Peklo / Ohlasy / Boucher sa naďalej zlepšuje, Kinkaid si vytvoril nové osobné maximum

Boucher sa naďalej zlepšuje, Kinkaid si vytvoril nové osobné maximum

Hráči Devils dnes nepredviedli optimálny výkon, ale stačil im k tomu, aby sa po prvýkrát v sezóne tešili z víťazstva proti Bostonu Bruins. Veľkou mierou sa o dva body domácich postaral brankár Keith Kinkaid a útočník Reid Boucher.

Boucher pridal ďalší víťazný gól a bol pri oboch góloch Devils

Reid Boucher bol z Albany povolaný 16. januára a odvtedy stihol dať pár dôležitých gólov v drese prvého tímu.

22-ročný útočník strelil prvý gól v zápase proti Arizone Coyotes už vo 4. minúte a nakoniec bol aj víťazný po výhre 2-0. O tri dni neskôr Diabli narazili na Calgary Flames a bol to práve mladý Boucher, ktorý strelil víťazný gól pri výhre 4-2.

V poslednom zápase sa o výhru na domácom ľade postaral ôsmim presným zásahom v sezóne. Zároveň to bola jeho štvrtá víťazná trefa v ročníku. Adam Henrique má ako jediný na konte viac víťazných gólov ako Boucher (štyri má aj Kyle Palmieri). Rozdiel je v tom, že Boucher odohral len 35 stretnutí. Za Albany strelil 17 gólov, z toho štyri víťazné v 32 zápasoch AHL.

“Myslím, že som len v správny čas na správnom mieste,” povedal mladý útočník.

Hráč si získal aj dôveru hlavného trénera Johna Hynesa, ktorý ho za predvedené výkony zaradil do formácie vedľa Travisa Zajaca a Kylea Palmieriho. Tento útok nastupuje väčšinou proti najlepším útokom súpera, dnes bol nasadzovaný proti formácii, ktorú vedie center Patrice Bergeron.

“Môžte povedať, že ako hráč trochu vyzrel,” povedal Zajac. “Zakladá útoky a tvrdo bojuje. Momentálne je dobrý v súbojoch jeden na jedného a vie si udržať puk. Myslím, že je jeho rýchlosť podceňovaná a má vždy výbornú strelu, ak sa dostane do dobrej pozície, takže robí dobre všetky tie malé veci.”

Boucher strelil dva góly a pridal tri asistencie v ostatných piatich dueloch a v tejto sezóne pozbieral dovedna 19 bodov (8 gólov a 11 asistencií). Stále však nie je spokojný, posúva sa ďalej a vie, že si čas na ľade musí zaslúžiť. Do konca sezóny zostáva odohrať päť stretnutí, ale mladý útočník sa pridá k Albany, ktorí kráčajú do play-off.

“Milujem hokej,” hovorí na záver. “Budem hrať, dokým budem môcť, ale v určitom momente sa musí sezóna skončiť.”

Kinkaid stanovil nové osobné maximum, proti Bostonu bol vyhlásený za prvú hviezdu zápasu

Náhradník Keith Kinkaid to v tejto sezóne nemá ľahké. Väčšinu zápasov trávil na lavičke sledovaním výkonov Coryho Schneidera a po jeho zranení prišiel do tímu Scott Wedgewood, ktorý od prvého zákroku predvádza výborné výkony. Dalo by sa očakávať, že zápas proti Bruins bol jeho posledným v tejto sezóne, pretože už vo štvrtok by sa do bránkoviska mohol vrátiť uzdravený Schneider.

Reid Boucher a Travis Zajac zaznamenali v stretnutí gól a asistenciu, aby odčinili trpkú prehru proti Caroline Hurricanes (3-2), ale najväčším strojcom dnešného úspechu bol jednoznačne Kinkaid. V stretnutí zneškodnil 39 streleckých pokusov súpera, pričom sa zapotil pri viacerých prečísleniach, dorážkach, ale aj tvrdých strelách od modrej.

Diabli ešte v tejto sezóne nečelili 40 strelám súpera a nevyprodukovali iba 15 striel na bránu. Aj cez jasnú streleckú nevýhodu dokázali zápas doviesť do úspešného konca.

“Bola to z jeho strany dobrá odpoveď,” povedal Zajac, ktorý chválil Kinkaida za predvedený výkon. “Ako som povedal minule, je bojovník. Robí takéto zákroky. V prvej tretine musel čeliť asi piatim prečísleniam, kde urobil skvelé zákroky a boli sme schopní ísť do vedenia. Odvtedy sme pred ním odviedli lepšiu prácu a nedávali sme im toľko príležitostí na prečíslenia, takže to bolo dobré. Ale z jeho strany to bol naozaj úžasný zápas. Podržal nás v zápase, urobil pár výborných zákrokov a vychytal pre nás výhru.”

Hráči pred ním zredukovali počet prečíslení, ale súper mal naďalej streleckú prevahu. V posledných dvoch tretinách Bruins prestrieľali domácich 29-7. Po Kinkaidových predošlých nevydarených štartoch prišiel rad na Scotta Wedgewooda, ktorý vychytal prvé čisté konto a v každom zápase si viedol výborne, čo trochu pridalo ťarchu na Kinkaidove ramená, ale v zápase vyzeral, že mu ten tlak vôbec neuškodil.

“V každom zápase je tu nejaký tlak, ale je dobré mu čeliť,” povedal Kinkaid. “Wedge sem prišiel a odchytal štyri výborné zápasy, je to úžasný brankár a úžasný človek. Nehral som s ním približne dva roky, ale vždy sme medzi sebou súperili a hecovali sa medzi sebou. Vždy je dobré mať v tíme nejakú konkurenciu.”


zdroj: Tom Gulitti (Fire&Ice)

zdroj obrázku: gothamsn.com

Komentáře

Čtěte také

Ty Smith: Loňské vyřazení z kádru mě mrzelo, ale zároveň motivovalo

Talentovaný obránce Ty Smith nenesl úplně nejlépe, když byl před startem sezony 2018/2019 vyřazen z týmu a poslán zpět do WHL. Nyní je však odhodlaný přesvědčit trenéry, že se stal ještě lepším hráčem. „Bylo to pro mě těžké, ale zároveň mě to motivovalo,“ přiznává. „Nechcete to slyšet, nicméně když se za tím ohlédnu nyní, ve …

Leave a Reply

Your email address will not be published.