Peklo / Reporty / Devils a ich nočná mora menom Columbus

Devils a ich nočná mora menom Columbus

AUTOR REPORTÁŽE: RADOVAN GÁL

Znovu sa ukázalo, že v tejto sezóne Devils na Columbus nevedia. V druhom zápase po sebe od tohto súpera inkasovali šesť gólov.

Zápas začal aktívnou hrou oboch mužstiev, ale bez gólových šancí. Od 5. minúty prevzali iniciatívu domáci hráči. Úspech im to však neprinieslo, lebo obranná hra Devils fungovala bez chýb. V 10. minúte  putoval na trestnú lavicu Larsson. Colombus túto presilovú hru využil.  Wennberg  poslal krížnu prihrávku cez pásmo na Cama Atkinsona, ktorý prepálil všetko, čo mu stálo v ceste.  Päť minút do konca tretiny sa znova tešili domáci hráči. Od ľavého mantinelu napriahol Seth Jones a za pomoci teču  hosťujúceho Larssona puk skončil v bráne – 2:0. Hneď po góle mali obrovskú šancu domáci. Bjorkstrand mal už Kinkaida položeného, no táto šanca zostala nevyužitá, keďže trafil ľavú tyč. Hráči Devils sa do tlaku dostali v posledných dvoch minútach, ale skóre sa nemenilo. Do kabín sa po prvej tretine išlo za stavu 2:0.
Střely: 16:11

Druhá tretina začala tlakom Devils. Hostia si vypracovali tri pekné šance, ktoré ale gól nepriniesli. Paradoxne na druhej strane vystrelil z pravého kruhu Boone Jenner a prekvapil Kinkaida, ktorý opäť kapituloval – 3:0. Po tejto trefe Kinkaid putoval na striedačku a do brány sa postavil Yann Danis. O malú chvíľu putoval na trestnú lavicu domáci Hartnell. Už sa zdalo, že Devils početnú výhodu nevyužijú, ale sedem sekúnd pred koncom trestu napriahol od modrej Severson a jeho strelu tesne pred bránou krásne tečoval Kyle Palmieri – 3:1. Devils tento gól povzbudil a začali hrať aktívnejšie. Vypýtali si aj ďalšiu presilovú hru. Na trestnú lavicu zasadol Prout. Devils využili aj túto presilovú hru. Palmieri z vlastnej polovice poslal prihrávku do samostatného uniku Adamovi Henriqueovi a ten sa nemýlil – 3:2. O malú chvíľu pri skrumáži pred domácou bránou neudržal nervy na uzde Dubinsky a bol odmenený dvomi minútami. Tretiu presilovku po sebe sa už hosťom využiť nepodarilo. Do presilovky sa dostali aj domáci hráči, keď si nedovolene počínal Kalinin. Devils toto oslabenie ustáli bez vážnejších problémov. Minútu a pol do konca tretiny sa s pukom na ľavom krídle ocitol Foligno a jeho strelu zastavila až tyč. Skóre sa už nemenilo a tretina skončila za stavu 3:2.
Střely: 6:9

Devils začali poslednú tretinu tlakom a tešili sa z vyrovnania. Boucher od zadného mantinelu poslal zadovku pred bránu na Kylea Palmieriho a ten sa nemýlil – 3:3. Už o 34 sekúnd sa skóre menilo opäť. Hostia prepadli pri mantineli a pred bránou tak ostal voľný Oliver Bjorkstrand, ktorý sa nemýlil a dal svoj prvý gól v NHL – 4:3. Ubehlo len 11 sekúnd a pri skrumáži pred bránou Devils sa najlepšie zorientoval William Karlsson a skóroval – 5:3. Čas 46:38 priniesol opäť gól domácich. Oliver Bjorkstrand vystrelil z pravého kruhu a prekvapil Danisa v bráne Devils. K prvému gólu v NHL tak pridal hneď aj druhý – 6:3. Chvíľu na to sa do úniku dostal Blandisi, ale bol faulovaný, a tak Devils dostali výhodu presilovej hry. No táto presilovka nepriniesla nič vážne. V čase, keď do konca tretiny ostávalo osem a pol minúty na trestnú lavicu sadol hosťujúci  Severson. Za hru so zdvihnutou hokejkou dostal 2+2 minúty. No aby problémov nebolo málo, 20 sekúnd pred koncom presilovky zostrelil domáci obranca Moora a ten putoval do kabín. Devils toto oslabenie zvládli bez inkasovaného gólu. Do konca zápasu si domáci vypracovali ešte šance a jedna z nich skončila aj na tyčke.  Skóre sa už do konca stretnutia nezmenilo, a tak domáci porazili Devils po fantastickej tretej tretine 6:3.
Střely: 12:10

Columbus Blue Jackets 6:3 New Jersey Devils
12. Atkinson (Wennberg, Jenner), 15. Jones (Dubnsky, Hartnell), 23. Jenner (Prout), 42. Bjorkstrand (Wennberg, Calvert), 42. Karlsson (Campbell, Chaput), 47. Bjorkstrand (Calvert) – 26. Palmieri (Severson, Zajac), 29. Henrique (Palmieri), 41. Palmieri (Boucher, Zajac)

Střely celkově: 34:30

Hvězdy zápasu: 1. Oliver Bjorkstrand, 2. Boone Jenner, 3. Alexander Wennberg.

Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Savard, Jones, Murray, Prout, Tjutin, Goloubef – Hartnell, Dubinsky, Foligno – Saad, Jenner, Atkinson – Calvert, Wennberg, Bjorkstrand – Karlsson, Chaput, Campbell.
Devils: Kinkaid (od 23. Danis) – Greene, Larsson, Moore, Merrill, Helgeson, Severson – Kennedy, Henrique, Smith-Pelly – Boucher, Zajac, Palmieri – Blandisi, Kalinin, Sislo – Farnham, Gionta, Ruutu.

Rozhodčí: Wes McCauley, Mike Leggo – Devin Berg, Steve Miller.

50: Historie dresů

Do začátku nového ročníku NHL 2017-18 zbývá již jen několik týdnů a naše redakce si pro Vás připravila seriál o historii dresů a jejich nositele za celou éru existence New Jersey Devils. Náš malý seriál bude mít 50 dílů, tolik totiž zbývá dní do úvodního utkání nové sezóny, které odehrají Devils na domácí půdě haly …