Peklo / Ohlasy / Cory Schneider sa zranil, tím zatiaľ nevie žiadne podrobnosti

Cory Schneider sa zranil, tím zatiaľ nevie žiadne podrobnosti

Diabli dnes nezvládli zápas proti Dallasu Stars, keď prehrali 4-2. Okrem prehry prišli aj na neurčitú dobu o brankára Coryho Schneidera, ktorý si v tretej tretine pravdepodobne natiahol trieslo a tím zatiaľ nevie, koľko bude trvať doba jeho rekonvalescencie.

Strela Tylera Seguina bola stečovaná na zadný mantinel, odkiaľ sa puk odrazil na hokejku Jasona Spezzu. Kanadský útočník stál pri pravej tyčke a snažil sa dostať puk do brány, ale Schneider rýchlo zareagoval a vytesnil priestor pri svojej pravej tyčke betónom. Pri zákroku si nešťastne natiahol trieslo a po dvoch odohraných minútach záverečnej tretiny sa musel do brány hostí postaviť náhradník Keith Kinkaid.

Tréner John Hynes nevedel o zranení brankárskej jednotky veľa a médiám nedokázal povedať, ako dlho sa bude liečiť.

“Uvidíme, čo sa stane po príchode do New Jersey, ale teraz nemáme žiadne nové informácie,” povedal Hynes po zápase.

V nedeľu Diablov čaká súboj proti Pittsburghu Penguins a je otázne, či budú musieť povolať brankára z AHL. Hynes povedal, že o Schneiderovi vie len to, že je zranený a je predčasné hovoriť o povolávaní brankára z nižšej ligy.

Tím z Newarku prehrával v zápase 3-1, keď sa do brány dostal Kinkaid. Schneider inkasoval tri góly z 18 striel. O zníženie stavu sa postaral nový člen tímu Devante Smith-Pelly, ktorý sa trafil v oboch odohraných zápasoch za Devils. Nádej hostí však zobral Vernon Fiddler 19 sekúnd pred koncom stretnutia, keď spečatil výhru Stars do prázdnej brány.

Brankárska jednotka Devils nezažívala najlepšie obdobie, päkrát z ostatných ôsmich stretnutí dostal Schneider minimálne tri góly, ale počas celej sezóny patril k oporám mužstva a má najväčšiu zásluhu na tom, že sa Diabli tak dlho spájali s play-off.

“Cory je obrovskou súčasťou nášho tímu,” povedal Hynes. “Je to líder. Je to pre nás dobrý hráč. Je kľúčovým komponentom ako ostatní hráči nášho tímu, a ak bude zranený, musíme sa bez neho nejako zaobísť. Naozaj o ňom nemáme žiadne nové informácie. Musíme počkať na vyhodnotenie jeho stavu a do pár dní zistíme, na čom sme.”

Hráči Devils sa dostanú do Newarku pravdepodobne až v nedeľu, takže nové informácie by mali prísť až na konci víkendu. Schneider sa ťažko zviechal z ľadu a pre spoluhráčov bolo nepríjemné sledovať, ako potrebuje pomoc tímového doktora. Na striedačku sa nakoniec dostal po svojich, ale nikto nevedel povedať, ako dlho bude mimo hru.

“Je to vždy kritické, keď sa to stane vášmu najlepšiemu hráčovi,” povedal útočník Adam Henrique. “Dúfate, že to nie je nič vážne a rýchlo sa vráti späť.”

“Dúfajme, že to nie je dlhodobé zranenie,” pridáva sa kapitán Andy Greene. “Uvidíme.”

Schneiderov skorý odchod poznamenal ostatných členov tímu. Nedarilo sa im dostať do zápasu a ďalších 12 minút nedokázali vystreliť na súperovu bránu.

“Myslím, že hráči na to zareagovali dobre,” pvoedal Hynes. “Keith odviedol dobrú prácu. Vytvorili sme si na konci tlak, ale proste to nestačilo.”

“Nikdy nechcete vidieť, že sa stane niečo takéto, ale v tom momente sme stále mali o čo hrať, Keith prišiel a viedol si dobre a urobil pár dobrých zákrokov,” povedal Greene.

Fanúšikovia Devils strácajú optimizmus a väčšina si už prestala myslieť, že sa Diabli prebojujú do play-off. Strata Schneidera by v tom mohla zohrať najväčšiu rolu. V nedeľu sa v Prudential Center predstavia Tučniaci z Pittsburghu a bude to súboj, ktorý rozhodne o poslednej časti sezóny. Penguins majú tri zápasy a päť bodov k dobru a naďalej okupujú miesto na druhej divokej karte. Do konca sezóny zostáva odohrať 16 zápasov.

“Ak sa niečo stane, nie je to pod našou kontrolou,” povedal Henrique o Schneiderovom zranení. “Samozrejme, dúfame, že to nie je nič vážne, ale počas celej sezóny sme mali niekoľko hráčov mimo zostavu a do ďalších zápasov ideme s rovnakým nasadením a nezáleží, kto je a kto nie je v zostave. Navzájom si veríme.”

Náhradný brankár Kinkaid zastavil všetkých šesť striel, ktoré naňho smerovali v tretej tretine. Hráči Devils sa jasne vyjadrili, že počas Schneiderovej absencie mu budú veriť a vkladajú doňho svoju dôveru.

Ak by tím potreboval povolať brankára zo záložného tímu, bol by ním s najväčšou pravdepodobnosťou Yann Danis. V tejto sezóne má bilanciu 25-9-5, v priemere inkasoval 2,28 gólu, zastavil 90,7% striel a šesťkrát si za Albany udržal čisté konto.

Scott Wedgewood má problémy s ramenom, a tak je ďalším brankárom v organizácii Devils len Ken Appleby, ktorý s tímom podpísal zmluvu na začiatku sezóny ako nedraftovaný voľný hráč. 20-ročný Appleby strávil takmer celú sezónu v ECHL za tím Adirondack. Za Albany odchytal iba štyri zápasy s bilanciou 1-2-1, 2,51GAA a 91,5% úspešnosťou zákrokov a jedným čistým kontom.

Ak by sa Danis objavil na lavičke prvého tímu, Albany by muselo podpísať ďalšieho brankára.


zdroj: Tom Gulitti (Fire&Ice)

zdroj obrázku: AP Photo/LM Otero, nj.com

 

Čtěte také

Ray Shero: Musíte mať v hlave víziu

Tím z Newarku prežíva náročné obdobie, ktoré začalo v podstate hneď v úvode sezóny a jeho výkony nepripomínajú mužstvo z predošlého ročníka. Aj napriek týmto okolnostiam a krutej nepriazni osudu Diabli zostávajú verní nastolenému plánu. Ray Shero ukazuje, že má naďalej trpezlivosť a nepanikári ani počas ťažkého obdobia plného kritiky na jeho osobu a nespokojnosti …

Ďáble, co na to říkáš...?