Peklo / Hlavní zprávy / S výměnou jsem počítal, přiznává Eric Gelinas

S výměnou jsem počítal, přiznává Eric Gelinas

Mladý obránce Eric Gelinas letos nezažíval příliš povedený ročník. Jeho výkony nebyly přesvědčivé, i proto ho trenéři nechali sedět i několik zápasů v řadě na tribuně. Včera byl v rámci uzávěrky přestupů vyměněn do Colorada Avalanche za třetí kolo draftu v roce 2017.

„Je to nová výzva a šance pro mě. Mluvil jsem s jejich trenérem Patrickem Royem a byl nadšený. Viděl mě hrát v juniorech, ví, jaký jsem hráč. Těším se na novou příležitost,“ říká Eric Gelinas.

„Hledím na tu výměnu opravdu pozitivně. Vyčistím si hlavu, zapomenu na vše špatné, co se tu stalo a začnu si to vše znovu užívat,“ dodal obránce, který v této sezoně nosil číslo 44.

Generální manažer Ray Shero přiznal, že s Gelinasem v polovině ledna mluvil o tom, že buď ho samotného vymění, nebo vymění někoho jiného a dají Gelinasovi více šancí. Od té doby od toho ale diskuze ustoupily.

„Nějak jsme o tom přestali mluvit. Když jsem pak viděl, že Devils získali Warsofskyho, říkal jsem si, že asi někdo odejde. Nehrál jsem devět zápasů v řadě, takže jsem tak trochu čekal, že to budu já,“ přiznal Gelinas.

Jako první ho o tom informoval kanadský brankář Maxime Clermont, jehož Devils draftovali v roce 2010 a s nímž hrál Eric Gelinas na farmě v Albany. „Napsal mi: ,Myslím, že tě vytrejdovali.’ a pak nastala řada telefonátů. Bylo to poměrně divoké odpoledne,“ řekl Gelinas.

V této sezoně odehrál pouze 34 z 63 možných zápasů. Zaznamenal jednu branku a pět asistencí. Zavzpomínal ale i na své první roky v organizaci: „Ze začátku jsem hrál hodně ofenzivně, moc jsem se nesoustředil na obranu, proto mi tehdejší trenér Pete DeBoer moc nevěřil,“ ví Gelinas. „Pak jsem se začal více soustředit na bránění a hrál jsem normálně. Za ty dva roky jsem se naučil hodně, věřím, že toho využiju a vše bude klapat.“


Góly Erica Gelinase ze sezony 2013/2014

Foto: nhl.com

Zdroj citací: Blog Fire & Ice, Tom Gulitti

Čtěte také

Devils 2-5 Penguins

Ďáble, co na to říkáš...?