Peklo / Hlavní zprávy / Výměna dvou trochu zmařených talentů: Matteau za Smithe-Pellyho

Výměna dvou trochu zmařených talentů: Matteau za Smithe-Pellyho

Výměna Matteaua za Smithe-Pellyho byla podle Raye Shera na úkor trejdu Davida Schlemka. U Schlemka se čekalo, že bude také vyměněn, a to hlavně kvůli tomu, že na konci sezóny se stane volným nechráněným hráčem. To se však nakonec nestalo. Shero to vysvětloval tím, že chce, aby tým byl konkurenceschopný i ve zbytku sezóny.

,,K výměně Matteau za Smithe-Pellyho, NHL hráče, jsme se rozhodli i přes to, že jsme měli i jiné možnosti. Například s Davidem Schlemkem,” řekl Shero. ,,Zpráva pro fanoušky je tedy jasná. Jak jsem řekl v září i v lednu, ať se stane cokoliv, chceme aby fanoušci byli na tým na konci sezóny hrdí. Doufáme, že uvidí náš potenciál. Tudíž se rozhodně nevzdáváme. Zítřejší zápas proti Carolině je stejný jako dva týdny zpátky nebo kdykoliv jindy. Zlepšujeme se a posouváme se.”

Po zranění Cammalleriho se začal hledat někdo, kdo by ho zastoupil. Reid Boucher se ukázal v dobrém světle, Blandisi také. Teď příležitost dostanou hráči jako Kalinin či právě Smith-Pelly, pro kterého by to mohlo být to, co ve své kariéře potřebuje k tomu, aby se nastartoval. V útočných řadách tak bude zdravá konkurence. To samé by se dalo říct  i přes odchod Gellinase o obraně. A právě tato konkurence by měla dělat tým Devils lepším.

Smith-Pelly se připojí k týmu po letu ze San Jose, kde byl s Montrealem. Po jeho příjezdu se uvidí, zdali bude hrát již proti Hurricanes.

Zajímavostí je, že si u Devils vybral číslo 25 po Matteauovi, za kterého byl vyměněn.


Kde přesně bude Smith-Pelly hrát se zatím neví. Je zde však šance, že zaujme místo po Stempniakovi a nastoupí s Blandisim a Henriquem.

,,Logicky je teď místo na pravé straně (po výměně Stempniaka),” řekl Shero. ,,Na pravém křídle hraje Tootoo, Kennedy a Palmieri. Necháme to na Johnu Hynesovi, aby to místo zaplnil dle svého uvážení. Jestli tam zkusí někoho, kdo pravé křídlo nehraje nebo ne je otázkou. Každopádně místo pro Smithe-Pellyho tam samozřejmě je. Smith-Pelly již dříve hrál s Kylem Palmierim v Anaheimu. Hrál Americkou ligu za Norfolk, když poprvé začínal a hrál velmi dobře. Hrával i proti týmu Wilkes-Barre, který tehdy koučoval John Hynes. John ho tak dobře zná. To by pro něj mohla být šance! Je na něm aby se jí chopil.”

,,Má opravdu dobrou šanci to zde zkusit, na konci roku uvidíme co s ním. Má robustnější tělo, je silný a měl již určité úspěchy v lize. Je to stále mladý hráč, ne moc rozdílný od Matteau, ale možná trochu dál v zkušenostech z play-off a tak dále. Ale pro mě důležité je jeho střela pravou rukou. Po konci sezóny uvidíme a možná s ním prodloužíme.”

Smith-Pelly bude moci toto léto požádat arbitráž o stanovení výše jeho platu. Shero si tím hlavu však neláme.

,,Je to OK,” řekl. ,,Doufejme že se mu bude dařit. Každopádně nemá smlouvu na příští sezónu. Je na tom podobně jako Kyle Palmieri.”


Devante Smith-Pelly byl draftován roku 2010 ve druhém kole jako celkově 42. hráč Anaheimem. Poté cestoval mezi hlavním týmem a farmou Anaheimu. Sezńu 14/15 již odehrál celou v NHL. V 54 zápasech za Ducks si připsal 5 gólů a 12 nahrávek. Poté putoval do Montrealu, kde za 20 zápasů vstřelil jeden gól a na dva nahrál. V letošní sezóně odehrál 46 zápasů, vstřelil 6 gólů a na 6 přihrál.

Devante je šikovný útočník, který si však nesedl s trenérem Canadiens. Je teď na něm, aby naplnil svůj potenciál a chytl se u Devils. Jeho dovednosti si můžete prohlédnout v přiloženém videu.

zdroj: Fire & Ice
zdroj obrázku: lapresse.ca

Čtěte také

Devils 2-5 Penguins

Ďáble, co na to říkáš...?