Peklo / Hlavní zprávy / Stempniak: V New Jersey se mi líbilo, v Bostonu jsem doma

Stempniak: V New Jersey se mi líbilo, v Bostonu jsem doma

New Jersey Devils vytrejdovali svého nejproduktivnějšího hráče do Bostonu výměnou za druhé kolo draftu v roce 2017 a čtvrté kolo draftu v roce 2016.

Třiatřicetiletému útočníkovi, který letos nasbíral dohromady 41 bodů za 16 branek a 25 asistencí, končí po sezoně smlouva. Před tímto ročníkem se k Devils připojil po úspěšné zkoušce, přišel jako volný hráč. A nyní za něj Ray Shero získal dva dobré drafty. Úspěšný obchod.

V New Jersey se mi líbilo. Před tréninkovým kempem jsem měl hodně nabídek a vybral jsem si jít právě sem. Řekl jsem si, že bych zde mohl dostat hodně prostoru, což se stalo,“ vrací se ke svému rozhodnutí před sezonou Lee Stempniak. „S generálním manažerem Rayem Sherem jsme si hodně rozuměli. Trenéři byli skvělí.“

Kdybychom byli v pozici, která zaručuje play-off, tak si myslím, že bychom tento trejd neudělali,“ přiznává manažer Shero. „Musíme na to hledět realisticky. Rozhodně to ale neznamená, že se vzdáváme!“ dodává jasně.

Je těžké opouštět kamarády a tým, který jste si tak oblíbili. Co se týče Bostonu, některé kluky tam znám osobně a těším se na ně,“ dodal Stempniak.

Po St. Louis, Torontu, Arizoně, Calgary, Pittsburghu, Rangers, Winnipegu a Devils se pro něj bude jednat o deváté angažmá.

V Bostonu by se k němu měla připojit jeho žena Lindsay a obě dcery, kterým v neděli byly dva roky. „Posledních 10 let jsme tu trávili léto, v tomhle smyslu je to pro nás domov,“ uznává.

„Těším se na nový tým. Musím ale uznat, že opustit Devils nebylo lehké. Opravdu jsem si to tady užíval, sedlo mi to. Ale když se ty výměny dějí, už s tím nic neuděláte a musíte hledět dopředu. Bruins jsou velice dobrým týmem, jsem rád, že se k nim mohu připojit,“ řekl Lee Stempniak.

Dveře pro jeho návrat v létě jsou stále otevřená. Jeho agent Pat Morris přiznal, že už s Devils dříve o možnosti prodloužení smlouvy mluvil, ale nyní se Stempniak bude soustředit na angažmá v Bostonu. Uvidíme, jestli se k Ďáblům po konci ročníku připojí zpátky.

„Myslím, že pro Boston to bude dobrá posila. My jsme za něj získali dva drafty, hlavně to druhé kolo v roce 2017, což je pro nás také důležité,“ hodnotí tuto výměnu Ray Shero.

Přejeme Stempniakovi hodně štěstí v jeho novém angažmá!


Gól Stempniaka, který vystřelil Ďáblům první výhru v této sezoně

Foto: nhl.com, Matt Kincaid

Zdroj citací: Fire & Ice, Tom Gulitti

Čtěte také

Devils 2-5 Penguins

Ďáble, co na to říkáš...?