Peklo / Ohlasy / Ani zamoření krysami Devils nepomohlo, play-off už je pouze teorií

Ani zamoření krysami Devils nepomohlo, play-off už je pouze teorií

Když fanoušci v BB&T Center naházeli na led krysy, byli za to potrestaní domácí hráči. Konkrétně za zdržování hry. Po prohře na Floridě ztrácí Devils 7 bodů na Play-off. Prohra v sobotu proti Tampě nebo výhra Flyers nad Ottawou by automaticky znamenalo konec jakýchkoliv nadějí pro New Jersey.

,,Víme jaká je situace,” řekl kouč John Hynes. ,,Již nad tím nemáme žádnou kontrolu.”

Hynes byl znepokojený projevem svého týmu v útočné třetině. Devils byli po druhé třetině přestříleni 31 ku 10. V úterý proti Bostonu sice New Jersey vyhrálo, ale bylo rovněž přestříleno. Tehdy to bylo na střely 41 ku 15.

Devils sice přidali ve 3. třetině 15 střel na Ala Montoyu, ale to bylo hlavně díky čtyřem přesilovým hrám. Včetně dvou, které inkasovali Panthers za své fanoušky.

,,Ty přesilovky byly něco jako bonus pro nás,” řekl Hynes. ,,Bohužel jsme nenašli cestu, jak je za to nechat zaplatit vyšší cenu.”

Fanoušci byli varování hned po prvním gólu Huberdeaua. Panthers rozdali 10 000 plyšových krys na oslavu tradice z roku 1996, kdy se dostali až do finále Stanley Cupu. Upozornění bylo znovu zopakováno na začátku 3. třetiny.

V čase 3:13 se ve třetí třetině znova prosadil Huberdeau. Fanoušci znova vhodili několik krys na led a rozhodčí tak darovali Devils přesilovou hru. V jejím průběhu byl vyloučen Steven Kampfer a Ďáblové si zahráli 24 sekund přesilovku 5 na 3. Využít ji však nedokázali.

,,Samozřejmě nám to trochu pomohlo, ale celý zápas jsme jinak tahali za kratší konec,” řekl Kinkaid. ,,Dokonce v oslabení byli velmi agresivní a drželi nás daleko od brány. Přesilovky nás trochu nabily energií. Bohužel jsme nebyli schopní to využít.”

Za krysy se vylučovalo ještě jednou. A to 2:08 před koncem zápasu, kdy Jaromír Jágr vybídl ke skórování Barkova.

,,Myslím, že něco takového jsem ještě neviděl, ale byli varováni a sami si to vybrali,” řekl mladíček Blake Pietila. ,,Nezáleží na tom, jak přesilovou hru získáte, ale jak s ní naložíte, je to důležitá součást zápasů.”

Devils odvolali Kinkaida a hráli 6 na 4. 6 sekund před koncme se odrazil puk od brusle Pietila a Devils snížili na 3-2. Ale to už bylo příliš pozdě.

,,Na začaátku zápasu jsme byli často v oslabení a od té doby jsme tahali za kratší konec,” řekl Mike Sislo, který vstřelil první gól Devils. ,,Měli celý zápas lepší držení puku.”

zdroj: Fire & Ice Blog
zdroj obrázku: nhl.com

Maskované naděje v organizaci: Kdo bude budoucí hvězda?

Brankářská dvojice pro novou sezónu už je známá, ale v organizaci jsou ještě další nové talentované tváře, o kterých si povíme v tomto článku trochu více. Vezmeme to pěkně popořadě a začneme hned tím nemladším. Evan Cormier (19) oslaví v listopadu kulaté dvacáté narozeniny (6.11.), ale v hokejovém prostředí o sobě dal vědět už v roce 2013, kdy se …