Peklo / Ohlasy / Do play off se dostaneme tvrdou prací, věří John Moore

Do play off se dostaneme tvrdou prací, věří John Moore

Ďáblové padli s CarolinouS každou prohrou si Ďáblové ztěžují vyhlídky na play off, víra se pomalu vytrácí. Dnes utrpěli porážku 1:3 s Carolinou, která už boj o play off taky vzdala, neboť přišla o zraněného Nestrašila a vzápětí vyměnila dlouholetého kapitána Erica Staala a obránce J-M. Lilese. Vítěznou branku vstřelil Elias Lindholm. Jediným úspěšným Ďáblem byl Adam Henrique. Pro něj to byl dvacátý gól v sezoně. Ani on tedy nezabránil třetí porážce v řadě.

Devils tak zůstali pět bodů za Penguins, kteří drží poslední divokou kartu na Východě. Navíc se na ně tlačí Philadelphia se ztrátou dvou bodů.

“Kdykoliv prohrajete, je to frustrující, vyhrávali jsme, teď je ale situace opačná,” řekl obránce John Moore.

“Pořád v nás věřím, musíme najít cestu, jak skórovat. Hráli jsme dobře,  Nevyšlo to,” neztrácí naději brankář Cory Schneider.

Ofenzíva byla problém Ďáblů celou sezonu. Teď je to ještě viditelnější, pro Ďábly bývá dost výzva prosadit se. Ne méně po té, co byl vyměněn nejlepší střelec Lee Stempniak do Bostonu. Návrat Mike Cammalleriho je navíc dost nejistý.

“Myslím, že musíme víc střílet, několikrát jsme dnes zamkli soupeře u nich v obranném pásmu. Drželi jsme puk na hokejce, ale nestříleli jsme. Zahazujeme příležitosti,” řekl trenér John Hynes.

Ďáblové měli sice 30 střel v zápase, většina z nich však byla zdálky a nebyla kvalitní. Vzhledem k tomu, že do konce sezony zbývá Ďáblům 18 zápasů, nemají moc času pro zlepšení. “Člověk si musí projít situacemi, kdy to nejde, jak by chtěl. Mentální síla a odolnost je důležitá. Lehce se dostanete nahoru, když vyhráváte, o to lehčeji se však dostanete dolu po prohře. Musíme se líp soustředit. Každý den pracovat, ujistit se, že se nenecháme zviklat.

“Chtěli bychom být o pár příček výš. Musíme se tam dostat tvrdou prací!” věří si Moore.

John Hynes ještě odpověděl na několik otázek:

Co byste řekl hráčům, aby se vrátili na vítěznou vlnu?

“Vlastně nemusím nic říkat. Jsme v části sezony, kdy nehrajeme dobře, takže se zítra vrátíme, čeká nás výjezd. Uvidíme, zda se zlepšíme proti Nashvillu.”

Co chybí?

“Dobrá otázka. Myslím, že nezvládáme koncovky. Na tom musíme zapracovat. Je to výzva! Dovést zápas do vítězného konce.”

Budou noví hráči, Devante Smith-Pelly a David Warsovsky, hrát?

“Jo, myslím, že jo. Rádi bychom je vtáhli dovnitř. Pokaždé, když se nedaří, je dobré zapojit zpět hráče, kteří seděli. Jestli dokážou otočit mincí. Dodat energii, emoce, soutěživost.”

Co si myslíte o bojovnosti vašeho týmu?

“Myslím, že jsme měli šanci vyhrát ten zápas. Byli jsme připravení. Akorát to nevyšlo. Ke konci bylo mnoho šancí. Takže můžeme být lepší? Ano, pokaždé, kdy nevyhrajete zápas, bojovnost by měla být vyšší. Ale dnes jsme hráli dobře.”

Byl jste nespokojený s vyloučením Mooreho? Seknutí proti Di Giuseppemu vedlo k vyrovnávací brance.

“Ano. Hrajeme vyrovnanou hru, takové věci my neděláme. Není to součást naší identity. Takové zákroky za hrou nemají žádný vliv na zápas. Takové situace nám berou šance vyhrát zápas.”

Myslíte, že váš tým hrál nezodpovědně? Nechal se vyloučit i za příliš mnoho hráčů na ledě.

“To byla diskutabilní situace a nemyslím, že to je problém s disciplínou.”

 

zdroj:http://fireandice.northjersey.com/

zdroj obrázku: nhl.com

Čtěte také

Ray Shero: Musíte mať v hlave víziu

Tím z Newarku prežíva náročné obdobie, ktoré začalo v podstate hneď v úvode sezóny a jeho výkony nepripomínajú mužstvo z predošlého ročníka. Aj napriek týmto okolnostiam a krutej nepriazni osudu Diabli zostávajú verní nastolenému plánu. Ray Shero ukazuje, že má naďalej trpezlivosť a nepanikári ani počas ťažkého obdobia plného kritiky na jeho osobu a nespokojnosti …

Ďáble, co na to říkáš...?