Peklo / Ohlasy / Kinkaid nás podržel, shodují se hráči po výhře v San Jose

Kinkaid nás podržel, shodují se hráči po výhře v San Jose

Všechny důvody ke spokojenosti měl po nočním zápase proti San Jose brankář Keith Kinkaid. Proti silnému celku Sharks předvedl 30 bezchybných zákroků, a vybojoval tak své 2. čisté konto v kariéře. Shutout je o to cennější, že přišel hned po nevydařeném utkání proti Pittsburghu, ve kterém mladý gólman inkasoval 6 gólů.

„Bylo skvělé vidět, jak se Keith po posledním zápase otřepal a zahrál výborně. Sázel více na jistotu, nesnažil se o zbytečné a riskantní hry, naopak předvedl přesně to, co umí. Čisté konto si dnes rozhodně zasloužil,“ chválí dočasnou jedničku New Jersey trenér John Hynes. „Myslím, že tým hrál dnes dobře jako celek, zejména v obranné části. Jakmile se však něco vpředu nepovedlo, byl to právě on, který nás vždy zachránil,“ dodává.

Dobrý pocit z vítězství 3:0 měl samozřejmě také Keith Kinkaid, jeho hlavní strůjce: „Jako den a noc,“ srovnává včerejší duel s tím nedělním proti Penguins. „Od samotného začátku jsem se dnes cítil lépe. Byl jsem mentálně lépe připraven a měl větší přehled o hře. Držel jsem se svojí hry, zatímco kluci přede mnou odváděli skvělou práci v obraně a blokování střel,“ sděluje Kinkaid své pocity po možná nejpovedenějším utkání v kariéře.

„Lepší výkon bychom od něj snad ani nemohli chtít,“ nešetří chválou ani útočník Travis Zajac. „Keith byl dnes opravdu odhodlaný. Dobře četl hru, puky chytal a nevyrážel před sebe, takže nenechával soupeři šanci k dorážkám,“ dodává Zajac, jenž k výhře přispěl uklidňujícím gólem na 2:0 hned zkraje 3. třetiny a v závěru utkání i pojistkou do prázdné branky.

Zejména Zajacův gól na 2:0 byl nesmírně důležitý. Po brance Devante Smith-Pellyho ve 24. minutě totiž Devils jako by přestali hrát. Otěže utkání převzali Sharks a pasivní tým Devils přestříleli v následujících 18 minutách neuvěřitelným poměrem 14:0. Zajacova branka, je dala Ďáblům zničehonic dvougólové vedení tak přišla jako dar z nebes.

„Po Smittyho gólu jsme najednou úplně povadli,“ vrací se k pasivitě v prostřední části Zajac. „Byli jsme slabí na puku a soupeř nás zcela přehrával. Nebylo to vůbec dobré. Pokud chceme vyhrávat zápasy, musíme být proti takovým týmům lepší,“ uzavírá centr New Jersey.

Ve 3. třetině už se však hra Devils výrazně zvedla. A právě Zajacův gól na 2:0 hrál v tomto zlepšení podstatnou roli. „Najednou jsme hráli mnohem lépe s pukem,“ hodnotí zlepšení v poslední části kouč John Hynes. „Ve druhé části jsme několikrát zbytečně ztratili kotouč ve středním pásmu, čímž jsme soupeři dávali neustále nové příležitosti. Po přestávce se tento element zlepšil, a s tím se zvedla i celá naše hra,“ uzavírá Hynes.

  • Devils udělili Žralokům lekci z efektivity. V celém utkání vyslali na branku Martina Jonese jen 16 střel, zatímco Sharks prověřili Kinkaida hned 30 projektily. Zajímavostí je, že pro Devils to byl v sezoně již čtvrtý zápas s pouhými 16 střelami. Ve třech z těchto čtyř zápasů přitom Ďáblové zvítězili.
  • Devante Smith-Pelly, jehož generální manažer Ray Shero získal před uzávěrkou přestupů z Montrealu, aby alespoň částečně zaplnil díru na pravém křídle vzniklou po výměně do té doby nejproduktivnějšího Ďábla Lee Stempniaka do Bostonu, se zatím této role zhostil skvěle. Ve 4 zápasech v dresu New Jersey vstřelil 3 branky a přidal 1 asistenci.
  • Keithu Kinkaidovi se letos proti kalifornským týmům daří. Ve 3 utkáních proti San Jose, Anahaimu a Los Angeles pustil za záda jen 2 góly, oba v duelu s Anahaimem. Jak proti San Jose, tak proti Kings vychytal Kinkaid čistá konta.


Zdroj: Fire & Ice blog

Zdroj obrázku: nhl.com (Don Smith)

Čtěte také

Ray Shero: Musíte mať v hlave víziu

Tím z Newarku prežíva náročné obdobie, ktoré začalo v podstate hneď v úvode sezóny a jeho výkony nepripomínajú mužstvo z predošlého ročníka. Aj napriek týmto okolnostiam a krutej nepriazni osudu Diabli zostávajú verní nastolenému plánu. Ray Shero ukazuje, že má naďalej trpezlivosť a nepanikári ani počas ťažkého obdobia plného kritiky na jeho osobu a nespokojnosti …

Ďáble, co na to říkáš...?