Peklo / Ohlasy / Moore hrdinom predĺženia, Devils zažívajú úspešný kalifornský trip

Moore hrdinom predĺženia, Devils zažívajú úspešný kalifornský trip

Diablov v sobotu čakal náročný druhý zápas na aktuálnom tripe proti Los Angeles Kings. Po dobrom výkone proti San Jose Sharks si hráči Devils pripísali ďalšie dva body, tentoraz za výhru 2-1 v predĺžení. Postaral sa o ňu obranca John Moore.

Tím z Newarku sa prezentoval počas celého zápasu obetavým výkonom a v bráne sa mohol spoľahnúť na Keitha Kinkaida. Hráči pred ním zblokovali 29 streleckých pokusov súpera, zlikvidovali všetkých päť presilových hier Kings a počas stretnutia sa snažili držať krok a súperovi nič nedarovať. Králi mali v predošlých 9 zápasoch bilanciu 7-2-0.

“Bol to súboj počas celých 60 minút,” začat tréner hostí John Hynes. “Bolo to niečo, o čom sme vedeli a pred zápasom sa o tom rozprávali. Museli sme byť schopní hrať svoju hru celých 60 minút, nakoniec to trvalo 60+ minút.”

Moore sa prezentoval v predĺžení ďalším gólom, tentoraz 15,2 sekundy pred koncom. Obranca obkrúžil bránu domácich a strelou k bližšej tyčke prekonal brankára Jonathana Quicka.

“Najprv som si myslel, že mám dostatočnú rýchlosť na zasunutie puku, ale Quick sa naozaj rýchlo presunul,” povedal Moore o celej situácii. “Sledoval som Kylea Palmieriho, ako sa blíži ku bráne a následne som zbadal, že Quick nemá pokrytý priestor pri bližšej tyčke. Snažil som sa tam nasmerovať puk. Našťastie, to tam prešlo.”

Moore v tejto sezóne strelil štyri góly a tri z nich prišli práve v predĺžení – najviac v celom tíme. Center Chicaga Blackhawks Jonathan Toews (päť) a obranca Philadelphie Flyers Shayne Gostisbehere (štyri) sú jediní hráči ligy, ktorí majú viac gólov v predĺžení ako mladý obranca Devils.

“Som len šťastný, že dostávam šance,” povedal Moore. “Myslím, že ako tím sme dosiahli veľa úspechov a som šťastný, že mi tréneri veria a dávajú mi príležitosti.”

Mladý obranca strelil gól v predĺžení 28. novembra proti Montrealu a 2. januára proti Dallasu. Je len druhým obrancom histórie Devils, ktorý skóroval tri a viac gólov v predĺžení v jednej sezóne.

Scott Niedermayer strelil štyri góly v predĺžení v sezóne 2001/02.

“Strelil ich rôznymi spôsobmi,” spomína na Moorove góly tréner Hynes. “Je veľmi dobrý korčuliar, takže momentálny formát predĺženia mu vyhovuje. Myslím, že keď hráči dostanú príležitosť v situáciách, kedy dajú gól, tak sa cítia uvoľnene a bolo dobré vidieť Johna, ako pre nás strelil taký dôležitý gól.”

Diabli majú po dnešnom výkone bilanciu 9-1 v predĺžení a na aktuálnom tripe vyhrali už druhý zápas. Posledné stretnutie ich čaká v pondelok proti Anaheimu Ducks. Na Pittsburgh Penguins, ktorý je stále na druhej divokej karte, strácajú 5 bodov.

“Bol to boj, naozaj dobrý boj,” povedal center Travis Zajac.

Kinkaid, ktorý v zápase predviedol 22 zákrokov, spomenul v pozápasovom interview niekoľkokrát svojich spoluhráčov a pochválil ich za zblokované strely.

“Bolo zábavné to sledovať,” povedal Kinkaid. “Všetci sa obetovali. Všetci hitovali. Myslím, že ich to frustrovalo a bol to naozaj zábavný spôsob výhry.”

Králi mali niekoľko úsekov, kedy využili svoju tvrdosť, aby uzamkli súpera v obrannom pásme, ale Diabli tieto situácie výborne zvládli a nedovolili súperovi príliš veľa.

“Sú veľký tím, ale mohli by ste pravdepodobne zrátať na jednej ruke striedania, kedy nás naozaj zomkli v našom pásme, čo je pozitívne znamenie,” povedal Zajac. “Mali veľa dlhých striedaní, jedno prinieslo vyrovnávajúci gól a bolo veľa takých striedaní v tretej tretine, ale okrem toho sme urobili dobrú prácu, hrali svoju hru a diktovali tempo hry, okrem oslabení.”

Hráči domáceho celku naozaj zavreli Diablov predtým, ako vyrovnali stretnutie gólom Anžeho Kopitara. Tento úsek museli zvládať obrancovia Seth Helgeson a David Warsofsky, ktorí strávili na ľade dlhé 3 minúty a 34 sekúnd. Kvôli súvislému tlaku nemohli vystriedať, z čoho prišiel aj Kopitarov gól.

Helgeson sa vyjadril, že to bolo zatiaľ jeho najdlhšie striedanie v jeho kariére.

“Bolo to nešťastné, že sme nemohli dostať hráčov z ľadu,” povedal Hynes. “Mali sme dlhé striedanie a trikrát sme mohli poslať puk do ich pásma, ale nedokázali sme to, či to bola strata puku alebo slabšia rozohrávka a hráči Kings urobili dobrú robotu pri striedaní v tejto situácii. Bojovali sme, Keith bojoval, ale keď vás pritlačí taký tím akým je LA, je ťažké to udržať a neinkasovať.”

Králi vyrovnali po tom, čo obranca Alec Martinez napálil puk od modrej do zadného mantinelu, ktorý sa odrazil pre bránu Devils. Kinkaid sa snažil chytiť puk do lapačky, ale netrafil, a tak prišla Kopitarova dorážka, ktorá znamenala vyrovnanie.

“(Tréner brankárov Chris Terreri) povedal, že som ho len minul,” povedal Kinkaid. “Bolo by dobré, ak by som ho chytil a zastavil ich útok. Hráči predomnou bojovali neustále, ani neviem koľko minút. Obetovali svoje telá. Helgeson a Warsofsky boli ako vojaci. Bojovali a je nešťastie, že skórovali, ale len to ukazuje na to, ako veľmi sa dnes obetovali.”


zdroj: Tom Gulitti (Fire&Ice)

zdroj obrázku: Juan Ocampo/NHLI via Getty Images

 

Čtěte také

Ray Shero: Musíte mať v hlave víziu

Tím z Newarku prežíva náročné obdobie, ktoré začalo v podstate hneď v úvode sezóny a jeho výkony nepripomínajú mužstvo z predošlého ročníka. Aj napriek týmto okolnostiam a krutej nepriazni osudu Diabli zostávajú verní nastolenému plánu. Ray Shero ukazuje, že má naďalej trpezlivosť a nepanikári ani počas ťažkého obdobia plného kritiky na jeho osobu a nespokojnosti …

Ďáble, co na to říkáš...?