Peklo / Ohlasy / Prohru beru na sebe, říká Kinkaid. Nesmysl, oponují spoluhráči.

Prohru beru na sebe, říká Kinkaid. Nesmysl, oponují spoluhráči.

Tahle porážka bolela!

Bez zraněného Coryho Schneidera se New Jersey utkalo velice neslavně s velkým rivalem z Pittsburghu. Uštědřený debakl 1:6, hrůzostrašné statistiky pro většinu hráčů a informace, že Cory bude chybět minimálně 14 dní. Keith Kinkaid jako náhradní gólman tentokrát propadl. Ze zápasu odešel s 80% úspěšností.

Pro Kinkaida to byl teprve dvanáctý start v sezoně, šestadvacetiletý brankář dostal ve své kariéře šest branek pouze dnes a loni proti Montrealu. “Byl to velký zápas a já se moc nepředvedl. Asi jsem na sebe položil příliš tlaku, nezvládal jsem základní povinnosti, vyhořel jsem,” sypal si hlavu na popel Kinkaid.

Ďáblové se letos vypořádávají s kopou zranění, včetně Mika Cammalleriho, nejproduktivnějšího hráče. Stejně tak bude chybět nejužitečnější hráč Devils této sezony, gólman Schneider.

Sám kouč Hynes přiznal, že hrát bez Coryho je něco, s čím se musí tým vypořádat mnohem lépe.

“Keithovi opravdu důvěřujeme, je to pro něj složitá situace, většinou, když jdete jako dvojka do zápasu, neberete na sebe tu tíhu “musím to zvládnout bezpodmínečně”, Ale teď je Keith jako jednička, je to jiné pro všechny, potřebujeme najít recept, jak vyhrát, jak kluky dostat do pohody. A uvidíme, jestli se zlepšíme jako celek a získat nějaké výhry na tripu,” řekl Hynes.

Ďáblové hraj až ve čtvrtek v San Jose, které vede jejich bývalý trenér DeBoer. Dnešní zápas byl pro Devils možná poslední šancí jak zůstat v play off. Teď ztrácejí šest bodů na osmý Detroit s tím, že Detroit má dva zápasy k dobru.

Kinkaid se sice za svůj výkon omluvil, jeho spoluhráči si však nemyslí, že by se za prohru měl vinit.

“Vyhráváme jako tým, prohráváme jako tým,” řekl Henrique a zakončil větu s typickou anglickou frází “no matter what”. “Jsme nahoře, jsme dole, v každém zápase to tak je, ty jenom musíš najít cestu, jak na to odpovědět. Takže to určitě není na jednom člověku,” dodal.

“Nepředvedl jsem žádný velký zákrok, to bych měl jako brankář, ještě když šly první dva góly na mě,” řekl na to Keith.

Kinkaid si dokonce zkusil změnit betony do druhé třetiny, nasadil si své staré, které měl na sobě při první vychytané nule v NHL, 14. února. Nové betony totiž nasadil poprvé teprve ve čtvrtek v Nashvillu.

“Jen jsem se snažil získat trochu štěstí, to se moc nepodařilo,” řekl Kinkaid, který stále není rozhodnutý vzdát play off. “Stále tu je šance, podívejte se na Ottawu loni, potřebujete jenom pár vítězství v řadě a jsme tam,” dodal.

zdroj:http://fireandice.northjersey.com/

zdroj obrázku: Thomas Gazda Photography

Čtěte také

Seznamte se: Ryan Murray

Příchod obránce Ryana Murraye byl prvním krokem, který provedl generální manažer Tom Fitzgerald, když se Draft roku 2020 chýlil ke konci a liga směřovala k volnému jednání. V noci před otevřením trhu s volnými hráči přijal Fitzgerald telefonát od generálního manažera Columbusu Jarmo Kekalainena, který pro něj měl nabídku. Tou nabídkou byl Ryan Murray, hráč, …

Ďáble, co na to říkáš...?