Peklo / Reporty / Po dvou výhrách přišla drtivá porážka, Ducks nedali Ďáblům šanci

Po dvou výhrách přišla drtivá porážka, Ducks nedali Ďáblům šanci

AUTOR: JAN ZHEJBAL

Zápas sliboval skvělou podívanou, což potvrdil v prvních dvaceti vteřinách Smith-Pelly, který prověřil brankáře Andersena. Ducks se nenechali zahanbit a také prověřovali pozornosti Keitha Kinkaida. Devils byli nabuzeni z posleních dvou vítězství a chtěli dokázat, že na kalifornské týmy umí. Ďáblové měli několik šancí i během přesilové hry, kdy postupně ohrozili branku Smith-Pelly, Kennedy a Henrique, Andersen byl ale na svém místě. Anaheim ukazoval, že první místo ve hře v oslabení je u správného týmu, nenechali hosty ani chvíli s pukem o samotě. První třetina nepřinesla žádnou branku.
Střely na branku v 1. třetině  6 – 12

Druhá část začala lépe pro Kachny, po třiceti vteřinách vystřelil Silfverberg, Kinkaid vykryl,  k odraženému puku se dostal Andrew Cogliano a otevřel skóre. 1:0!
To se ale nelíbilo Tyleru Kennedymu a pro dalších čtyřiceti vteřinách nahrál z poza branky zpět, kde stál Devante Smith-Pelly a vyrovnal. 1:1!
Dva rychlé góly nastartovali spád hry a Ducks po několika minutách opět vedly, když z prostoru mezi kruhy dostal přesnou přihrávku Ryan Kesler. 2:1!
Další „zářez“ si domácí zaznamenali o dvě minuty později, Jakob Silfverberg zůstal osamocen před brankou a trefit se nebyl problém. 3:1!
Ten měl, jak se ukázalo svůj večer a po přetlačované před brankou propasíroval puk za záda Ďábelského gólmana. 4:1!
Hráči New Jersey se snažili skóre změnit, ale když už se dostali do útoku a překonali obranu Anaheimu, tak byl proti Fredrik Andersen.
Střely na branku ve 2. třetině  15 – 6

Ve třetí části začínali Newarští přesilovou hrou, kterou ale nezvládli úplně dobře. Po jejích uplynutí se strhla vlna na jejímž vrcholu byl Corey Perry, který zvýšil náskok domácích. 5:1!
Pohoda v týmu Anaheimu byla vidět i na ledě a proto si hráči dovolovali různé triky. To způsobilo, že se trefil střelou zpoza branky Nick Ritchie a zvýšil na 6:1 svým prvním gólem v NHL! Tím vyhnal z branky Keitha Kinkaida a na řadu přišel Yann Danis. Ten se ani nezahřál a už lovil puk z branky, který tam poslal třetím gólem Jakob Slifverberg. 7:1!
Devils marně hledali recept na obranu Ducks, spíše se bránili. Stephen Gionta byl necelé dvě minuty před koncem třetí části vyloučen a New Jersey dohrávalo v oslabení.
Střely na branku ve 3. třetině  6 – 7

Střely na branku (celkově):   27- 25

Branky:
7:1 (0:0, 4:1, 3:0)
21. Cogliano (Slifvenberg, Kesler), 24. Kesler (Manson, Cogliano), 26. Silfverberg (Manson, Stoner), 30. Slifverberg (Kesler, Cogliano), 43. Perry (Holzer, Rakell), 47. Ritchie (Holzer, Horcoff), 48. Silfverberg (Lindholm, Despres)  – 22. Smith-Pelly (Kennedy, Moore)

– Keith Kinkaid zaznamenal v předchozích zápasech pouze dva obdržené góly a úspěšnost skoro 98%
– anaheimský Nick Ritchie zaznamenal svůj první gól v NHL
– Devils utrpěli největší porážku v sezoně
– Jakob Silfverberg z Anaheimu dal první hattrick v kariéře v NHL
– Devante Smith-Pelly dal během šesti utkání za Devils čtyři góly

Sestava:
Kinkaid (47. Danis) – Greene, Larsson, Moore, Schlemko, Helgeson, Warsofsky – Kennedy, Henrique, Smith-Pelly – Boucher, Zajac, Palmieri – Blandisi, Kalinin, Sislo – Farnham, Gionta, Ruutu

Zranění:
Jordin Tootoo, Patrik Eliáš, Jiří Tlustý, Michael Cammalleri, Cory Schneider, Jacob Josefson

Hvězdy utkání:
1. ANA Jakob Silfverberg, 3+1, 6 střel, čas na ledě 15:43
2. ANA Ryan Kesler, 1+2, 1 střela, čas na ledě  17:16
3. ANA Andrew Cogliano, 1+2, 3 střely, čas na ledě  14:02

Rozhodčí: Trevor Hanson – Justin St.Pierre, Scott Driscoll – Darren Gibbs

50: Historie dresů

Do začátku nového ročníku NHL 2017-18 zbývá již jen několik týdnů a naše redakce si pro Vás připravila seriál o historii dresů a jejich nositele za celou éru existence New Jersey Devils. Náš malý seriál bude mít 50 dílů, tolik totiž zbývá dní do úvodního utkání nové sezóny, které odehrají Devils na domácí půdě haly …