Peklo / Ohlasy / Cítím se sebevědomě, hlásí brankářský objev Scott Wedgewood

Cítím se sebevědomě, hlásí brankářský objev Scott Wedgewood

Ďáblové od nováčka v bráně Scotta Wedgewooda nemohli žádat více.  Třiadvacetiletý brankář držel naděje Devils po celý zápas, pustil až střelu Johna Carlsona v prodloužení.

Carlson zařídil vítězství střelou z první z pravého kruhu. Čímž ukončil Wedgewoodovu neprůstřelnost trvající 159 minut. Wedgewood ze tří zápasů chytil 91 z 93 střel.

“Hraje úžasně, doufám, že to udrží. Ostatním týmům to opravdu ztěžuje. Soupeř přijede, vidí, že ten brankář má pouze tři odchytané zápasy. že to bude hračka. A on je pak překvapí,” nešetří chválou Kyle Palmieri.

Hynes ještě nepotvrdil, zda Wedgewood nastoupí i v dalším zápase proti Carolině, jenom se ví, že i Keith Kinkaid má dostat šanci. “Když se na něj podíváte, vidíte, že na všechno reaguje správně, nepodceňuje střely, je klidný. Poradí si s dorážkami. Ohromil mě svým pohybem v bráně, kterým se přesouvá od tyči k tyči,” řekl kouč Hynes.

“Momentálně se cítím sebevědomě, jistě v tom, co dělám. A to mě sem dostalo. Musím se toho držet, nevyhraješ každý zápas, viz dnešek, ale i tak to byl důležitý bod, posouváme se vpřed. Pořád ještě je šance, snad to zužitkujeme,” řekl Wedgewood.

Wedgewood během zápasu několikrát upustil hokejku, naštěstí se Capitals nepodařily tyto chyby využít. “Dělám to kvůli ochraně mého poraněného ramene. Jasně, že to nechceš dělat často, dneska si ze mě kluci dělali trochu srandu, jestli to nechci přivázat. Ale vím, že tím chráním své zdraví,” vysvětluje Wedgewood.

Videorozhovor s Vojtěchem Mozíkem

VOJTA MOZÍK:„Hrát proti Ovečkinovi a Crosbymu? Určitě skvělá zkušenost, jsou to výborní hráči. Doufám, že jsem nezklamal,“ řekl český obránce v rozhovoru.Czech Media Services

Zveřejnil(a) New Jersey Devils CZ/SK dne 26. březen 2016

 

Celkově se ale mladý gólman cítí dobře. “Dneska kluci dobře kontrolovali puk, drželi obranu,” pokračoval.

Ďáblové získali pět z šesti možných bodů s Wedgewoodem v bráně. Přesto pořád ztrácí pět bodů na play off. Sedm zápasů do konce není úplně pozitivní vyhlídka.

“V téhle kabině se nikdy nevzdáme, dokud opravdu není konec. S dresem nosíme taktéž hrdost, máme mladý tým, budeme stavět dál a věřit v to, co děláme,” řekl Adam Larsson, který potřeboval pět stehů po zásahu odraženým pukem.

zdroj: http://fireandice.northjersey.com/

foto: Czech Media Services

Komentáře

Čtěte také

Co může Pavel Zacha přinést do své čtvrté sezony?

Trénikový kemp začíná za pár týdnů a osud českého útočníka zatím není znám. Co ale způsobuje prodlužování jednání o jeho smlouvě? Co může nabídnout týmu ve své čtvrté sezoně? Pojďme se ale nejprve podívat na jeho působení v lonském ročníku 2018/19. Dalo by se řící, že Zachova sezona byla docela jízda. Poté, co v prvních …

Jeden komentář

  1. lets go DEVILS!!!!jednou dablem,navzdy dablem!!!

Leave a Reply

Your email address will not be published.