Peklo / Reporty / Devils porazili i druhý kalifornský tým, tentokrát to odnesli Kings

Devils porazili i druhý kalifornský tým, tentokrát to odnesli Kings

AUTOR: JAN ZHEJBAL

Ďáblové měli nabito z posledního zápasu a tak se pustili do Králů hned od začátku. Puk projel za domácí brankou, dostal se k Smith-Pellymu a po odrazu jej za záda gólmana Quicka dotlačil Tyler Kennedy. 0:1!
Po vstřeleném gólu se hra otevřela, oba týmy si vypracovávaly šance a hrál se pohledný hokej. Domácí se snažili dostat do útočného pásma, ale obrana Devils fungovala dobře. Koncem třetiny byl na gólmana Quicka natlačen Mike Sislo a rozhodčí umožnili Králům hrát přesilovou hru. Oslabení patřilo Keithu Kinkaidovi, který podržel svůj tým skvělými zákroky.
Střely na branku v 1. třetině: 4-8

V druhé části Newarští pokračovali ve stejné hře jako v první třetině, drželi útočné pásmo a nepouštěli domácí do žádné šance. Bobby Farnham v souboji neudržel svou hokejku a zasáhl domácího útočníka vysokou holí za což si vysloužil vyloučení na 4 minuty. V druhé polovině periody byly Devils uzamčeni ve své třetině a Seth Helgeson předvedl neuvěřitelný výkon, když byl na leddě přes 3 minuty, byl krvavě zraněn a zachránil několik příležitostí k vyrovnání domácích. Ti ale nakonec vyrovnali po neskutečně dlouhém nátlaku na branku, kdy se prosadil Anže Kopitar. 1:1!
Po dobrém výkonu Devils trochu polevili a dali Kings trochu šancí.
Střely na branku ve 2. třetině: 10-4

Třetí část zápasu začali hosté přesilovou hrou, ale pokusy poslat svůj tým do vedení nebyly úspěšné, brankář Quick plnil svůj úkol zodpovědně. Tým z Newarku po druhé přestávce evidentně změnil svůj styl hry, začal více střílet a dostávat se do šancí. Hra se dostala do tempa, hrálo se v dlouhých intervalech bez střel, ale oba týmy se snažily dobré bránit a to se dařilo. Před koncem třetí třetiny se dostali Kings do varu a začali obstřelovat branku Keitha Kinkaida, ale buď on sám nebo branková konstrukce nedovolila strhnout vítězství na jejich stranu. Domácí měli obrovskou šanci 4 vteřiny před třetím hvizdem, ale hostující gólman ukázal svou obratnost a puk za svá záda nepustil. Zápas se přesunul do prodloužení.
Střely na branku ve 3. třetině: 7-8

Sestavy 3-na-3 zahájili pětiminutové prodloužení, Devils se dvěma obránci. Po minutě hry prověřily obě trojky brankaře protějších stran a ty své svatyně ubránily. Asi největší šanci na vítězný gól měl Adam Henrique, který jel na Quicka sám, ale ten jeho pokus vytěsnil. Po této akci se dostal k puku John Moore obkroužil branku, překvapil Quicka a zajistil Devils druhý bod! 1:2!
Střely na branku v prodloužení: 2-3


Střely na branku (celkově): 23 – 23

Branky:
2. Kennedy (Smith-Pelly), 65. Moore – 35. Kopitar (Lucic, Martinez)

Zajímavosti:
– oba týmy se již v této sezoně potkali, oba zápasy odchytal Keith Kinkaid, v tom první zaznamenal čisté konto a Devils vyhráli 1-0
– Keith Kinkaid zaznamenal dvě čistá konta v posledních čtyřech zápasech.
– Travis Zajac má proti Kings nejlepší bilanci (4+5)
– Králové mají v posledních osmi zápasech odehraných sedm doma s bilancí 6-1-0

Sestava:
Kinkaid (Danis)

Greene, Larsson, Moore, Schlemko, Helgeson, Warsofsky

Kennedy, Henrique, Smith-Pelly – Boucher, Zajac, Palmieri –

Blandisi, Kalinin, Sislo – Farnham, Gionta, Ruutu

Zranění:
Jordin Tootoo (zranění horní části těla), Patrik Eliáš (zranění kolena), Jiří Tlustý (zranění zápěstí), Michael Cammalleri (horní část těla),

Vynechali:
Cory Schneider, Jacob Josefson

Hvězdy utkání:
1. NJD John Moore, 1+0, 2 střly, čas na ledě 22:39
2. LAK Jonathan Quick 22 zásahů, úspěšnost 92%, čas na ledě 64:09
3. NJD Adam Larsson 0+0, 2 střely, čas na ledě 24:36

Rozhodčí:
Justin St.Pierre – Brad Watson, Darren Gibbs – Ryan Gibbons


zdroj obrázku: Juan Ocampo/NHLI via Getty Images

 

 

Čtěte také

50: Historie dresů

Do začátku nového ročníku NHL 2017-18 zbývá již jen několik týdnů a naše redakce si pro Vás připravila seriál o historii dresů a jejich nositele za celou éru existence New Jersey Devils. Náš malý seriál bude mít 50 dílů, tolik totiž zbývá dní do úvodního utkání nové sezóny, které odehrají Devils na domácí půdě haly …

Ďáble, co na to říkáš...?