Peklo / Ohlasy / Moore hrdinom predĺženia, Devils zažívajú úspešný kalifornský trip

Moore hrdinom predĺženia, Devils zažívajú úspešný kalifornský trip

Diablov v sobotu čakal náročný druhý zápas na aktuálnom tripe proti Los Angeles Kings. Po dobrom výkone proti San Jose Sharks si hráči Devils pripísali ďalšie dva body, tentoraz za výhru 2-1 v predĺžení. Postaral sa o ňu obranca John Moore.

Tím z Newarku sa prezentoval počas celého zápasu obetavým výkonom a v bráne sa mohol spoľahnúť na Keitha Kinkaida. Hráči pred ním zblokovali 29 streleckých pokusov súpera, zlikvidovali všetkých päť presilových hier Kings a počas stretnutia sa snažili držať krok a súperovi nič nedarovať. Králi mali v predošlých 9 zápasoch bilanciu 7-2-0.

“Bol to súboj počas celých 60 minút,” začat tréner hostí John Hynes. “Bolo to niečo, o čom sme vedeli a pred zápasom sa o tom rozprávali. Museli sme byť schopní hrať svoju hru celých 60 minút, nakoniec to trvalo 60+ minút.”

Moore sa prezentoval v predĺžení ďalším gólom, tentoraz 15,2 sekundy pred koncom. Obranca obkrúžil bránu domácich a strelou k bližšej tyčke prekonal brankára Jonathana Quicka.

“Najprv som si myslel, že mám dostatočnú rýchlosť na zasunutie puku, ale Quick sa naozaj rýchlo presunul,” povedal Moore o celej situácii. “Sledoval som Kylea Palmieriho, ako sa blíži ku bráne a následne som zbadal, že Quick nemá pokrytý priestor pri bližšej tyčke. Snažil som sa tam nasmerovať puk. Našťastie, to tam prešlo.”

Moore v tejto sezóne strelil štyri góly a tri z nich prišli práve v predĺžení – najviac v celom tíme. Center Chicaga Blackhawks Jonathan Toews (päť) a obranca Philadelphie Flyers Shayne Gostisbehere (štyri) sú jediní hráči ligy, ktorí majú viac gólov v predĺžení ako mladý obranca Devils.

“Som len šťastný, že dostávam šance,” povedal Moore. “Myslím, že ako tím sme dosiahli veľa úspechov a som šťastný, že mi tréneri veria a dávajú mi príležitosti.”

Mladý obranca strelil gól v predĺžení 28. novembra proti Montrealu a 2. januára proti Dallasu. Je len druhým obrancom histórie Devils, ktorý skóroval tri a viac gólov v predĺžení v jednej sezóne.

Scott Niedermayer strelil štyri góly v predĺžení v sezóne 2001/02.

“Strelil ich rôznymi spôsobmi,” spomína na Moorove góly tréner Hynes. “Je veľmi dobrý korčuliar, takže momentálny formát predĺženia mu vyhovuje. Myslím, že keď hráči dostanú príležitosť v situáciách, kedy dajú gól, tak sa cítia uvoľnene a bolo dobré vidieť Johna, ako pre nás strelil taký dôležitý gól.”

Diabli majú po dnešnom výkone bilanciu 9-1 v predĺžení a na aktuálnom tripe vyhrali už druhý zápas. Posledné stretnutie ich čaká v pondelok proti Anaheimu Ducks. Na Pittsburgh Penguins, ktorý je stále na druhej divokej karte, strácajú 5 bodov.

“Bol to boj, naozaj dobrý boj,” povedal center Travis Zajac.

Kinkaid, ktorý v zápase predviedol 22 zákrokov, spomenul v pozápasovom interview niekoľkokrát svojich spoluhráčov a pochválil ich za zblokované strely.

“Bolo zábavné to sledovať,” povedal Kinkaid. “Všetci sa obetovali. Všetci hitovali. Myslím, že ich to frustrovalo a bol to naozaj zábavný spôsob výhry.”

Králi mali niekoľko úsekov, kedy využili svoju tvrdosť, aby uzamkli súpera v obrannom pásme, ale Diabli tieto situácie výborne zvládli a nedovolili súperovi príliš veľa.

“Sú veľký tím, ale mohli by ste pravdepodobne zrátať na jednej ruke striedania, kedy nás naozaj zomkli v našom pásme, čo je pozitívne znamenie,” povedal Zajac. “Mali veľa dlhých striedaní, jedno prinieslo vyrovnávajúci gól a bolo veľa takých striedaní v tretej tretine, ale okrem toho sme urobili dobrú prácu, hrali svoju hru a diktovali tempo hry, okrem oslabení.”

Hráči domáceho celku naozaj zavreli Diablov predtým, ako vyrovnali stretnutie gólom Anžeho Kopitara. Tento úsek museli zvládať obrancovia Seth Helgeson a David Warsofsky, ktorí strávili na ľade dlhé 3 minúty a 34 sekúnd. Kvôli súvislému tlaku nemohli vystriedať, z čoho prišiel aj Kopitarov gól.

Helgeson sa vyjadril, že to bolo zatiaľ jeho najdlhšie striedanie v jeho kariére.

“Bolo to nešťastné, že sme nemohli dostať hráčov z ľadu,” povedal Hynes. “Mali sme dlhé striedanie a trikrát sme mohli poslať puk do ich pásma, ale nedokázali sme to, či to bola strata puku alebo slabšia rozohrávka a hráči Kings urobili dobrú robotu pri striedaní v tejto situácii. Bojovali sme, Keith bojoval, ale keď vás pritlačí taký tím akým je LA, je ťažké to udržať a neinkasovať.”

Králi vyrovnali po tom, čo obranca Alec Martinez napálil puk od modrej do zadného mantinelu, ktorý sa odrazil pre bránu Devils. Kinkaid sa snažil chytiť puk do lapačky, ale netrafil, a tak prišla Kopitarova dorážka, ktorá znamenala vyrovnanie.

“(Tréner brankárov Chris Terreri) povedal, že som ho len minul,” povedal Kinkaid. “Bolo by dobré, ak by som ho chytil a zastavil ich útok. Hráči predomnou bojovali neustále, ani neviem koľko minút. Obetovali svoje telá. Helgeson a Warsofsky boli ako vojaci. Bojovali a je nešťastie, že skórovali, ale len to ukazuje na to, ako veľmi sa dnes obetovali.”


zdroj: Tom Gulitti (Fire&Ice)

zdroj obrázku: Juan Ocampo/NHLI via Getty Images

 

Čtěte také

50: Historie dresů

Do začátku nového ročníku NHL 2017-18 zbývá již jen několik týdnů a naše redakce si pro Vás připravila seriál o historii dresů a jejich nositele za celou éru existence New Jersey Devils. Náš malý seriál bude mít 50 dílů, tolik totiž zbývá dní do úvodního utkání nové sezóny, které odehrají Devils na domácí půdě haly …

Ďáble, co na to říkáš...?