Peklo / Reporty / Ďáblové podlehli Hurikánům 3-2

Carolina Hurricanes – New Jersey Devils.
(32-28-15) – (36-31-8)
27.03.2016 – 23:00 – PNC Arena, Raleigh

1. Třetina

Hned po dvou minutách hry se dostal do zajímavé příležitosti Henrique se Zajacem, ale druhý jmenovaný nedokázal překonat Warda. Poté se hrál docela nudný hokej. Zajímavější podívanou odstartovala až situace z 9. minuty. Malone krosčekoval a následně se strhla bitka mezi ním a Farnhamem. Ďábelský útočník sice prohrál, ale Devils šli i tak do přesilovky. Hned na to byl však vyloučen i Zajac a ve hře 4 na 4 udeřil Hainsey, který dostal namazáno do prázdné brány od Staala. Bohužel hned na to následovalo další oslabení pro Devils – vyloučen byl Blandisi. Mezi kruhy se objevil zcel volný Rask a překonal Wedgewooda. v 10. minutě tak domácí vedli již o dvě branky. A v minutě 12. už to mohlo být 3:0. Rask však trefil pouze tyč. Devils byli pod obrovským tlakem a z toho pramenilo další vyloučení. Tentokráte však na čtyři minuty. Smith-Pelly se provinil podražením a následně inkasoval další 2 minuty za nesportovní chování. Devils byli pod velkým tlakem. Naštěstí pro ně vytáhl Wedgewood minimálně dva famózní zákroky a mohlo se jít do šatny “pouze” za stavu 2-0.

Střely na branku v 1. třetině: 14-3
2. Třetina

Začátek třetiny nevypadal o moc lépe… Hned po šesti sekundách se znova ozvala tyčka za Wedgewoodem. Krátce poté se protáhl Skinner mezi Seversonem a Moorem, ale Wegewood si s jeho pokusem poradil. S dalším nájezdem v podání Raska si však Wedgewood neporadil a stav se změnil na 3-0. Devils se snažili probudit a dostali se i do závaru před bránou, ale nic z toho nakonec nebylo. Ve čtvrté minutě byla nařízena přesilovka pro hosty a Devils tka získali šanci na návrat do zápasu. Tu Devils nevyužili, ale hned poté se po sporném zákroku dostal k volnému puku Farnham a snížil na 3-1. A další chyba! Ward špatně vyjel za bránu a jeho zaváhání využili Devs po ose Palmieri – Pietila – Zajac. V 28. minutě se tak New Jersey dostalo na dostřel a domácí trenér si vyžádal oddechový čas. Devils tento sled situací nabudil a rázem byli oni tím lepším týmem. Canes se dostali pod tlak a nedařilo se jim z něj vymanit. V další obrovské šanci se objevil Blandsisi, ale ani on nepřekonal Warda. 5 minut před koncem se domácí osmělili a Gerbe se dostal do velké šance, ještě lépe se však předvedl Wegewood a krásným zákrokem ho vychytal. Ve zbytku třetiny se již nic nestalo a čekala nás zajímavá třetí třetina.

Střely na branku ve 2. třetině: 5-13
3. Třetina

Kdo očekával rychlý, bojovný a zábavný hokej, ten musel být zklamaný. třetí třetina se totiž nesla v duchu opatrnosti a vyčkávání. V sedmé minutě to bylo 0-3 na střely. Devils tak měli alespoň statisticky trochu více ze hry. Do obrovské šance se dostal Blandisi, který unikl obráncům, ale vylámali si zuby na Wardovi. Na druhé straně z protiútoku zahrozili o domácí, ale poprvé netrefili bránu a poté úřadoval Wedgewood. V polovině třetiny přebrali otěže Devils a tlačili se do vyrovnání. 5 minut před koncem se ke střele z mezikruží dostal Sislo, ale i s jeho střelou si Ward poradil. Hosté nadále zůstávali u kotouče a snažili se vyrovnat. Ďáblům nepomohlo ani závěrečná power-play a prohráli tak 3-2.

Střely na branku ve 3. třetině: 4-9
Střely na branku (celkově): 23-25

Branky: 10. Hainsey (Staal, Slavin), 10. Rask (Lindholm, Faulk), 23. Rask (Skinner) – 27. Farnham, 28. Zajac (Pietila, Palmieri)

• Pokud by dnes NJD vyhrálo, tak by to byla 70.výhra proti Carolině v historii
  • Wedgewood měl před zápasem 98,7% úspěšnost zákroků v kariéře NHL
  • Tři hvězdy utkání:
    1. Victor Rask (CAR) 2+0
    2. Jaccob Slavin (CAR) 0+1
    3. Jeff Skinner (CAR) 0+1

Sestava: Wedgewood (Kinkaid) – Greene “C”, Larsson, Moore, Severson, Warsofsky, Mozík – Blandisi, Henrique “A”, Smith-Pelly – Boucher, Zajac “A”, Palmieri – Pietila, Kalinin, Sislo – Farnham, Gionta, Ruutu.

Carolina Hurricanes: Ward (Läck) – Slavin, Hainsey “A”, Hanifin, Pesce, Jordán, Faulk “A”, Murphy – Nordström, Staal “A”, Lindholm – Skinner, Rask, Terry – Gerbe, McClement, Brown – Malone, Sutter.

Rozhodčí: Kimmerly, L’Ecuyer – Alphonso, Racicot.

50: Historie dresů

Do začátku nového ročníku NHL 2017-18 zbývá již jen několik týdnů a naše redakce si pro Vás připravila seriál o historii dresů a jejich nositele za celou éru existence New Jersey Devils. Náš malý seriál bude mít 50 dílů, tolik totiž zbývá dní do úvodního utkání nové sezóny, které odehrají Devils na domácí půdě haly …