Peklo / Reporty / Wedgewood 39 zákroky vychytal Tučňáky z Pittsburghu!

Wedgewood 39 zákroky vychytal Tučňáky z Pittsburghu!

Ďáblům vyšel start do utkání naprosto parádně! Skóre hned po 26 sekundách otevřel při samostatném úniku střelou zápěstím Kyle Palmieri, pro hosty to tedy bylo 1:0! Pens poté měli dobrou šanci na vyrovnání, nicméně Wedgewood zasáhl betonem. Pro domácí záhy přišla přesilovka, ale příležitost v oslabení měl Palmieri, který však přečíslení dva na jednoho zakončil jen střelou do Fleuryho. V sedmé minutě na druhé straně z otočky nebezpečně střílel Carl Hagelin, brankář Devils byl ale pozorný. V čase 13:00 byl za držení vyloučen Bennett a hosté trestali již za osm sekund. Na volej dostal nabito Kyle Palmieri, Fleury byl bez šance a New Jersey vedlo 2:0! Následně mohl snížit Kunitz, jenže Scott Wedgewood ho vychytal! V šestnácté minutě Newarští opět zahrozili při vlastním oslabení, přečíslení dva na jednoho ovšem nezakončili úspěšně. Po první třetině vedli svěřenci kouče Hynese 2:0!
Střely: 14:11

Druhá třetina začala velkou gólovou šancí Pens. Domácí šli do přečíslení tři na jednoho, ale na konci celé akce byl Scott Wedgewood! Posléze se před brankou zjevil s pukem Rust, jenže hostující gólman opět zasáhl. Mladý brankář prokazoval, že v NHL chce zůstat. Tučňáci byli nebezpečnější a snažili se co nejaktivněji útočit, Wedgewood se rozhodně nenudil. Ve 34. minutě vybojovalo New Jersey přesilovku. Nabito na volej dostal na pravém křídle Boucher, Fleury se stačil přesunout do správné pozice. Další zajímavou příležitost neproměnil Joseph Blandisi, Penguins se tedy ubránili. Hokej ještě přinesl nějaké náznaky šancí, například elitní útočná formace Pittsburghu byla nebezpečná, nikoliv však úspěšná. Druhá třetina tedy změnu stavu nepřinesla.
Střely: 10:7

Na počátku 44. minuty byl Blake Pietila faulován Letangem, Ďáblové tedy vybojovali přesilovou hru. A tlak neměli vůbec špatný, dlouho se drželi v útočném pásmu. Gól tomu ovšem chyběl. Další zajímavou šanci neproměnili Ďáblové z protiútoku, kdy Mike Sislo pádil po pravém křídle a před branku si ještě sjížděl Pietila. Kotouč skončil pod Fleurym. Stupňovalo se i množství těžkých zákroků pro Wedgewooda, i proto bylo velkou úlevou pro bíločervené, když v 50. minutě parádní svižnou střelou navýšil Adam Henrique již na 3:0! Tři minuty a 34 sekund před koncem odvolali domácí brankáře a zkusili to se šesti hráči v poli. Měli velký tlak, ale skórovat už nedokázali. Devils tedy vyhráli 3:0, velkým hrdinou se stal brankář Wedgewood!
Střely: 15:6

Pittsburgh Penguins 0:3 New Jersey Devils
1. Palmieri (Zajac, Boucher), 14. Palmieri (Severson, Boucher), 50. Henrique (Severson, Smith-Pelly)

Střely celkově: 39:24

Hvězdy zápasu: 1. Palmieri, 2. Wedgewood, 3. Severson

Penguins: Fleury – Määttä, Letang, Dumoulin, Daley, Cole, Schultz – Kunitz, Crosby, Hörnqvist – Hagelin, Bonino, Kessel – Kühnhackl, Cullen, Rust – Sheary, Fehr, Bennett.
Devils: Wedgewood – Greene, Larsson, Moore, Severson, Warsofsky, Mozík – Blandisi, Henrique, Smith-Pelly – Boucher, Zajac, Palmieri – Kalinin, Pietila, Sislo – Farnham, Gionta, Ruutu.

ZAJÍMAVOSTI
1) Devils prohráli pětkrát v řadě na ledě Penguins, dvakrát za sebou zde dokonce nedali branku (před utkáním).
2) Eric Fehr a Patric Hörnqvist odehráli svá pětistá utkání v NHL.
3) Blake Pietila se stal sedmým hráčem Devils, který si letos odbyl debut v NHL (po Kalininovi, Blandisim, Thompsonovi, Mozíkovi, Wedgewoodovi a O’Neillovi).
4) Adam Larsson v první třetině strávil na ledě přes devět minut, celkem jich odehrál přes 27!
5) Pietila rozdal celkem osm hitů, nejvíce ze všech hráčů!
6) Andy Greene zblokoval šest střel soupeře.

50: Historie dresů

Do začátku nového ročníku NHL 2017-18 zbývá již jen několik týdnů a naše redakce si pro Vás připravila seriál o historii dresů a jejich nositele za celou éru existence New Jersey Devils. Náš malý seriál bude mít 50 dílů, tolik totiž zbývá dní do úvodního utkání nové sezóny, které odehrají Devils na domácí půdě haly …