Peklo / Preview / Kalifornský trip zakončí New Jersey na ledě Anaheimu

Kalifornský trip zakončí New Jersey na ledě Anaheimu

V noci z dnešního dne na ten zítřejší od 4:00 středoevropského času odehrají svěřenci trenéra Johna Hynese poslední utkání v této sezoně na ledě kalifornského celku. Soupeřem budou Kachny z Anaheimu!

Těm vůbec nevyšel start do sezony a dlouhou dobu měli nejhorší útok v celé lize, po odehrání 67 utkání už jsou na tom ale podstatně lépe – na kontě mají 83 bodů a se skóre 167:159 drží druhé místo Pacifické divize.

Naposledy hráli Kačeři na ledě St. Louis Blues. Ačkoliv ve 26. minutě otevřeli po brance Getzlafa skóre utkání, nakonec svému soupeři podlehli v poměru 2:5. Přitom na střely byli aktivnější (29:23).

Představení soupisky Anaheimu Ducks
Brankáři
Frederik Andersen, John Gibson: Jedničkou týmu je dle počtu odchytaných zápasů šestadvacetiletý Dán Frederik Andersen. Odchytal celkem 37 utkání s úspěšností zákroků 92%. Záda mu kryje Gibson, jenž zasáhl do 30 duelů a úspěšnost má 91.9%.
Osmkrát se mezi třemi tyčemi také objevil Anton Chudobin (90.8%).

Obránci
Kevin Bieksa, Simon Despres, Cam Fowler, Korbinian Holzer, Hampus Lindholm, Josh Manson, Clayton Stoner, Sami Vatanen: Nejproduktivnějším obráncem je ten poslední jmenovaný, tedy Vatanen. V 66 utkáních nastřílel devět branek a na dalších 28 přihrál, celkem má tedy 37 bodů. Ofenzivu ale umí podpořit i Lindholm s Fowlerem.

Útočníci
Andrew Cogliano, Ryan Garbutt, Ryan Getzlaf, Shawn Horcoff, Ryan Kesler, Jamie McGinn, David Perron, Corey Perry, Brandon Pirri**, Rickard Rakell, Nick Ritchie, Mike Santorelli, Jakob Silfverberg, Chris Stewart**, Nate Thompson: Zkušený útočník Getzlaf dokázal nasbírat 53 bodů za 11 gólů a 42 asistencí – je tedy nejproduktivnějším hráčem celého týmu. Za ním je s 28 góly nejlepší střelec Anaheimu Cory Perry, dobré výkony podávají ale i Rakell, Kesler a další. Dlouhé čekání na gól má ale Thompson, který odehrál 39 duelů a zapsal si zatím pouze tři asistence.

Vzájemné utkání
Hostitelem prvního vzájemného zápasu v této sezoně byli Ďáblové. Svému soupeři ale podlehli 1:2. Ducks šli do vedení 2:0 hned po první třetině, kdy se prosadili Stewart a Kesler. Domácí sice zásluhou Cammalleriho v 56. minutě snížili, na vyrovnání už se ale nezmohli.

Předpokládané sestavy
Ducks: Gibson (Andersen) – Fowler, Bieksa, Lindholm, Manson, Holzer, Despres – Garbutt, Getzlaf, Perron – McGinn, Rakell, Perry – Cogliano, Kesler, Silfverberg – Ritchie, Thompson, Santorelli.
Devils: Kinkaid (Danis) – Greene, Larsson, Moore, Schlemko, Helgeson, Warsofsky – Kennedy, Henrique, Smith-Pelly – Boucher, Zajac, Palmieri – Blandisi, Kalinin, Sislo – Farnham, Gionta, Ruutu.

50: Historie dresů

Do začátku nového ročníku NHL 2017-18 zbývá již jen několik týdnů a naše redakce si pro Vás připravila seriál o historii dresů a jejich nositele za celou éru existence New Jersey Devils. Náš malý seriál bude mít 50 dílů, tolik totiž zbývá dní do úvodního utkání nové sezóny, které odehrají Devils na domácí půdě haly …