Peklo / Ohlasy / Dnes to bola snaha celého mužstva, hovorí o víťazstve Adam Henrique

Dnes to bola snaha celého mužstva, hovorí o víťazstve Adam Henrique

Devils vo štvrtok odohrali stretnutie proti Pittsburghu Penguins a na ľade Consol Energy Center vyhrali jednoznačne 3-0. Rozbehnutých Tučniakov porazili aj bez zraneného Coryho Schneidera a viacerých hráčov, ktorí nemohli pre zranenie nastúpiť.

Brankár Scott Wedgewood, ktorý sa v predošlom zápase postavil prvýkrát do brány v NHL a vychytal tesnú výhru 2-1 proti Columbusu, sa proti Penguins zaskvel ďalším parádnym výkonom a v druhom zápase v profilige zaknihoval prvé čisté konto v kariére. Kyle Palmieri (dva góly) a Adam Henrique (jeden gól) boli úspešnými strelcami hostí a aj vďaka týmto trom hráčom sa tímu podarilo zastaviť Penguins, ktorí vyhrali posledných šesť zápasov v rade, pričom hviezdny Sidney Crosby mal bod v každom z ostatných 12 odohraných zápasov.

“Musím povedať, že to dnes bola snaha celého mužstva,” povedal Henrique. “Každý sa zapojil. Každý ku výhre nejak prispel. Držali sme sa nášho plánu a plnili sme ho. Myslím, že to bola tá najdôležitejšia vec. Wedgewood robil výbornú prácu od začiatku až do konca stretnutia, kontroloval hru a bol naozaj dobrý.”

Schneider si 4. marca poranil koleno v zápase proti Stars a od jeho absencie má tím bilanciu 5-3-0. Zároveň Diabli vyhrali päť z ostatných siedmich stretnutí po tom, čo proti včerajšiemu súperovi prehrali 6-1.

Devils na poslednú postupovú priečku, na ktorej sa nachádza Philadelphia Flyers, strácajú 6 bodov. Do konca sezóny im zostáva odohrať osem zápasov.

“Musíte byť schopný nájsť spôsob, ako vyhrať zápas a my sme len hrdí na to, aký výkon sme dnes podali. Myslím, že to je zásluha hráčov, na ktorých sme sa zamerali a zamerali sme sa, aby sme hrali našu hru bez ohľadu na to, čo sa stane, kto je v zostave, kto sa do nej nedostal alebo aká je naša bilancia,” povedal po zápase tréner John Hynes.

Ak sa Diabli nepozrú do vyraďovacích bojov, čo je najviac pravdepodobné, v mysli budú spomínať na obdobie medzi 16. februárom a 6. marcom, kedy z desiatich zápasov vyhrali len dva a pripísali si bilanciu 2-8-0. Ak by vyhrali aspoň päť stretnutí v tomto období, teraz by mali rovnako bodov ako Philadelphia a Detroit.

Na druhej strane si hráči nikdy nekládli otázku “Čo by bolo, keby?”, nikdy sa nesťažovali na zranenia a vždy sa pokúšali v zápase hrať svoju hru. Občas mali zápas, v ktorom nehrali vôbec dobre, ale našli spôsob, ako ho vyhrať.

“Mali sme krátku chvíľu, kedy sme začali hovoriť o týchto veciach, bolo to asi pred štyrmi týždňami, ale od začiatku roku sme začali hovoriť o našej kultúre, hrať správnym spôsobom,” pridal sa kapitán Andy Greene. “Vieme to a väčšinu času to robíme. Ideme správnym smerom a musíme v tom pokračovať aj v ostávajúcich ôsmich zápasoch.”

Dôležitú úlohu v zápase zohrala defenzíva. Adam Larsson bol najvyťažovanejším hráčom tímu, keď odohral 27 minút a 13 sekúnd. Pred prvou obrannou dvojicou stála naozaj veľká výzva, pretože celý večer museli strážiť Crosbyho produktívny útok. Okrem iného odohrali dobré stretnutie aj Vojtěch Mozík a David Warsofsky, ktorých Hynes pochválil za odvedenú prácu.

Na druhej strane sa opäť o ofenzívu tímu staral Kyle Palmieri, ktorý strelil prvé dva góly zápasu, čím sa dostal v tejto sezóne na 29 gólov. Americký útočník ešte nedal v lige viac gólov v jednej sezóne a je najlepším strelcom tímu. Ak by dokázal streliť ešte jeden gól, prekoná 30-gólovú hranicu a bude prvým hráčom od sezóny 2011-12, ktorému sa to v drese Devils podarí. Vtedy sa minimálne z 30 gólov tešili traja hráči Devils – Ilya Kovalchuk (37), Zach Parise (31) a David Clarkson (30).

“Bolo by to pekné,” začal Palmieri. “Samozrejme, do konca zostáva ešte niekoľko zápasov. Myslím, že práve teraz je v tíme dobrá nálada pri snahe pozbierať nejaké výhry pri dobiehaní straty na play-off. Myslím, že niektorí ľudia nás už odpísali, ale my sme ešte neboli eliminovaní, takže chceme pokračovať v práci.”


zdroj: Tom Gulitti (Fire&Ice)

zdroj obrázku:Gregory Shamus/GettyImages, NHL.com

 

 

Čtěte také

Capitals 5-2 Devils

Ďáble, co na to říkáš...?