Peklo / Preview / Jágrova Florida dnes bude hostit New Jersey Devils

Jágrova Florida dnes bude hostit New Jersey Devils

FLORIDA PANTHERS – NEW JERSEY DEVILS
01.04.2016 01:30
BB&T Center

Devils dnes čeká naposledy v sezoně Florida Panthers. V prvním zápase si Devils poradili s Pantery 4-2, pak však prohráli 1-5. Devils sice hrají v dobré formě, ale na play-off to s velkou pravděpodobností už stačit nebude. Florida sice minulý zápas podlehla Torontu 2-5, ale i tak se dělí o první místo v Atlantické divizi s Tampou.

Dalo by se říci, že už vlastně o nic nejde. Ale Ďáblové již několikrát říkali, že budou bojovat až do konce. Čeká nás tak tedy zajímavý zápas!

Historie Panthers

Historie tohoto klubu je poměrně mladá a ne příliš bohatá. Tým byl založen v roce 1993 jako Florida Panthers a takto ho známe i dnes. Tým hraje ve floridském Sunrise, v aréně BB&T Center o kapacitě 19 250 diváků, kterou se ale podaří málokdy naplnit.

Mezi nejznáměnšjí hráče, kteří na slunné Floridě působili, patří například Scott Mellanby, Viktor Kozlov, Pavel Bure nebo Olli Jokinen. Z českých či slovenských hráčů zde působili Robert Švehla a Radek Dvořák, který mimo jiné drží stále rekord v počtu odehraných zápasů, a to 613 utkání. Ještě loni zde působil také Tomáš Fleischmann, které se přes Anaheim nyní usadil a valí v Montréalu.


Aktuální kádr Panthers

Brankáři

Roberto Luongo, Al Montoya –Jedničkou u Panthers je Roberto Luongo. Ten odchytal 59 zápasů a má úspěšnost 92,1%. Al Montoya má sice úspěšnost o 0,3% lepší, ale odchytal pouze 22 zápasů.

Obránci

Brian Campbell “A”, Aaron Ekblad, Erik Gudbranson, Steven Kampfer, Dmitry Kulikov, Willie Mitchel “C”, Alex Petrovič, Jakub Kindl – nejproduktivnějšími obránci Panthers jsou jeden z nejzkušenějších hráčů Brian Campbell s 29 body a naopak jeden z nejmladších Aaron Ekblad, taktéž s 29 body. Za nimi je Petrovič a Kulikov s 16 body.

Útočníci

Aleksander Barkov, Nick Bjugstad, Dave Bolland “A”, Connor Brickley, Quinton Howden, Jonathan Huberdeau, Jussi Jokinen “A”, Derek MacKenzie “A”, , Logan Shaw, Reilly Smith, Shawn Thornton, Vincent Trocheck, Jiří Hudler, Teddy Purcell – neproduktivnějším hráčem je Jaromír Jágr. Ten vede bodování svého týmu s 59 body před Jokinenem, který má bodů 58 a Trocheckem (53 bodů). Zajímavou akvizicí, kterou Panthers získali je český útočník Jiří Hudler.

Aktuální forma Panthers

Panthers zažívají skvělou sezónu. Po většinu času se pohybují na špici své divize a tým kolem Jágra, Barkova atd. perfektně šlape. Poslední zápas sice s Torontem prohráli 5-2, ale před tím porazili jak Tampu, tak i Boston. Sezóna se chýlí ke konci a Panteři budou chtít zabojovat o první místo v divizi. Los mají příznivý (Devils, 2x Monteral, Toronto, Ottawa, Hurricanes) a toho se pokusí využít. Dnes večer tak bude o co hrát.

Odchody

Jimmy Hayes (Boston), Dan Ellis (Washington), Jesse Blacker (Texas Stars), Shane O`Brien (Anaheim), Andrew Yogan (Cincinnati Cyclones), Micheal Houser (Ontario Reign), Shayne Takre (Utah Grizzlies), Brad Boyes (Toronto), Scottie Upshall (St. Louis), Tomáš Kopecký (Oceláři Třinec), Brandon Pirri (Anaheim)

Příchody

Chase Balisy (St. John`s IceCaps), Greg McKegg (Toronto), Mike McKenna (Arizona), Shane Harper (Chicago Wolves), Sena Acolatse (Calgary), Cameron Gaunce (Dallas), Brent Regner (St. Louis), Reilly Smith, Marc Savard, Rob Flick (všichno Boston), Jiří Hudler (Calgary), Teddy Purcell (Edmonton), Jakub Kindl (Detroit)

Předpokládané sestavy

Devils: Kinkaid – Greene, Larsson, Moore, Severson, Warsofsky, Helgeson – Blandisi, Henrique, Smith-Pelly – Boucher, Zajac, Palmieri – Pietilla, Kalinin, Sislo – Farnham, Gionta, Kennedy

Panthers: Montoya – Campbell, Ekblad, Kulikov, Kampfer, Kindl, Petrovic – Huberdeau, Barkov, Jagr – Jokinen, Bjugstad, Smith – Purcell, Grimaldi, Hudler – Wilson, McKegg, Shaw

Čtěte také

Kdo bude další generální manažer Devils?

V minulém týdnu se organizace Devils rozhodla ukončit pracovní poměr s Rayem Sherem, který ve funkci generálního manažera pobýval posledních 5 let. Na přechodnou dobu jej bude zastupovat Tom Fitzgerald, ale nový GM se dle informací jeho z majitelů Devils Joshe Harrise rozhodně bude hledat. Kdo se nabízí? Nabízí se několik jmen, která nyní figurují …

Ďáble, co na to říkáš...?