Peklo / Ohlasy / Dnes to bola snaha celého mužstva, hovorí o víťazstve Adam Henrique

Dnes to bola snaha celého mužstva, hovorí o víťazstve Adam Henrique

Devils vo štvrtok odohrali stretnutie proti Pittsburghu Penguins a na ľade Consol Energy Center vyhrali jednoznačne 3-0. Rozbehnutých Tučniakov porazili aj bez zraneného Coryho Schneidera a viacerých hráčov, ktorí nemohli pre zranenie nastúpiť.

Brankár Scott Wedgewood, ktorý sa v predošlom zápase postavil prvýkrát do brány v NHL a vychytal tesnú výhru 2-1 proti Columbusu, sa proti Penguins zaskvel ďalším parádnym výkonom a v druhom zápase v profilige zaknihoval prvé čisté konto v kariére. Kyle Palmieri (dva góly) a Adam Henrique (jeden gól) boli úspešnými strelcami hostí a aj vďaka týmto trom hráčom sa tímu podarilo zastaviť Penguins, ktorí vyhrali posledných šesť zápasov v rade, pričom hviezdny Sidney Crosby mal bod v každom z ostatných 12 odohraných zápasov.

“Musím povedať, že to dnes bola snaha celého mužstva,” povedal Henrique. “Každý sa zapojil. Každý ku výhre nejak prispel. Držali sme sa nášho plánu a plnili sme ho. Myslím, že to bola tá najdôležitejšia vec. Wedgewood robil výbornú prácu od začiatku až do konca stretnutia, kontroloval hru a bol naozaj dobrý.”

Schneider si 4. marca poranil koleno v zápase proti Stars a od jeho absencie má tím bilanciu 5-3-0. Zároveň Diabli vyhrali päť z ostatných siedmich stretnutí po tom, čo proti včerajšiemu súperovi prehrali 6-1.

Devils na poslednú postupovú priečku, na ktorej sa nachádza Philadelphia Flyers, strácajú 6 bodov. Do konca sezóny im zostáva odohrať osem zápasov.

“Musíte byť schopný nájsť spôsob, ako vyhrať zápas a my sme len hrdí na to, aký výkon sme dnes podali. Myslím, že to je zásluha hráčov, na ktorých sme sa zamerali a zamerali sme sa, aby sme hrali našu hru bez ohľadu na to, čo sa stane, kto je v zostave, kto sa do nej nedostal alebo aká je naša bilancia,” povedal po zápase tréner John Hynes.

Ak sa Diabli nepozrú do vyraďovacích bojov, čo je najviac pravdepodobné, v mysli budú spomínať na obdobie medzi 16. februárom a 6. marcom, kedy z desiatich zápasov vyhrali len dva a pripísali si bilanciu 2-8-0. Ak by vyhrali aspoň päť stretnutí v tomto období, teraz by mali rovnako bodov ako Philadelphia a Detroit.

Na druhej strane si hráči nikdy nekládli otázku “Čo by bolo, keby?”, nikdy sa nesťažovali na zranenia a vždy sa pokúšali v zápase hrať svoju hru. Občas mali zápas, v ktorom nehrali vôbec dobre, ale našli spôsob, ako ho vyhrať.

“Mali sme krátku chvíľu, kedy sme začali hovoriť o týchto veciach, bolo to asi pred štyrmi týždňami, ale od začiatku roku sme začali hovoriť o našej kultúre, hrať správnym spôsobom,” pridal sa kapitán Andy Greene. “Vieme to a väčšinu času to robíme. Ideme správnym smerom a musíme v tom pokračovať aj v ostávajúcich ôsmich zápasoch.”

Dôležitú úlohu v zápase zohrala defenzíva. Adam Larsson bol najvyťažovanejším hráčom tímu, keď odohral 27 minút a 13 sekúnd. Pred prvou obrannou dvojicou stála naozaj veľká výzva, pretože celý večer museli strážiť Crosbyho produktívny útok. Okrem iného odohrali dobré stretnutie aj Vojtěch Mozík a David Warsofsky, ktorých Hynes pochválil za odvedenú prácu.

Na druhej strane sa opäť o ofenzívu tímu staral Kyle Palmieri, ktorý strelil prvé dva góly zápasu, čím sa dostal v tejto sezóne na 29 gólov. Americký útočník ešte nedal v lige viac gólov v jednej sezóne a je najlepším strelcom tímu. Ak by dokázal streliť ešte jeden gól, prekoná 30-gólovú hranicu a bude prvým hráčom od sezóny 2011-12, ktorému sa to v drese Devils podarí. Vtedy sa minimálne z 30 gólov tešili traja hráči Devils – Ilya Kovalchuk (37), Zach Parise (31) a David Clarkson (30).

“Bolo by to pekné,” začal Palmieri. “Samozrejme, do konca zostáva ešte niekoľko zápasov. Myslím, že práve teraz je v tíme dobrá nálada pri snahe pozbierať nejaké výhry pri dobiehaní straty na play-off. Myslím, že niektorí ľudia nás už odpísali, ale my sme ešte neboli eliminovaní, takže chceme pokračovať v práci.”


zdroj: Tom Gulitti (Fire&Ice)

zdroj obrázku:Gregory Shamus/GettyImages, NHL.com

 

 

Čtěte také

50: Historie dresů

Do začátku nového ročníku NHL 2017-18 zbývá již jen několik týdnů a naše redakce si pro Vás připravila seriál o historii dresů a jejich nositele za celou éru existence New Jersey Devils. Náš malý seriál bude mít 50 dílů, tolik totiž zbývá dní do úvodního utkání nové sezóny, které odehrají Devils na domácí půdě haly …

Ďáble, co na to říkáš...?