Peklo / Ohlasy / “Proti takému tímu nemôžte zaspať,” povedal o tímovom výkone Smith-Pelly

“Proti takému tímu nemôžte zaspať,” povedal o tímovom výkone Smith-Pelly

Diablov v pondelok čakal posledný zápas na kalifornskom tripe, ktorý sa do tej chvíle javil ako veľmi úspešný. Proti Anaheimu Ducks však zažili jednu z najhorších nocí tejto sezóny a silnému súperovi podľahli vysoko 7-1.

Stretnutie proti Ducks sa začalo lámať v prvej polovici druhej tretiny, kedy sa domáci postarali o štyri góly a rýchlo sa dostali do hernej pohody. Útočník Jakob Silfverberg strelil svoj prvý hattrick a ku dobrému výkonu pridal aj jednu asistenciu. Jeho kolegovia z útoku sa taktiež zaslúžili o vysokú výhru, Andrew Cogliano aj Ryan Kesler zaznamenali gól a dve asistencie.

“Myslel som si, že sme pripravení na zápas,” povedal tréner John Hynes. “Robili sme niekoľko dobrých vecí, ale potom sa to v druhej tretine vytratilo. Vyzeralo to tak, že keď strelili pár gólov, stali sme sa nevýrazní.”

Náročný deň mal určite brankár Keith Kinkaid, ktorý zastupuje Coryho Schneidera v pozícii tímovej jednotky. V tretej tretine bol odvolaný po tom, čo inkasoval šesť gólov z 23 striel súpera. Predošlé dva zápasy mu vyšli na výbornú, vychytal výhru v San Jose (3-0) aj Los Angeles (2-1pp).

“Samozrejme, dostať šesť gólov nie je nikdy dobré, ale cítil som sa dobre,” povedal Kinkaid. “Cítil som sa ako pri predošlých dvoch zápasoch. Musím sa z toho dostať a viem, že nás už čoskoro čaká ďalší zápas.”

Hráči Ducks predviedli ukážkové clonenie a Devils nedokázali eliminovať druhú formáciu domácich.

“Majú naozaj urastených hráčov,” pokračuje Kinkaid. “Myslím, že pred bránkou urobili dobrú prácu. Musel som bojovať s tým, aby som cez nich videl a našiel strely, ktoré šli na bránu. Mali niekoľko dorážok a dokázali ich poslať do brány.”

“Sú to traja hráči, ktorí pracujú naozaj tvrdo,” povedal Devante Smith-Pelly. “Každý večer hrajú proti najlepším formáciám a sú to traja hráči, ktorí robia všetky tie malé veci a pracujú tvrdo.”

Smith-Pelly bol jediný hráč hostí, ktorý dokázal v zápase streliť gól. Diabli teraz strácajú na druhú divokú kartu šesť bodov a do konca základnej časti ich čaká už len 12 stretnutí.

“V prvých dvoch zápasoch na tripe sme hrali naozaj dobre, porazili sme dva tímy na postupových miestach a dva dobré tímy, ale dnes nám všetko končilo v bráne,” pridal sa útočník Kyle Palmieri. “Tímy zažívajú noci ako bola táto. Je čas ísť domov, zregenerovať sa a pokračovať v práci.”

Na prvý gól Cogliana dokázal odpovedať Smith-Pelly po dobrej prihrávke Tylera Kennedyho, ale ihneď po tom prišli tri rýchle zásahy od Keslera a Silfverberga, ktoré padli v rozmedzí 6:12.

Ducks sa ujali vedenia 4-1 a tím z Newarku už nedokázal nijak odpovedať.

“Naša hra poklesla, dokázali vyvinúť veľký tlak, na ktorý sme nedokázali reagovať,” povedal kapitán Andy Greene.

“Myslím, že sme na šesť alebo sedem minút zaspali a potom to bolo razom 4-1,” povedal Smith-Pelly. “Proti takému tímu nemôžte zaspať. Urobili sme to len na chvíľu a oni to využili.”

Diablov čaká najbližší zápas na domácom ľade, kde zabojujú o body proti Minnesote Wild.


zdroj: Tom Gulitti (Fire&Ice)

zdroj obrázku: Juan Ocampo/NHLI via Getty Images

Čtěte také

Fitzgerald pokukuje po novém trenérovi

Prozatimní generální manažer Tom Fitzgerald se začal v době přerušení sezony NHL poohlížet po novém hlavním trenérovi. Mluvil s několika kandidáty. Jedním z kandidátů je i bývalý trenér Vegas Golden Knights, Gerald Gallant, který v sezoně 2017-18 získal cenu Jacka Adamse za nejlepšího trenéra NHL. Tehdy dovedl Vegas až do finále Stanley Cupu. Golden Knights …

Ďáble, co na to říkáš...?