Peklo / Ohlasy / Sislo po dnešnom zápase neskrýval radosť: “Na tento večer nikdy nezabudnem.”

Sislo po dnešnom zápase neskrýval radosť: “Na tento večer nikdy nezabudnem.”

Diabli sa po náročnom kalifornskom tripe vrátili späť do Newarku, kde na nich vo štvrtok čakala Minnesota Wild. Domáci museli zabudnúť na prehru 7-1 od Anaheimu v predošlom zápase. Už po pár sekundách sa ujali vedenia a nakoniec sa dočkali dvoch bodov za výhru 7-4.

Uzdravený Sislo strelil premiérový gól v NHL, stal sa druhou hviezdou zápasu

Americký útočník vynechal stredajší tréning kvôli žalúdočným problémom a nad jeho štartom visel otáznik. Sislo nakoniec zápas odohral a radoval sa z dvoch strelených gólov.

“Je to vzrušujúce,” povedal Sislo po zápase. “Streliť prvý gól je niečo, na čo nikdy nezabudnem. Snažil som sa hrať na oboch koncoch klziska a robiť v defenzíve tie správne veci, ale je fajn, že som za to bol odmenený v útoku.”

Tréner John Hynes s ním nemohol počítať počas stredajšieho tréningu a o jeho stave sa rozhodlo až v deň zápasu.

“Neviem, či to bola otrava jedlom alebo niečo podobné,” pokračuje Sislo. “Jednoducho mi bolo zle od žalúdka. Myslím, že to bola jednodňová záležitosť. Teraz sa už cítim dobre.”

28-ročný útočník je naďalej najproduktívnejším hráčom Albany, doposiaľ nazbieral 52 bodov v 54 zápasoch a od 8. marca je súčasťou prvého tímu.

“Hrá naozaj dobre, v Albany bol lídrom na ľade i mimo neho a predtým mal pár kvalitných príležitostí v NHL. Je dobré, že bol po dnešnom predvedenom výkone odmenený prvým gólom a určite si ho zaslúžil. Som zaňho naozaj šťastný,” pochválil svojho zverenca Hynes.

Sislov prvý gól prišiel už po minúte a 34 sekundách, kedy zvyšoval náskok domácich na 2-0. Druhý gól pridal v druhej tretine, keď sa prezentoval presnou strelou spoza obrancu.

Smith-Pelly zažíva fantastický štart v novom pôsobisku, proti Wild zaznamenal tri body

23-ročný útočník Devante Smith-Pelly si ani na chvíľu nepomyslel, že by mohol mať v drese Devils taký podarený štart. V nočnom dueli strelil dva góly a pridal jednu asistenciu. Do tímu prišiel 29. februára z Montrealu. Do kanadského tímu bol poslaný Stefan Matteau.

“Ako som už povedal po príchode do tímu, naozaj som presvedčený o svojich schopnostiach. Samozrejme, nemyslel som si, že budem strieľať góly v každom zápase, ale som spokojný, ako ofenzívne prispievam a teraz to ide lepšie, ako som predpokladal. Užívam si to.”

V tejto sezóne odohral za Montreal 46 zápasov, v ktorých nazbieral šesť gólov a rovnaký počet asistencií. Momentálne dostáva priestor v prvom útoku Devils a už po siedmich odohraných zápasoch vyrovnal počet strelených gólov z predošlého pôsobiska.

“Dostáva sa do tých správnych miest, odkiaľ padajú góly,” povedal Adam Henrique, center prvého útoku. “Chodí pred bránu. Momentálne za nás výborne hrá a vytvorili sme dobrú súhru.”

“Vyzerá to tak, že Rico a Smitty medzi sebou vytvorili dobrú súhru a najdôležitejšie je, že musíme hrať jednoducho,” pridal sa aj Tyler Kennedy, ktorý dvojicu dopĺňa v prvom útoku. “Myslím, že by sme sa dostali do problémov, ak by sme začali veci príliš komplikovať, takže musíme hrať jednoducho a zavážať puk hlboko do pásma.”

Prvá formácia dnes dovedna pozbierala štyri góly a štyri asistencie. Kennedy trikrát asistoval, Henrique strelil dva góly a Smith-Pelly pridal ku dvom gólom aj asistenciu.

“Ako som povedal po príchode do tímu, Rico je skvelý center a bude to znieť ako klišé, ale robí správne všetky potrebné maličkosti a je ľahké hrať s takým hráčom,” povedal Smith-Pelly.


zdroj: Tom Gulitti (Fire&Ice)

zdroj obrázku: Andy Marlin/GettyImages, NHL.com

Komentáře

Čtěte také

Ty Smith: Loňské vyřazení z kádru mě mrzelo, ale zároveň motivovalo

Talentovaný obránce Ty Smith nenesl úplně nejlépe, když byl před startem sezony 2018/2019 vyřazen z týmu a poslán zpět do WHL. Nyní je však odhodlaný přesvědčit trenéry, že se stal ještě lepším hráčem. „Bylo to pro mě těžké, ale zároveň mě to motivovalo,“ přiznává. „Nechcete to slyšet, nicméně když se za tím ohlédnu nyní, ve …

Leave a Reply

Your email address will not be published.