Peklo / Reporty / Devils dnes nestačili na Hvězdy a prohráli 2-4

Devils dnes nestačili na Hvězdy a prohráli 2-4

(38-20-7) – (31-26-7)
5.3.2016 – American Airlines Center, Dallas, Texas
Autor: Honza Zhejbal

1. Třetina
    Dallas patří v letošní sezoně k týmům z přední části tabulky a dle toho se odvíjel i celý zápas. Devils srdnatě bojovali celou třetinu a drželi krok. Brankář Cory Schneider předváděl perfektní zákroky, ale v deváté minutě si našel msto před brankou Valeri Nichushkin a otevřel skóre zápasu. 1:0
    Ďáblové se nenechali zastrašit a drželi zápasové tempo na vysoké frekvenci. Koncem třetiny se při jedné akci na branku Kariho Lehtonena se v souboji ocitl na zemi Kyle Palmieri, co ž se nelíbilo jednomu z obránců Dallasu a zezadu atakoval nepřipraveného útočníka New Jersey. Rozhodčí zákrok vyhodnotili jako krosček.
    Střely na branku v 1. třetině 9 – 7
  2. Třetina
    Druhou část zápasu začali hosté přesilovou hrou, kterou sice neodehráli špatně, ale nepodařilo se jim prostřeli dobře chytajícího domácího gólmana. To se povedlo až o pár minut později, kdy se při závaru před brankou dostal k odraženému puku Adam Henrique a po backhandové střele překonal Lehtonena. 1:1!
    Tento stav nevydržel ani minutu a Jason Spezza překonal Schneidera šikovnou tečí mezi betony. 2:1!
    Ačkoli Devils nebyli nějak agresivní ani provokativní, někteří hráči Dallasu měli pocit, jakoby se museli nutně poprat. To se nakonec stalo, když Brett Ritchie zbytečně narazil kapitána Andyho Greenea na mantinel, Adam Larsson se jej zastal a Ritchie už měl rukavice dole a vyšlápl si na hostujícího obránce, který evidentně neměl zájem o to rozpoutat bitku.
    New Jersey pokračovalo v dobré obranné hře, hráči dobře forčekovali, ale to nestačilo. Po modré čáře se dobře uvolňoval obránce Goligoski a nahodil chytrou střelu před branku, kde ji dobře tečoval Colton Sceviour a zvýšil. 3:1!
    Střely na branku ve 2. třetině 8 – 7
  3. Třetina
    Hosté začali poslední část dobrým výkonem, ovšem po chybě se dostali do oslabení. V něm se p skvělém zákroku nepříjemně zranil Cory Schneider a na jeho místo musel být povolán Keith Kinkaid. Ten pouze dokazoval, že New Jersey mají vynikající brankářské duo a předváděl jeden dobrý zákrok za druhým. Dalo by se říct, že oba týmy předváděly vyrovnané výkony, šance se střídali na obou sranách, jen Ďáblům chybělo trochu štěstíčka. Až do 56. Minuty, kdy dobře clonil před brankou Lehtonena Devante Smith-.Pelly a odražený puk za něj dostal. 3:2!
    Hosté jako ve včerejším zápase pokoušeli štěstí s prázdnou brankou a dalším hráčem v poli. Dokonce ještě 32 v teřin ořed koncem periody byl vyloučen Johny Oduya za hákování a Devils mohli hrát 6na4, to se ovšem nepovedlo, Vernon Fiddler vybojoval puk a pečetil konečný výsledek pro Dallas na 4:2!
    Střely na branku ve 3. třetině 8 – 6

Střely na branku (celkově):  25 – 20

Branky:
9. Nichushkin (Janmark), 27. Spezza (Janmark, Nichushkin), 32. Sceviour (Goligoski, Faksa), 60. Fiddler (Sceviour, Goligoski) – 26. Henrique (Larsson, Kalinin), 56. Smith-Pelly (Severson, Moore)
– Za tým Dallasu nastoupili čeští hráči Hemský a Faksa
– Adam Henrique dokázal skórovat v posledních dvou zápasech celkem třikrát. Také má celkem 4 asistence v zápasech proti Dallasu
– Dallas má bilanci na domácím ledě posledních osm zápasů 1-5-2
– Oba týmy se již potkali, když Devils 2.1.2016 vyhráli 3-2 v prodloužení na domácím ledě.

Sestava:
Cory Schneider (43. Keith Kinkaid)
Devante Smith-Pelly – Adam Henrique – Reid Boucher, Sergey Kalinin – Travis Zajac – Kyle Palmieri, Joseph Blandisi – Jacob Josefson – Tyler Kennedy, Bobby Farnham – Stephen Gionta – Jordin Tootoo

Andy Greene – John Moore, David Schlemko – Adam Larsson,  Damon Severson – John Merrill

Zranění:
Patrik Eliáš (zranění kolena), Jiří Tlustý (zranění zápěstí), Michael Cammalleri (horní část těla),

50: Historie dresů

Do začátku nového ročníku NHL 2017-18 zbývá již jen několik týdnů a naše redakce si pro Vás připravila seriál o historii dresů a jejich nositele za celou éru existence New Jersey Devils. Náš malý seriál bude mít 50 dílů, tolik totiž zbývá dní do úvodního utkání nové sezóny, které odehrají Devils na domácí půdě haly …