Peklo / New Jersey Devils / Stále chceme, uděláme pro postup všechno, řekl brankář Wedgewood po prohraném zápase

Stále chceme, uděláme pro postup všechno, řekl brankář Wedgewood po prohraném zápase

Promarněný zápas, ztracené body

Ačkoliv Devils poslední dobou o pozici a šancích v play off mluvili jen málo, byli si vědomi šance, kterou dnes v noci proti Carolině promarnili. Výhra by je posunula tři body před hranici play off, s šesti zápasy do konce mohli ještě něco udělat, nabrat síly na poslední útok.

A proto je prohra v zápase, kde zmeškali začátek, tak frustrující. Ani góly Farnhama a Zajace už nestačily. A tak to vypadá, že o poslední místo se utkají pouze týmy Philadelphie a Detroitu, které mají stejně bodů. New Jersey nejspíše čeká čtvrtá jaro po sobě bez play off.

“Každý ví, že jsme promarnili velkou příležitost. Myslím, že o tom nemusíme mluvit, znamená to hodně. Naše první třetině byla opravdu špatná, těžce se nám vracelo,” řekl Zajac.

“Je to buď, anebo… Byl to zápas, kde jsme mohli dostat soupeře před námi pod tlak. Když chcete, tak to jde. A my stále chceme, uděláme pro postup všechno,” řekl brankář Scott Wedgewood.

Ďáblům opravdu nevyšla první třetina, pětkrát se nechali vyloučit, Carolina je přestřílela 14:3, jen díky brankáři Wedgewoodovi to bylo pouze 0:2.  “Hodně vyloučení, neměli jsme žádný nástup do zápasu, skončili jsme hodně rychle,” smutnil Zajac.

Sám Zajac zkazil Ďáblům přesilovou hru, když se nechal vyloučit za držení Jordana Staala. Ron Hainsey pak při hře čtyři na čtyři otevřel skóre branku Hurricanes. Vyloučení Joea Blandisiho vedlo ke gólu Victora Raska při přesilové hře čtyři na tři.

“Můžeme se na rozhodčí zlobit, jak chceme. Ale v tomhle bodě sezony musíme být více disciplinovaní, pokud chceme vyhrát!” zlobil se Blandisi.

Wedgewood sice musel skousnout první prohru v základní hrací době, jinak byl ale jeho výkon důležitým krokem. Ďáblové inkasovali první dvě branky v rozmezí 36 vteřin, od té doby ale Wedgewood opět vypadal jako zeď. “Měli jsme fakt hodně vyloučení, dělal jsem, co se dalo. Spoustu šancí bylo opravdu velkých, udělal jsem nějaké velké zákroky, řekl bych. Nebyly nijak zázračné, ale velice potřebné pro udržení kluků v zápase,” řekl Wedgewood.

Jeho výkon opět velice potěšil trenéra Hynese. “Když se na to podíváte, udržuje hru vyrovnanou, minimálně nás vyvedl z první třetiny bez velkého manka, dal nám šanci se o přestávce oklepat a vrátit se. Oni pak hned na začátku druhé třetiny skórovali… Když věci nejdou tak, jak chcete, děláte chyby, tak jako jsme to měli dneska, vidíte rádi, že se gólman nesesype, drží dál. Mohli jsme pak zatlačit, podařilo se nám dvakrát skórovat,” chválil opět Wedgewooda kouč Hynes.

“Vím, že ne každý zápas bude lehký, že povedeme. A taky nebyl. Bylo to těžké. Byla to pro mě další výzva, další venkovní zápas, další nová situace. Byl jsem sebejistý v tom, co jsem dělal. A to je sen, začít zápas v NHL a mít v hlavě, že nic nepustíte, že vyhrajete!” řekl Wedgewood.

Blake Pietila dnes odehrál třetí zápas v NHL a připsal si v něm první bod za asistenci na gól Zajace. “Viděl jsem prázdnou branku, prostě jsem to tam střelil, gólman se stihl vrátit a vyrazit to, naštěstí tam Zajac byl a ten už se nemýlil,” řekl Pietila.

Zato pro Farnhama to byl již osmý zásah, ukončil jím sérii 22 zápasů, kdy se neprosadil.

Ďáblové v pondělí trénovat nebudou, na led půjdou opět v úterý, kde se střetnou proti bývalému spoluhráči Lee Stempniakovi z Bostonu.

zdroj: http://fireandice.northjersey.com/

zdroj fotky: nhl.com

Čtěte také

Capitals 5-2 Devils

Ďáble, co na to říkáš...?