Peklo / Reporty / Pátý pokus vyšel, debutanti Wedgewood s Mozíkem pomohli k výhře nad Jackets!

Pátý pokus vyšel, debutanti Wedgewood s Mozíkem pomohli k výhře nad Jackets!

AUTOR: JAN ZHEJBAL

Dnešní zápas byl již pátým v této sezoně, kdy se potkaly týmy Devils a Blue Jackets. Již od začátku bylo jasné, že nejde ani tak o body jako prestiž. Ďáblové si vytvořili několik šancí, největší měl asi Bobby Farnham, ale minul branku z bezprostřední blízkosti. Tlak se zvyšoval až do páté minuty, kdy po vynikající práci s obránci, kterou předvedl Kyle Palmieri, si puk převzal Reid Boucher a prostřelil hostujícího brankáře. 1:0!
Hra se gólem otevřela na obou stranách a hrálo se v rychlém tempu. Více ze šancí měli hosté, ale Ďáblové měli veliký tlak v pásmu. V posledních dvou minutách první periody hráli domácí v oslabení, ale na situaci na ledě to nebylo vůbec znát. Hosté nebyli vůbec puštěni ke střele.
Střely na branku v 1. třetině  5 – 8

Do druhé části vlétli hosté jako blesky a po tlaku trvající více než dvě minuty tečoval Jared Boll po střele Daltona Prouta. 1:1!
Domácí se do vyrovnávacího gólu nemohli dostat do tempa, ale pak se vše změnilo a začalo si o střílet. Skvělou dělovku předvedl od modré čáry debutující Vojtěch Mozík, ale ani následný závar před brankou nevedl ke změně skóre. Hráči Columbusu měli v polovině zápasu problémy s disciplínou a tak měli domácí možnost si zahrát více než minutu hru 5na3. Během které bylo hodně střel, dokonce i hosté  měli dva úniky na branku, ale tam stál debutující Scott Wedgewood. I ve druhé třetině byli střelecky lepší „modrokabátníci“.
Střely na branku ve 2. třetině  9 – 14

Do třetí části nastoupily týmy se stejným gólovým přídělem a tak se hrálo „od začátku“. Jak domácí, tak hosté měli hodně šancí. Největší asi Devante Smith-Pelly, když je sám na gólmana Korpisala. Skóre se ani po několika šancích na obou stranách neměnilo. To se ale změnilo po několika minutách, kdy po nahození, hitu a následného natlačení před branku, protlačil puk za záda Korpisala Devante Smith-Pelly. 2:1!
Ďáblové pokračovali v dobývání branky hostí, nepomáhala ani spolupráce Zajaca a Bouchera ani střely ostatních spoluhráčů. Na druhou strany chyby obráců často zachraňoval Scott Wedgewood, ten svůj debut zvládl skvěle. Dvě minuty před koncem Columbus odvolal brankáře a zkoušel hru v šesti. Devils se ubránili a porazili Blue Jackets poprvé v sezoně.
Střely na branku ve 3. třetině  8 – 6

Střely na branku (celkově):   22- 28

New Jersey Devils 2:1 Columbus Blue Jackets
5. Boucher (Palmieri, Greene), 49. Smith-Pelly (Larsson) – 23. Boll (Prout, Campbell)

Devils: Wedgewood (Kinkaid) – Greene, Larsson, Helgeson, Severson, Warsofsky, Mozík – Kennedy, Henrique, Smith-Pelly – Boucher, Zajac, Palmieri – Blandisi, Kalinin, Sislo – Farnham, Gionta, Ruutu.

– svůj debut v NHL si odbyl český obránce Vojtěch Mozík.
– stejně tak poprvé v NHL nastoupil brankář Scott Wedgewood, který vychytal výhru a zaznamenal tedy své první vítězství v NHL
– V týmu Devils jen tři hráči odehráli všech 73 zápasů. Jsou to kapitán Andy Greene, Kyle Palmieri a Adam Larsson
– Devil zbývá odehrát 9 zápasů v základní části. Nyní je 6 bodů od postupového místa, ale má před sebou Detroit (1 zápas k dobru) a Philadelphii (3 zápasy k dobru)

Hvězdy utkání:
1. NJD Scott Wedgewood, 27 zásahů, úspěšnost 96,4% čas na ledě 59:58
2. NJD Devante Smith-Pelly, 1+0, 4 střely, čas na ledě 17:23
3. NJD Reid Boucher  1+0, 2 střely, čas na ledě  15:44

50: Historie dresů

Do začátku nového ročníku NHL 2017-18 zbývá již jen několik týdnů a naše redakce si pro Vás připravila seriál o historii dresů a jejich nositele za celou éru existence New Jersey Devils. Náš malý seriál bude mít 50 dílů, tolik totiž zbývá dní do úvodního utkání nové sezóny, které odehrají Devils na domácí půdě haly …