Peklo / Reporty / Krutý debakl. Ďáblové doma padli s Tučňáky

Krutý debakl. Ďáblové doma padli s Tučňáky

Ve třetí minutě se při hře čtyři na čtyři do dobré individuální akce vřítil David Schlemko, Matt Murray ovšem dokázal vyrazit kotouč do bezpečí. V osmé minutě se po několika strkanicích do bitky pustili Jordin  Tootoo a Tim Sestito, domácí borec hostujícímu bijci nedal téměř žádnou šanci! Pens z toho ale měli přesilovou hru a dokázali ji využít, Jevgenij Malkin tvrdou střelou z voleje překonal Kinkaida a otevřel skóre zápasu. V čase 9:52 už šli hosté do dvoubrankového vedení. Matt Cullen střelou z mezikruží zaskočil domácího brakáře, 2:0! Posléze měl dobrou šanci Justin Schultz, nicméně na gólmana New Jersey si tentokráte nepřišel. Oba celky aktivně útočily, ale často narážely na připravené brankáře. První třetina skončila za stavu 2:0 pro Tučňáky, kteří se prosadili v rozmezí pouhých 38 sekund.
Střely: 5:9

Do druhé třetiny vstoupil Pittsburgh velice dobře. Nick Bonino zůstal zcela nepokrytý před Keithem Kinkaidem a po střele Rusta navýšil již na 3:0! Další akci si vytvořili Rust se Schultzem, druhý jmenovaný však nezakončil dle představ. První světlý moment přišel ve 28. minutě, když Reid Boucher vyslal do úniku Kylea Palmieriho, který se prosadil blafákem do bekhendu – 1:3! O snížení na rozdíl jedné branky se poté mohl pokusit Henrique, který mířil do dobré šance, jenomže o puk byl připraven. New Jersey si ve 33. minutě vybojovalo přesilovku pět na tři dlouhou 1 minutu a 22 vteřin! Tlak v ní mělo skutečně veliký, ale skórovat nedokázalo. A potvrdilo se pravidlo nedáš-dostaneš. Jon Merrill upadl při zpracovávání puku, ke střele se dostal Jevgenij Malkin a bylo to 4:1. Za tohoto stavu se také šlo do kabin před třetí třetinou.
Střely: 10:8

Keith Kinkaid si do této třetiny vzal své staré bíločervené betony, ty nové nechal v šatně. Pokusil se něco změnit.
V úvodu třetiny byl za hákování vyloučen Blandisi, domácí však oslabení dokázali ubránit. Aby toho nebylo málo, tak po konci přesilovky následoval další trest pro domácí. Ďáblové se ale bránili velice dobře. Poté však kapitulovali, Bryan Rust tečoval nahození Justina Schultze mimo dosah brankáře – 1:5! V čase 11:00 vybojoval Henrique přesilovku v souboji s Daleym. Ani z toho ale nic svěřenci kouče Hynese nevytěžili, frustrující zápas pokračoval. V 57. minutě Sidney Crosby parádně nahrál Scottu Wilsonovi, který upravil již na 6:1! A to byl také konečný stav zápasu.
Střely: 3:13

New Jersey Devils 1:6 Pittsburgh Penguins
28. Palmieri (Boucher) – 10. Malkin (Crosby, Letang), 10. Cullen, 22. Bonino (Rust, Kühnhackl), 36. Malkin (Kessel), 47. Rust (Schultz, Bonino), 57. Wilson (Crosby, Rust)

Devils: Kinkaid (Danis) – Greene (C), Larsson, Moore, Severson, Merrill, Schlemko – Blandisi, Henrique (A), Smith-Pelly – Ruutu, Zajac (A), Palmieri – Farnham, Kalinin, Gionta – Boucher, Kennedy, Tootoo.
Penguins: Murray (Fleury) – Letang, Määttä, Dumoulin, Daley, Schultz, Cole – Hörnqvist, Crosby (C), Wilson – Kessel, Malkin (A), Kunitz (A) – Rust, Bonino. Kühnhackl – Sheary, Cullen, Sestito.

Střely celkově: 18:30

Hvězdy zápasu: 1. Malkin, 2. Rust, 3. Bonino

Diváci: 15 856

50: Historie dresů

Do začátku nového ročníku NHL 2017-18 zbývá již jen několik týdnů a naše redakce si pro Vás připravila seriál o historii dresů a jejich nositele za celou éru existence New Jersey Devils. Náš malý seriál bude mít 50 dílů, tolik totiž zbývá dní do úvodního utkání nové sezóny, které odehrají Devils na domácí půdě haly …