Peklo / Ohlasy / “Proti takému tímu nemôžte zaspať,” povedal o tímovom výkone Smith-Pelly

“Proti takému tímu nemôžte zaspať,” povedal o tímovom výkone Smith-Pelly

Diablov v pondelok čakal posledný zápas na kalifornskom tripe, ktorý sa do tej chvíle javil ako veľmi úspešný. Proti Anaheimu Ducks však zažili jednu z najhorších nocí tejto sezóny a silnému súperovi podľahli vysoko 7-1.

Stretnutie proti Ducks sa začalo lámať v prvej polovici druhej tretiny, kedy sa domáci postarali o štyri góly a rýchlo sa dostali do hernej pohody. Útočník Jakob Silfverberg strelil svoj prvý hattrick a ku dobrému výkonu pridal aj jednu asistenciu. Jeho kolegovia z útoku sa taktiež zaslúžili o vysokú výhru, Andrew Cogliano aj Ryan Kesler zaznamenali gól a dve asistencie.

“Myslel som si, že sme pripravení na zápas,” povedal tréner John Hynes. “Robili sme niekoľko dobrých vecí, ale potom sa to v druhej tretine vytratilo. Vyzeralo to tak, že keď strelili pár gólov, stali sme sa nevýrazní.”

Náročný deň mal určite brankár Keith Kinkaid, ktorý zastupuje Coryho Schneidera v pozícii tímovej jednotky. V tretej tretine bol odvolaný po tom, čo inkasoval šesť gólov z 23 striel súpera. Predošlé dva zápasy mu vyšli na výbornú, vychytal výhru v San Jose (3-0) aj Los Angeles (2-1pp).

“Samozrejme, dostať šesť gólov nie je nikdy dobré, ale cítil som sa dobre,” povedal Kinkaid. “Cítil som sa ako pri predošlých dvoch zápasoch. Musím sa z toho dostať a viem, že nás už čoskoro čaká ďalší zápas.”

Hráči Ducks predviedli ukážkové clonenie a Devils nedokázali eliminovať druhú formáciu domácich.

“Majú naozaj urastených hráčov,” pokračuje Kinkaid. “Myslím, že pred bránkou urobili dobrú prácu. Musel som bojovať s tým, aby som cez nich videl a našiel strely, ktoré šli na bránu. Mali niekoľko dorážok a dokázali ich poslať do brány.”

“Sú to traja hráči, ktorí pracujú naozaj tvrdo,” povedal Devante Smith-Pelly. “Každý večer hrajú proti najlepším formáciám a sú to traja hráči, ktorí robia všetky tie malé veci a pracujú tvrdo.”

Smith-Pelly bol jediný hráč hostí, ktorý dokázal v zápase streliť gól. Diabli teraz strácajú na druhú divokú kartu šesť bodov a do konca základnej časti ich čaká už len 12 stretnutí.

“V prvých dvoch zápasoch na tripe sme hrali naozaj dobre, porazili sme dva tímy na postupových miestach a dva dobré tímy, ale dnes nám všetko končilo v bráne,” pridal sa útočník Kyle Palmieri. “Tímy zažívajú noci ako bola táto. Je čas ísť domov, zregenerovať sa a pokračovať v práci.”

Na prvý gól Cogliana dokázal odpovedať Smith-Pelly po dobrej prihrávke Tylera Kennedyho, ale ihneď po tom prišli tri rýchle zásahy od Keslera a Silfverberga, ktoré padli v rozmedzí 6:12.

Ducks sa ujali vedenia 4-1 a tím z Newarku už nedokázal nijak odpovedať.

“Naša hra poklesla, dokázali vyvinúť veľký tlak, na ktorý sme nedokázali reagovať,” povedal kapitán Andy Greene.

“Myslím, že sme na šesť alebo sedem minút zaspali a potom to bolo razom 4-1,” povedal Smith-Pelly. “Proti takému tímu nemôžte zaspať. Urobili sme to len na chvíľu a oni to využili.”

Diablov čaká najbližší zápas na domácom ľade, kde zabojujú o body proti Minnesote Wild.


zdroj: Tom Gulitti (Fire&Ice)

zdroj obrázku: Juan Ocampo/NHLI via Getty Images

Čtěte také

50: Historie dresů

Do začátku nového ročníku NHL 2017-18 zbývá již jen několik týdnů a naše redakce si pro Vás připravila seriál o historii dresů a jejich nositele za celou éru existence New Jersey Devils. Náš malý seriál bude mít 50 dílů, tolik totiž zbývá dní do úvodního utkání nové sezóny, které odehrají Devils na domácí půdě haly …

Ďáble, co na to říkáš...?