Peklo / Ohlasy / Snažil jsem se hrát tvrdě a jednoduše, říká po svém debutu Mozík

Snažil jsem se hrát tvrdě a jednoduše, říká po svém debutu Mozík

V noci ze soboty na neděli hrálo Albany proti Utice. Komety porazila v poměru 5:1, na výhře se podílel i obránce Vojtěch Mozík. Cestou domů k němu v autobuse přišli trenéři a oznámili mu velkou novinu – zítra si zahraješ poprvé v NHL. A to jen pár zápasů poté, co se vrátil do sestavy po zranění.

New Jersey totiž vybuchlo doma s Columbusem a podlehlo mu 3:6. Obranná hra nebyla dobrá, navíc Jon Merrill, David Schlemko a nakonec i John Moore nebyli zdravotně v pořádku. A Mozík si šanci zasloužil – vždyť v AHL patři mezi základní opory defenzivních řad, v tabulce plus/mínus měl kladné hodnocení 26, suverénně nejlepší v týmu.

„Když za mnou trenéři přišli a řekli mi to, byl to úplně neuvěřitelný pocit. Volal jsem to domů, mamka i ségra to obrečely. Všichni byli strašně šťastní,“ rozplýval se český obránce, který do New Jersey přišel z Plzně.

Cestou z Albany do Newarku jel s brankářem Scottem Wedgewoodem, jenž byl rovněž povolaný do hlavního týmu. Menší zajímavostí je, že si oba proti sobě zahráli na MS hráčů do 20 let. „Cestou jsem měl neuvěřitelně mnoho myšlenek. Naštěstí byla tak rychlá, že jsem ani neměl tolik času se tím zaobírat,“ říká Mozík.

V kabině se nepotkal jen s novými tvářemi, narazil zde i na hráče, s nimiž hrával na farmě v Albany – například útočníky Blandisiho s Boucherem a obránce Helgesona. „Bylo super, že jsem si s nimi opět mohl popovídat. Taky jsem ale hlavně viděl, že v NHL jsou schopní hrát, že to není nic nepřekonatelného, nechal se slyšet Vojtěch Mozík.

A pak už došlo na ten velký den. Devils se opět utkali s Columbusem, který do té doby ani jednou neporazili. V brance velká premiéra Scotta Wedgewooda, ve třetím obranném páru s Davidem Warsofskym nastoupil Vojtěch Mozík. „Trenéři mi říkali, abych hrál jednoduše a hlavně si to užil. Před zápasem jsem byl nervózní, ale po prvním střídání to hned přešlo,“ přiznal český obránce.

V zápase se prezentoval dobře a v zámoří si vysloužil chválu. Několik fanoušků na sociálních sítích psalo, že by bylo rádo, kdyby Mozík zůstal v hlavním týmu i na další utkání. I televizní komentátor Ken Daneyko, zkušený zadák, jehož dres visí pod stropem haly, Mozíkovu hru chválil.

Odchovanec Mladé Boleslavi se prezentoval svou klasickou hrou – aktivní střelbou. „Rád střílím, jen škoda, že jsem netrefil bránu. Byly tam i nějaké závary, mohl z toho padnout gól, ale nevyšlo to. Každopádně jsem velice šťastný, že jsme vyhráli,“ řekl Mozík, jenž se prezentoval tvrdým, ale čistým hitem na útočníka Columbusu Brandona Saada. „Snažil jsem se prostě hrát tvrdě a jednoduše, tedy tak, jak to po nás chtějí trenéři.“

New Jersey Devils tedy i s Mozíkem v sestavě přetlačili Modrokabátníky 2:1. Skóre otevřel Reid Boucher, posléze vyrovnával hostující Jared Boll. Vítěznou branku si ale připsal Devante Smith-Pelly, který se zatím prezentuje parádními výkony.

„Je to skvělý pocit, bylo to opravdu super. Cítil jsem se dobře, uvidíme, co mě čeká v následujících dnech, jestli tu zůstanu,“ řekl Vojtěch Mozík po své premiéře v nejlepší hokejové soutěži na světě.

foto: Czech Media Services, Thomas Gažda

Komentáře

Čtěte také

Ty Smith: Loňské vyřazení z kádru mě mrzelo, ale zároveň motivovalo

Talentovaný obránce Ty Smith nenesl úplně nejlépe, když byl před startem sezony 2018/2019 vyřazen z týmu a poslán zpět do WHL. Nyní je však odhodlaný přesvědčit trenéry, že se stal ještě lepším hráčem. „Bylo to pro mě těžké, ale zároveň mě to motivovalo,“ přiznává. „Nechcete to slyšet, nicméně když se za tím ohlédnu nyní, ve …

Leave a Reply

Your email address will not be published.