Peklo / Reporty / Devils vyťažili v zápase z minima maximum

Devils vyťažili v zápase z minima maximum

Devils porazili Bruins prvýkrát v sezóne. Získali tak dôležité dva body a stále živia teoretickú nádej na play-off.

AUTOR REPORTÁŽE: RADOVAN GÁL

1.tretina

Začiatok zápasu priniesol aktívnu hru z oboch strán. O prvé príležitosti sa postarali domáci Palmieri a hosťujúci Beleskey, ale bez úspechu. V 4.minúte v útočnej tretine fauloval domáci Farnham. Boston svoju prvú presilovú hru nevyužil.  O chvíľu si ale vytvoril dve akcie, ktoré vyzerali úplne rovnako. Domáci obranca prepadol v útočnom pasme a Bruins sa dostali do prečíslenia dva na jedna. V prvom prípade to bol Pastrňák a v druhom Beleskey, ale obaja volili strelu a neuspeli.  V 11.minúte na lavicu hanby putoval bývalý hráč Devils Stempniak . Domáci ale ponúknutú príležitosť nevyužili. Bostonský Eriksson sa o chvíľu dostal po pravom krídle do sľubnej šance, ale Kinkaid mal lapačku pripravenú a tá zaúradovala v pravý čas. Devils dostali ešte jednu možnosť presilovej hry. Na trestnú lavicu si sadol Bergeron.  Devils druhú presilovú hru zvládli na výbornú. Z pravého kruhu poslal Boucher prihrávku do medzikružia na Zajaca a ten prepálil Raska – 1:0. Do konca tretiny sa snažil Boston vyrovnať, ale bez úspechu. Do šatní hráči odchádzali za stavu 1:0.

Strely: 8-11

2.tretina

Začiatok druhej tretiny bol opäť aktívny z oboch strán. V 5. minúte poslal prihrávku na útočnú modrú Chára. Puk si prebral Marchand a pomedzi dvoch domácich obrancov sa dostal do úniku a vychutnal si aj Kinkaida – 1:1. Po inkasovanom góle ožili opäť domáci. Svojou aktivitou si vypýtali aj presilovú hru. V nej tentokrát úspešní neboli. Naopak, hosťujúci Ferraro na konci oslabenia pohrozil, ale bez úspechu. Marchand sa mohol o chvíľu presadiť aj po druhý raz, keď na modrej čiare chyboval Greene. Kinkaid túto situáciu vyriešil s prehľadom. V 13.minúte sa schyľovalo k pästnému súboju medzi Helgesonom a McQuaidom, ale rozhodcovia túto potyčku ukončili. Hralo sa následne 4 na 4. Dve a pol minúty pred koncom tretiny Larsson poslal puk mimo ľadovú plochu a oslabil svoj tím. Devils umne ubránili aj toto oslabenie. Stav sa tak už nezmenil a do tretej tretiny sa išlo za stavu 1:1.

Strely: 4-13

3.tretina

Oba tímy vstúpili do tretej tretiny s úmyslom rozhodnúť zápas, a tak sa hral hokej hore-dolu. V 4.minúte si na trestnú lavicu išiel sadnúť Chára. Devils túto presilovú hru využili expresne rýchlo. Stačilo im na to šesť sekúnd. Strelu Palmieriho zblokoval obranca Bruins iba k Zajacovi. Zajac videl na pravom kruhu voľného Bouchera a ten prepálil Raska – 2:1. V 6.minúte mohlo byť vyrovnané. Pred domácou bránou bola veľká skrumáž, ale obrana Devils to zvládla. Do šancí sa následne mohli dostať Sislo a Pietila, ale oboch ubránila pozorná obrana Bruins. Celá druhá polovica tretej tretiny patrila hráčom Bruins. V dobrých šanciach sa ocitli Beleskey, Eriksson aj Marchand, ale bez úspechu. V domácej bráne stál pozorný Kinkaid, ktorému sa darilo puky kryť a nie vyrážať pred seba. Ak nejaký puk vyrazil, tak mu pomohla skvele hrajúca obrana. Bruins skúsili aj hru bez brankára, ale v nej sa nedovoleného zákroku dopustil Marchand. Do konca zostávala už len jedna minúta a jedenásť sekúnd. Devils záver stretnutia zvládli a skóre sa už nemenilo.

Strely 3-16

Strely celkom: 15-40

NEW JERSEY DEVILS 2-1 BOSTON BRUINS

Góly: 17. PPG – Zajac (Boucher, Warsofsky), 45. PPG – Boucher (Zajac, Palmieri) – 25. Marchand (Chára, Stempniak)

Hviezdy stretnutia: 3. Travis Zajac, 2. Reid Boucher, 1. Keith Kinkaid

zdroj obrázku: Andy Marlin/GettyImages, NHL.com

50: Historie dresů

Do začátku nového ročníku NHL 2017-18 zbývá již jen několik týdnů a naše redakce si pro Vás připravila seriál o historii dresů a jejich nositele za celou éru existence New Jersey Devils. Náš malý seriál bude mít 50 dílů, tolik totiž zbývá dní do úvodního utkání nové sezóny, které odehrají Devils na domácí půdě haly …