Peklo / Reporty / Ďáblové se z Floridy vrací bez bodu, Tampě rovněž podlehli

Ďáblové se z Floridy vrací bez bodu, Tampě rovněž podlehli

Oba celky do zápasu vstoupily opatrně. Mírně aktivnější však byl ten domácí, jenž daleko více útočil. Přesto se do první větší příležitosti dostalo New Jersey. Útočník Mike Sislo se probojoval za obranu Bolts a byl sám před Benem Bishopem, který ho ale dokázal vychytat. Zajímavé šance Lightning byly k vidění v průběhu 14. minuty. Nejprve se o zakončení snažil Nikita Kučerov, ale bránící Larsson jeho pokus zblokoval. Krátce nato se v předbrankovém prostoru k dorážce probojoval Tyler Johnson, jenže jeden z bránících hokejistů přizvedl puk do ochranné sítě. Následně si domácí celek vyzkoušel přesilovku po faulu Kennedyho, proměnit ji ale nedokázal. Gól v první třetině nepadl ani při hře čtyři na čtyři a zkrácených přesilovkách obou celků, na ukazateli skóre tedy po 20 minutách svítily dvě nuly.
Střely v první třetině: 10:9

Ve druhé části zápasu měl jako první šanci nejlepší střelec New Jersey Kyle Palmieri. Jeho tvrdou ránu z voleje ale ani Ben Bishop nakonec nemusel vyrážet, jelikož šla mimo tři tyče. Na první branku diváci čekali až do 30. minuty. Bohužel pro Devils ji vstřelili domácí, když Ondřej Palát parádní přihrávkou vybídl ke skórování obránce Victora Hedmana, který nezaváhal. Krátce poté však mohlo být vyrovnáno, nicméně Moore s Blandisim své šance neproměnili. Další zajímavá šance na úpravu skóre na 1:1 přišla dokonce při vlastním oslabení Ďáblů, Kalinin ji po pasu od Zajaca ale nezužitkoval. V poslední minutě druhé třetiny už se Newarští mohli radovat. Přesilovkovou kombinaci střelou zápěstím k tyči zakončil Adam Henrique, který tak poslal týmy do kabin za stavu 1:1.
Střely ve druhé třetině: 9:12

Třetí třetinu daleko lépe začal domácí tým. Ďábly nepouštěl vůbec k ničemu a naprosto diktoval tempo hry, za což byl odměněn v čase 51:32 během přesilové hry. Ty Tampě do té doby moc nevycházely, ale tato byla využita. Nikita Nestěrov vypálil od modré čáry a k dorážce se propracoval Brian Boyle, jenž tak poslal svůj celek do vedení 2:1. Další velkou šanci domácích měl v 58. minutě Vladislav Namestnikov, který se dostal do samostatného úniku. Schneider si s ním ale poradil. New Jersey ještě zkusilo hru bez brankáře, ale využily toho pouze Blesky z Tampy. Po neúspěšném pokusu Hedmana přes celé hřiště dokázal dopravit kotouč do prázdné brány Nikita Kučerov a bylo hotovo – 3:1!
Střely ve třetí třetině: 17:5

Tampa Bay Lightning 3:1 New Jersey Devils
30. Hedman (Palát, Kučerov), 52. Boyle (Nestěrov, Kučerov), 60. Kučerov (Hedman, Paquette) – 40. Henrique (Kennedy, Severson)

Střely celkově: 36:26

Tři hvězdy zápasu: 1. Hedman, 2. Boyle, 3. Bishop

Počet diváků: 19 092 (Amalie Arena)

Sestavy
Lightning: Bishop (Vasilevskij) – Hedman, Carle, Garrison, Šustr, Nestěrov, Coburn – Palát “A”, Johnson, Kučerov – Killorn, Filppula, Callahan “A” – Paquette, Namestnikov, Brown – Condra, Boyle “A”, Blunden.
Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene “C”, Larsson, Moore, Mozík, Schlemko, Severson – Kennedy, Henrique “A”, Smith-Pelly – Boucher, Zajac “A”, Palmieri – Kalinin, Josefson, Sislo – Blandisi, Gionta, Pietila.

foto: nhl.com, Scott Audette

Čtěte také

Seznamte se: Ryan Murray

Příchod obránce Ryana Murraye byl prvním krokem, který provedl generální manažer Tom Fitzgerald, když se Draft roku 2020 chýlil ke konci a liga směřovala k volnému jednání. V noci před otevřením trhu s volnými hráči přijal Fitzgerald telefonát od generálního manažera Columbusu Jarmo Kekalainena, který pro něj měl nabídku. Tou nabídkou byl Ryan Murray, hráč, …

Ďáble, co na to říkáš...?