali. Nebudeme se ale kvůli těmto zápasům sami srážet a stále budeme věřit ve své schopnosti.

řekl Cory Schneider a popsal situaci v kabině.

Schneiderova slova jsou určitě na místě. Máme před sebou zhruba 20 zápasů a nejdůležitější nyní je chtít každý další zápas vyhrát a neotáčet se za už odehranými zápasy, coby kdyby…stejně tak se vyjádřil David Schlemko.

Posledních pár večerů to nebylo těsné, pro to není omluvy. Takhle nemůžeme dále hrát.

Devils už ve druhém z posledních pěti utkání nevstřelili ani gól. Celkově to byl 7. čistý zápas v podání Ďáblů. Z posledních 6 zápasů zvítězili pouze jednou v bitvě o řeku Hudson a to bylo vše.

Toto noční sobotní utkání bylo posledním před deadlinem výměn, který je v pondělí ve 20 hodin. V souvilosti s touto událostí se nejvíce spekuluje o dvou jménech a potenciálním trejdu. Těmi jsou Lee Stempniak a David Schlemko. Vše jsou ale zatím jen spekulace a rozhodně se žádné velké nákupy či výměny nečekají. Schlemko k tomuto dodal:

Nejsem si jistý. Je to na Rayovi. Myslím, že se tady máme navzájem rádi a všichni spolu vycházíme. Doufám, že se tým příliš nezmění.

Jistotou zatím je, že Devils měli své skauty na posledních dvou zápasech Edmontonu Oilers, tedy týmu plného mladých útočníků, který by ale na druhou stranu mohl potřebovat obránce. No a těch si Devils vychovali v posledních letech pěknou řádku. Nechme se tedy překvapit.

Na přestupový deadline byl pochopitelně tázán také trenér Hynes:

Mojí prací je trénovat tým, který mám před sebou. Nemyslím si, že pouze já, ale celý náš trenérský tým od prvního dne respektuje tento tým. Mám opravdu velký respekt k tomuto týmu. Pár zápasů nám nevyšlo tak jak jsme si představovali, ale pro mě je to dobrý tým, který tvrdě pracuje a bude v tom pokračovat dále.

Ďáblové mají tedy pauzu do úterý, kdy vyzvou dalšího divizního soka – Carolinu Hurricanes. Ti se pomalu začínají dotahovat a proto tento zápas nebude o nic méně důležitý. A Ďáblové mají stále velkou šanci! Takže nic nevzdáváme a neúnavně podporujeme dále!

Čtěte také

New Jersey Devils 2018/2019: Obránci

Náš seriál převzatý od Chrise Ryana z nj.com a upravený podle našeho uvážení pokračuje druhým dílem. Dnes se podíváme na zub obráncům v organizaci Devils! Sami Vatanen Netrvalo dlouho a stal se tento Fin top obráncem v sestavě New Jersey Devils. Po trejdu za Adama Henriquea a Josepha Blandisiho se brzy Vatanen dostal do prvního …

Ďáble, co na to říkáš...?