Peklo / Preview / Devils dnes popáté proti Hurricanes

Devils dnes popáté proti Hurricanes

Devils dnes večer ukončí další zápasovou sérii proti diviznímu sokovi. Minulý týden byly odehrány 4. a 5. zápas proti Blue Jackets,  Devils uzavřeli sérii také s Penguins, kde se jim podařilo uhájit vyrovnanou sérii na 2-2 no a dnes ukončíme sérii další. Prozatím je vzájemná bilance také vyrovnaná a to 2-2 na zápasy.

Celkově Ďáblům zbývá do konce základní části pouhých sedm zápasů, což znamená, že je ve hře ještě 14 bodů. Na pozici divoké karty, kterou nyní drží Flyers, Devils ztrácí 5 bodů, takže je stále o co hrát. Tím spíše, že stejný cíl mají i Canes, kteří v druhé polovině sezony zabrali a dotáhli se na Devils na rozdíl pouhého jednoho bodu.

Historie Hurricanes

Klub jako takový vznikl již v roce 1979, tehdy ještě pod dobře známým názvem Hartford Whalers, za který válel třeba i Marek Malík. V červnu roku 1997 byl klub z Hartfordu přestěhován do Caroliny, kde také získal nové přízvisku Hurricanes, právě kvůli nechvalně proslulé oblasti známé častým výskytem hurikánů. Necelých deset let na to dokázali Canes získat svůj první a zatím poslední Stanley Cup. Cestou za pohárem smetli Canes i naše Devils lehce v poměru 4-1 na zápasy a pokračovali tak dále do finále konference.

Největšími hvězdami, které kdy hájily barvy Hurikánů jsou například Ron Francis, Keith Primeau, Sami Kapanen či Rod Brind`Amour. Z českých zástupců zde válčili Josef Vašíček a současný Ďábel Jiří Tlustý. Nyní zde bojuje o místo mladík ANdrej Nestrašil.

Aktuální kádr Hurricanes

Brankáři
Cam Ward, Eddie Läck

Obránci
Justin Faulk “A”, Ron Hainsey, Noah Hanifin, Michal Jordán, Ryan Murphy, Brett Pesce, Jaccob Slavin, James Wisniewski*

Útočníci
Patrick Brown, Phillip Di Giuseppe, Nathan Gerbe, Elias Lindholm, Brad Malone, Jay McClement, Riley Nash, Andrej Nestrašil, Joakim Nordström, Victor Rask, Jeff Skinner, Jordan Staal “A”, Brody Sutter, Chris Terry

Aktuální forma Hurricanes

Hurikáni jsou v březnu smolaři cos e týče prodloužení. Hned pět z jednenácti utkání dokázali dovést k remíze, v nastaveném čase či nájezdech však neuspěli ani jedinkrát. Čtyřikrát podlehli hned v prodloužení, a to v Tampě, Buffalu, Washingtonu a doma proti Islanders. Na nájezdy je porazili Wild. Ze zbylých šesti zápasů ale dokázali čtyři vyhrát a dvakrát prohráli.

Nejproduktivnějším hráčem, a zároveň nejlepším střelcem je Jeff Skinner. Ten má na svém kontě 46 bodů (26+20). Ještě další dva hráči pak překonali hranici 40 bodů. Těmi jsou Jordan Staal a Viktor Rask. Staal má bodů 44 (19+25), Rask pak o bod méně 43 (18+25).

Česká opora, Andrej Nestrašil, si vede také velmi slušně. Usadil se v kádru a v 55 zápasech nastřílel 9 gólů a k tomu přidal 14 asistencí. S 23 body je šestým nejproduktivnějším hráčem Canes. Nestrašil je ale v součsné době zraněný a proti Devils pravděpodobně nenastoupí.

Odchody

Anton Chudobin (Anaheim), Ben Holmstrom (Islanders), Austin Levi (Fort Wayne), Alexandr Sjomin (Montreal), Dennis Robertson (Chicago), Jake Massie (Chicago), Beau Schmitz (Toledo), Jared Staal (Florida Everblades), Brett Bellemore (Providence Bruins), Patrick Dwyer (MODO), Jack Hillen (konec kariéry), Eric Staal (NY Rangers), Kris Versteeg (LA), Drew MacIntire (Chicago), John-Michal Liles (Boston)

Příchody

Tyler Ganly (Greyhounds), Lucas Hallmark (Lulea), Derek Ryan (Örebro), Eddie Läck (Vancouver), James Wisniewski (Anaheim), T.J. Hensick (Hamilton), Jaccob Slavin (Colorado College), Noah Hanifin (Boston College), Kris Versteeg (Chicago), Joakim Nordström (Chicago), Aleksi Saarela (NY Rangers), Valentin Zykov (LA), Dennis Robertson (Chicago), Anthony Camara (Boston), Dane Fox (Vancouver), 

Předpokládané sestavy

Devils: Wedgewood – Greene, Larsson, Moore, Mozík, Merrill, Severson – Kennedy, Henrique, Smith-Pelly – Boucher, Zajac, Palmieri – Blandisi, Kalinin, Sislo – Farnham, Gionta, Ruutu

Hurricanes: 

  • Hurricanes 1-5 Devils 
  • Hurricanes 3-1 Devils 
  •  Devils 3-2 Hurricanes 
  • Devils 1-3 Hurricanes 

Předpokládané sestavy
Hurricanes: Ward – Slavin, Faulk, Hanifin, Pesce, Hainsey, Murphy – Nordström, Staal, Lindholm – Skinner, Rask, Nash – Terry, McClement, Brown – Gerbe, Malone, Sutter.
Devils: Wedgewood – Greene, Larsson, Moore, Severson, Warsofsky, Mozík – Blandisi, Henrique, Smith-Pelly – Boucher, Zajac, Palmieri – Pietila, Kalinin, Sislo – Farnham, Gionta, Ruutu.

Čtěte také

Devils ukončili trip po Kalifornii prohrou

Ďáblové si z Kalifornského tripu vezou 3 body z šesti. Nemluví se o úspěchu ani o zklamání. Spíše se stále hledají možnosti a cesty, jak předejít chybám, které stojí Devils tolik drahocenné body. V posledním zápase si odvezli prohru 2:5 z ledu San Jose Sharks.   Zápas začal dobře pro Devils, když svým prvním gólem …

Ďáble, co na to říkáš...?