Peklo / Reporty / Devils porazili i druhý kalifornský tým, tentokrát to odnesli Kings

Devils porazili i druhý kalifornský tým, tentokrát to odnesli Kings

AUTOR: JAN ZHEJBAL

Ďáblové měli nabito z posledního zápasu a tak se pustili do Králů hned od začátku. Puk projel za domácí brankou, dostal se k Smith-Pellymu a po odrazu jej za záda gólmana Quicka dotlačil Tyler Kennedy. 0:1!
Po vstřeleném gólu se hra otevřela, oba týmy si vypracovávaly šance a hrál se pohledný hokej. Domácí se snažili dostat do útočného pásma, ale obrana Devils fungovala dobře. Koncem třetiny byl na gólmana Quicka natlačen Mike Sislo a rozhodčí umožnili Králům hrát přesilovou hru. Oslabení patřilo Keithu Kinkaidovi, který podržel svůj tým skvělými zákroky.
Střely na branku v 1. třetině: 4-8

V druhé části Newarští pokračovali ve stejné hře jako v první třetině, drželi útočné pásmo a nepouštěli domácí do žádné šance. Bobby Farnham v souboji neudržel svou hokejku a zasáhl domácího útočníka vysokou holí za což si vysloužil vyloučení na 4 minuty. V druhé polovině periody byly Devils uzamčeni ve své třetině a Seth Helgeson předvedl neuvěřitelný výkon, když byl na leddě přes 3 minuty, byl krvavě zraněn a zachránil několik příležitostí k vyrovnání domácích. Ti ale nakonec vyrovnali po neskutečně dlouhém nátlaku na branku, kdy se prosadil Anže Kopitar. 1:1!
Po dobrém výkonu Devils trochu polevili a dali Kings trochu šancí.
Střely na branku ve 2. třetině: 10-4

Třetí část zápasu začali hosté přesilovou hrou, ale pokusy poslat svůj tým do vedení nebyly úspěšné, brankář Quick plnil svůj úkol zodpovědně. Tým z Newarku po druhé přestávce evidentně změnil svůj styl hry, začal více střílet a dostávat se do šancí. Hra se dostala do tempa, hrálo se v dlouhých intervalech bez střel, ale oba týmy se snažily dobré bránit a to se dařilo. Před koncem třetí třetiny se dostali Kings do varu a začali obstřelovat branku Keitha Kinkaida, ale buď on sám nebo branková konstrukce nedovolila strhnout vítězství na jejich stranu. Domácí měli obrovskou šanci 4 vteřiny před třetím hvizdem, ale hostující gólman ukázal svou obratnost a puk za svá záda nepustil. Zápas se přesunul do prodloužení.
Střely na branku ve 3. třetině: 7-8

Sestavy 3-na-3 zahájili pětiminutové prodloužení, Devils se dvěma obránci. Po minutě hry prověřily obě trojky brankaře protějších stran a ty své svatyně ubránily. Asi největší šanci na vítězný gól měl Adam Henrique, který jel na Quicka sám, ale ten jeho pokus vytěsnil. Po této akci se dostal k puku John Moore obkroužil branku, překvapil Quicka a zajistil Devils druhý bod! 1:2!
Střely na branku v prodloužení: 2-3


Střely na branku (celkově): 23 – 23

Branky:
2. Kennedy (Smith-Pelly), 65. Moore – 35. Kopitar (Lucic, Martinez)

Zajímavosti:
– oba týmy se již v této sezoně potkali, oba zápasy odchytal Keith Kinkaid, v tom první zaznamenal čisté konto a Devils vyhráli 1-0
– Keith Kinkaid zaznamenal dvě čistá konta v posledních čtyřech zápasech.
– Travis Zajac má proti Kings nejlepší bilanci (4+5)
– Králové mají v posledních osmi zápasech odehraných sedm doma s bilancí 6-1-0

Sestava:
Kinkaid (Danis)

Greene, Larsson, Moore, Schlemko, Helgeson, Warsofsky

Kennedy, Henrique, Smith-Pelly – Boucher, Zajac, Palmieri –

Blandisi, Kalinin, Sislo – Farnham, Gionta, Ruutu

Zranění:
Jordin Tootoo (zranění horní části těla), Patrik Eliáš (zranění kolena), Jiří Tlustý (zranění zápěstí), Michael Cammalleri (horní část těla),

Vynechali:
Cory Schneider, Jacob Josefson

Hvězdy utkání:
1. NJD John Moore, 1+0, 2 střly, čas na ledě 22:39
2. LAK Jonathan Quick 22 zásahů, úspěšnost 92%, čas na ledě 64:09
3. NJD Adam Larsson 0+0, 2 střely, čas na ledě 24:36

Rozhodčí:
Justin St.Pierre – Brad Watson, Darren Gibbs – Ryan Gibbons


zdroj obrázku: Juan Ocampo/NHLI via Getty Images

 

 

Čtěte také

Ray Shero: Musíte mať v hlave víziu

Tím z Newarku prežíva náročné obdobie, ktoré začalo v podstate hneď v úvode sezóny a jeho výkony nepripomínajú mužstvo z predošlého ročníka. Aj napriek týmto okolnostiam a krutej nepriazni osudu Diabli zostávajú verní nastolenému plánu. Ray Shero ukazuje, že má naďalej trpezlivosť a nepanikári ani počas ťažkého obdobia plného kritiky na jeho osobu a nespokojnosti …

Ďáble, co na to říkáš...?