Peklo / Reporty / Ďáblové se postavili proti nejlepšímu týmu ligy, podlehli až v prodloužení

Ďáblové se postavili proti nejlepšímu týmu ligy, podlehli až v prodloužení

AUTOR REPORTÁŽE: JAN ZHEJBAL
Proti nejlepšímu týmu ligy chtěli Devils ukázat, že mají nyní formu a že se s nimi musí ještě počítat. Začátek zápasu ale patřil hostům z Washingtonu, jejich tlak polevil až v páté minutě, kdy se začalo vylučovat. Ve hře měli lehce navíc hosté, ale hra měla vynikající spád, šance byly na obou stranách a brankáři vytahovali jeden zákrok za druhým. Koncem třetiny byla na hráčích Capitals vidět nervozita, Scott Wedgewood je doslova doháněl k šílenství. V první části se skóre neotevřelo, a tak platil stav 0:0.
Střely: 4:10

Druhá část probíhala podobně jako ta první, Capitals měli více ze hry, ale domácí měli dvě velké šance ve 23. minutě. Dokonce na braku ujížděl sám Kyle Palmieri, ale byl čistě zastaven. V polovině třetiny začali Devils o mnoho více napadat a tlačit, často se dostávali do útočného pásma. Nervozita z brankového stavu byla už cítit na obou týmech, postrkování před brankou a více hitů. Na ledě se udělalo více prostoru, hrálo se 4 na 4 a hned to bylo znát na střelách. Domácí jednoznačně držel brankář Wedgewood, který se zdál být nepřekonatelný.
Střely: 6:9

Do poslední třetiny vlétli Devils jako svěží vítr a hned během úvodní minuty dokázali na brankáře Holtbyho vyslat několik střel. Pár tutovek tam bylo, ale skóre se zatím neměnilo. Rychlá hra se spoustou akcí byla k vidění, o šance či přečíslení nebyla nouze. Asi největší šanci měl Alexander Ovečkin, který si nepřišel na talentovaného Blackwooda. Hráči New Jersey po faulu Damona Seversona dohrávali v oslabení, ale Washington nedokázal skvělého Wedgewooda překonat. Zápas šel do prodloužení.
Střely: 11:5

V nastaveném čase prověřil pozornost Holtbyho Travis Zajac, ale ten puk vyrazil. Na druhé straně málem skóroval Ovečkin. Nakonec ale druhý bod získali hosté, když po přihrávce zpoza branky dokázal prostřelit Wedgewooda John Carlson. 0:1!
Střely: 1:2

Střely na branku (celkově): 22:26

Branky:
0:1 (0:0, 0:0, 0:0 – 0:1)
63. Carlson (Chimera, Johansson)

– mladý talent Scott Wedgewood nastoupil od svého debutu již ke třetímu utkání v řadě
– Poslední zápas hraný v tento den, tedy 25. 3., vyhráli  devilsv roce 2002, kdy vítězný gól proti Floridě Panthers vstřelil Jamie Langenbrunner, zápas skončil 3-1
– nejlepším nahrávačem je Travis Zajac, který nasbíral v této sezoně celkem 27 asistencí

Sestava:
Wedgewood (Kinkaid) – Greene “C”, Larsson, Moore, Severson, Warsofsky, Mozík – Blandisi, Henrique “A”, Smith-Pelly – Boucher, Zajac “A”, Palmieri – Pietila, Kalinin, Sislo – Farnham, Gionta, Ruutu.

Zranění: Jordin Tootoo (zranění horní části těla), Patrik Eliáš (zranění kolena), Jiří Tlustý (zranění zápěstí), Michael Cammalleri (zranění pravé ruky), Cory Schneider (zranění pravého kolena), David Schlemko (zranění horní části těla), Jacob Josefson (zranění ruky), Jon Merrill (zranění horní části těla), Tyler Kennedy (zranění spodní části těla)

50: Historie dresů

Do začátku nového ročníku NHL 2017-18 zbývá již jen několik týdnů a naše redakce si pro Vás připravila seriál o historii dresů a jejich nositele za celou éru existence New Jersey Devils. Náš malý seriál bude mít 50 dílů, tolik totiž zbývá dní do úvodního utkání nové sezóny, které odehrají Devils na domácí půdě haly …