Peklo / Hlavní zprávy / Warsofsky je šikovný obránce, říká trenér John Hynes

Warsofsky je šikovný obránce, říká trenér John Hynes

Pětadvacetiletý obránce David Warsfosky byl Pittsburghem umístěn na listinu k zařazení, odkud si ho do 24 hodin může vzít jakýkoliv tým NHL. A New Jersey Devils této možnosti využili.

Rodák z amerického Marshfieldu se dočká třetího angažmá v NHL. Po pěti sezonách v organizaci Bruins, kdy hrál převážně na farmě, podepsal před letošním ročník v Pittsburghu. Za Tučňáky odehrál celkem 12 zápasů v NHL, celkově jich má na kontě 22 s bilancí 2+2.

K týmu se připojí již dnes, není však jisté, jestli zasáhne do zápasu s Carolinou Hurricanes. Trenér John Hynes tohoto hráče koučoval již v sezoně 2007/2008 v rámci amerického národního týmu do 18 let. Na MS hráčů do 18 let dokonce působil jako kapitán USA a v sedmi zápasech nasbíral sedm asistencí!

„Je to velice dobrý bruslař. Je šikovný, umí hrát s pukem. Dobrý hráč, uvidíme, co předvede,“ řekl na adresu nové posily hlavní trenér týmu.

Warsofsky má na kontě 247 zápasů v AHL, v nichž vstřelil celkem 20 gólů a přidal 81 asistencí. Jeho největším úspěchem bylo, kromě zmíněného MS hráčů do 18 let, kde byl nejproduktivnějším obráncem a s týmem získal bronzovou medaili, vítězství na mistrovství světa hráčů do 20 let v roce 2010.


První gól Davida Warsofskyho v NHL byl naprosto parádní

Ray Shero o zisku Davida Warsofskyho:
„Chtěli jsme ho získat už v létě, ale rozhodl se pro Pittsburgh. Víme o něm hodně, jsem rád, že jsme ho nyní získali. Mohl by nám pomoci, je to obránce, který chodí na přesilové hry. To se vždycky hodí. Trenéři John Hynes a Geoff Ward jsou za něj také moc rádi. Sice jsme ho 1. července nezískali, nyní se nám to ale podařilo, za což jsme rádi.“

Foto: nhl.com, Gregory Shamus

Komentáře

Čtěte také

Diabli, ktorí sa predstavia na MS v Bratislave a Košiciach

Pre Devils sa tento rok sezóna skončila už po základnej časti, a tak niektorí Diabli cestujú na Majstrovstvá sveta, ktoré sa tento rok konajú na Slovensku v Bratislave a Košiciach. KanadaMacKenzie Blackwood Big Mac, ako je prezývaný tento brankár, zažíva sezónu ako z ríše snov. 22-ročný gólman bol pred sezónou až štvorkou mužstva Devils. Avšak …

Ďáble, co na to říkáš...?